Hackers van Anonymous zijn woedend op WikiLeaks vanwege een vermeende betaalmuur op de klokkenluidersite. WikiLeaks plaatste een advertentie die moeilijk te omzeilen was, waarin werd aangedrongen om te doneren aan de site.

WikiLeaks en hackersgroep Anonymous zijn altijd vriendjes geweest, maar nu lijkt het er op dat WikiLeaks iets te ver is gegaan. Bezoekers van gelekt materiaal op de website werden geconfronteerd met een pop-up advertentie waarin opgeroepen wordt om geld te doneren. Deze advertentie was niet zomaar weg te klikken, waardoor het voor aanhangers van Anonymous niet meer om een vrijwillige donatie leek te gaan.

WikiLeaks is een website waarop gelekte en gehackte vertrouwelijke informatie gepubliceerd wordt. Veel van de informatie is door hackers van Anonymous aan WikiLeaks geleverd.

Een aanhanger van de hackergroep schreef op Twitteraccount AnonymousIRC: “We verdienen geen geld met het lekken (van vertrouwelijke gegevens) en we verachten iedereen die dat wel doet.” In een recente tweet schreef Anonymous: “Dit is het einde van een tijdperk. We followen WikiLeaks niet meer en trekken onze steun in. Het was een geweldig idee, verpest door ego’s.”