Het bedrijf Blurb timmert al een tijdje flink aan de weg. Blurb is een webservice waarmee consumenten eigen boeken kunnen schrijven, samenstellen, publiceren en eventueel verkopen. Leuk, maar wat als je met meer mensen tegelijk aan de slag zou willen?

Dat is helemaal niet zo'n vreemde gedachte. Gezien de groei in social community's raken mensen er steeds meer aan gewend om (digitale) content met elkaar te delen of juist samen vorm te geven. Blurb zelf ziet veel mogelijkheden voor de nieuwe dienst, die Community Book heet. "Voorbeelden zijn bijvoorbeeld mensen die een bedrijfsboek willen maken waarin verschillende collega's foto's en grappige verhalen zetten, of een groepstrouwboek met daarin de verhalen en foto's van alle gasten op een bruiloft." Zelf kunnen we er ook nog wel een aantal bedenken: een boek over de geschiedenis van uw kluppie bijvoorbeeld, of een stamboomboek waaraan alle familieleden meewerken bijvoorbeeld.

Voorlopig start de nieuwe dienst als beta-versie met mogelijkheden voor het gezamenlijk maken van fotoboeken. Om een boek te maken, moet eerst de meest recente versie van de Blurb BookSmart-software gedownload worden. In deze versie 1.9 zit 'nodig anderen uit'-knop. Met een mailtje kunnen vervolgens anderen bij het boek betrokken worden.