Opstekertje voor Sony, dat met de PlayStation 3 wat verkoopcijfers achterblijft bij concurrenten Wii en Xbox 360: afgelopen maart was het in Amerika toch vooral de PlayStation 2 waarop console-gamers het meest speelden.
Nielsen Games heeft onderzocht hoeveel procent van alle speeltijd op consoles werd besteed aan de afzonderlijke systemen. Op de eerste plaats, met 32,8% van alle speeltijd, is dat de PlayStation 2. Xbox 360 is tweede (17.5%), gevolgd door de Wii (12.3%), Xbox (10.3%), PlayStation 3 (6.3%) en de GameCube (5.1%). Andere systemen zijn samen goed voor 15,7%.
Grote kans overigens dat de cijfers over mei heel anders zullen liggen. Op 29 april kwam Grand Theft Auto IV uit, voor de Xbox360 en de PS3. Voor veel gamers reden om een van deze consoles aan te schaffen. Zo meldde Sony Benelux dat de verkoop van de PS3 in de week van de release van GTA IV verdubbelde ten opzichte van de week ervoor en verviervoudigd was ten opzichte van dezelfde periode van vorig jaar.
















