Android-gebruikers moeten op hun tellen passen. De Android-market blijkt te zijn vervuild met enkele tientallen apps die zijn gekraakt en voorzien van malware genaamd DroidDream. De kwaadaardige software verzamelt allerlei belangrijke gegevens van de gebruiker van het toestel en geeft die via internet door. Minstens zo alarmerend is dat de malware een deurtje open zet op het Android-toestel waarlangs nog meer narigheid kan worden binnengehaald. Een volledige lijst met besmette apps is te vinden op deze blog-pagina. Anti-virusmaker Lookout heeft intussen een update verspreid.
De besmette apps zijn volgens kenners minstens enkele tienduizenden keren gedownload, voor aan het licht kwam dat er iets mis is met ze. Google zou de besmette toestellen in theorie kunnen 'ontsmetten' door vanaf afstand de apps te laten verwijderen. Maar tot dusver is de softwaregigant nog niet tot die drastische maatregel overgegaan.

Update 03-03-2011

Google heeft een patch uitgebracht waardoor gebruikers vanaf versie 2.2.2  zich geen zorgen meer hoeven te maken en op gingerbread werkt het sowieso niet. Het gaat om de volgende programma's:

  • Falling Down
  • Super Guitar Solo
  • Super History Eraser
  • Photo Editor
  • Super Ringtone Maker
  • Super Sex Positions
  • Hot Sexy Videos
  • Chess
  • 下坠滚球_Falldown
  • Hilton Sex Sound
  • Screaming Sexy Japanese Girls
  • Falling Ball Dodge
  • Scientific Calculator
  • Dice Roller
  • 躲避弹球
  • Advanced Currency Converter
  • App Uninstaller
  • 几何战机_PewPew
  • Funny Paint
  • Spider Man
  • 蜘蛛侠

De Android central raadt mensen aan de telefoon compleet te resetten. Het wissen van de applicaties is volgens hen niet altijd voldoende.