De data die door mensen is verzameld op 60 verschillende technologieën zoals pc, floppies, chips op creditcards en dvd maar ook boeken en papier zou, wanneer het op cd-rom zou worden opgeslagen, tot een toren leiden die verder reikt dan de maan.

Dit blijkt uit onderzoek van de BBC. In 11 jaar tijd is er zo'n 295 exabytes aan data verzameld (1 exabyte staat gelijk aan een miljard gigabyte) en volgens de onderzoekers komt de totale hoeveelheid neer op zo'n 1,2 miljard doorsnee hardeschijven. Dr Martin Hilbert van de University of Southern California legt uit dat wanneer de data zou worden weergegeven in boekvorm het de complete oppervlakte van de VS of China kan bedekken met maar liefst 13 lagen boeken!

In 2000 was het gros van de informatie nog op analoge dragers beschikbaar zoals videobanden maar in 2007 was 94% al digitaal.

[Via de BBC]