De systeembeheerder die in 2008 in San Franciso weigerde om de systeembeheerwachtwoorden aan zijn chef te geven is veroordeeld tot 4 jaar cel en moet mogelijk ook 900.000 dollar schadevergoeding betalen aan de gemeente van San Francisco.
De systeembeheerder Terry Childs raakte in opspraak toen hij twaalf dagen lang weigerde het beheer van het glasvezelnetwerk af te staan. De wachtwoorden waren nodig om toegang te krijgen tot de routers van het glasvezelnetwerk van San Francisco maar Childs achtte zijn chef niet competent genoeg om de routers te beheren. De systeembeheerder weigerde daarom de wachtwoorden te verstrekken. Na de twaalf dagen kwam hij toch over de brug door de wachtwoorden aan de burgermeeste van San Francisco te verstrekken.
Ondanks het feit dat het netwerk gedurende de 12 dagen wel gewoon online was, is Terry Childs veroordeeld op basis van het feit dat hij de antihackerswetten van de staat Californië heeft overtreden. Aangezien hij reeds 755 dagen in voorarrest heeft gezeten, zal hij bij goed gedrag mogelijk binnen vier tot zes maanden vrijkomen. Verwacht wordt dat Terry Childs tegen de uitspraak in hoger beroep gaat.
Het schadebedrag van 900.000 dollar is vastgesteld op basis van de gemaakte kosten door San Francisco om alsnog toegang tot het netwerk te verkrijgen. Dit bedrag wil San Francisco op Terry Childs verhalen maar deze zaak loopt nog.
[Via Cio]

















