Zoals we eerder schreven was de verwachting dat de handgebouwde computer tussen de 120.000 en 180.000 dollar zou opbrengen maar het heeft die verwachtingen dus ruimschoots overtroffen. Het gaat ook om een zeer zeldzame computer. Volgens Sotheby’s zijn er slechts 6 werkende exemplaren bekend, waarvan de geveilde versie er een van is. In totaal zijn er 200 exemplaren van de Apple I gemaakt waarvan er nu waarschijnlijk nog slechts 50 in omloop zijn.
Apple I van $666,66 nu voor $373.500
Apple ontwikkelde de Apple I in de garage van zijn ouders, samen met Wozniak. Na 25 exemplaren te hebben gemaakt, werd Apple als bedrijf opgericht door Steve Jobs, Steve Wozniak en Ronald Wayne. Laatstgenoemde verkocht vrij snel na de oprichting zijn 10% aandelen voor $800. Had hij ze gehouden dan had hij daar nu enkele miljarden dollars voor kunnen krijgen. Wie een Apple I destijds voor 666,66 dollar kocht, kan nu dus ook een mooie deal maken zo blijkt uit de $374.500 die nu voor de Apple I is neergeteld (met gebruiksaanwijzing, dat wel).
Voor een handgeschreven briefje dat Steve Jobs op 19-jarige leeftijd schreef tijdens zijn tijd bij Atari werd $27,500 betaald. Ook een stuk hoger want nog niet eens de helft van het bedrag werd verwacht.
[Via: Apple Insider]

















