ID.nl logo
Komt Microsoft met eigen AirPods?
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Komt Microsoft met eigen AirPods?

De AirPods zijn een doorslaand succes voor Apple. Al sinds de introductie ruim twee jaar geleden gingen de draadloze oordopjes als warme broodjes over de toonbank en ze zijn daardoor zelfs een tijd moeilijk verkrijgbaar geweest. Microsoft wil een graantje meepikken van het succes en komt met eigen AirPods.

Het grote succes van de AirPods is meer bedrijven niet ontgaan en de concurrentie neemt toe voor Apple. Samsung onthulde in februari de Galaxy Buds, die inmiddels een prima alternatief voor vooral Android-gebruikers is gebleken. “Het oplaaddoosje, het touchpad, het automatisch verbinden, de omgevingsgeluiden, de app. Het werkt allemaal erg innovatief”, schreven we al eerder. Het blijft echter nog maar de vraag of dit genoeg is om de verkooprecords van Apple te verbreken.

Vooral omdat Microsoft nu ook het speelveld betreedt met een eigen versie van de AirPods, voorlopig genaamd Morrison. Dit blijkt althans uit een bericht van de gerespecteerde techjournalist Paul Thurrott. Hij stelt dat Microsoft de oordopjes zal uitbrengen onder het Surface-merk.

Over het oor

Het lijkt erop dat het bedrijf zich wil storten op een tweetal oordopjes, één voor over je oor en één in-ear-koptelefoon. De eerste categorie hoofdtelefoon is inmiddels uitgebracht onder de naam Surface Headphones en werd uitgerust met instelbare noisecancellation en spraakassistent Cortana. De koptelefoon kwam eind 2018 uit in de Verenigde Staten voor 349 dollar. Of Microsoft plannen heeft om de headset in andere werelddelen uit te brengen, is nog niet bekend.

©PXimport

In het oor

De tweede categorie hoofdtelefoon moet dus project Morrison worden, waarover vooralsnog weinig bekend is. Thurrott stelt wel dat de oordopjes mogelijk een functie krijgen, waarmee de verbinding tussen een telefoon en de oordopjes nog beter geregeld kan worden. Hierdoor wordt het gemakkelijker om websites, e-boeken en ander digitaal content te lezen op een smartphone. De techjournalist wijst er wel op dat een dergelijke functie alsnog geschrapt kan worden in het eindproduct.

©PXimport

Volgens Thurrott ligt het voor de hand dat de nieuwe oordopjes net als de Surface Headphones worden voorzien van instelbare noisecancellation en Cortana.

Over een prijs en releasedatum kan Thurrott nog niks zeggen en er is zelfs geen garantie dat project Morrison ooit het levenslicht ziet. Techbedrijven mogen graag experimenteren met diverse productideeën, vaak zonder dat consumenten hier lucht van krijgen. Maar gezien de recente verkoopsuccessen van de AirPods, is het logisch dat Microsoft met een antwoord komt.

▼ Volgende artikel
Switch is de bestverkochte Nintendo-console ooit
© Reshift Digital BV
Huis

Switch is de bestverkochte Nintendo-console ooit

Geen Nintendo-spelcomputer is ooit zo goed verkocht als de Nintendo Switch: er zijn inmiddels 155,37 miljoen exemplaren van verkocht.

Het bedrijf kondigde zijn kwartaalcijfers van het kwartaal dat eindige op 31 december 2025 aan, waaruit dit blijkt. In de laatste negen maanden van vorig jaar zijn nog eens 1,36 miljoen exemplaren van de Switch verkocht, waardoor het totale aantal op 155,37 miljoen exemplaren is gekomen.

Overigens is het wel belangrijk om daarbij te vermelden dat Nintendo het niet over verkoopcijfers naar consumenten heeft, maar naar winkels. Het gaat dus om het totaal aantal verscheepte consoles naar retail.

Meest succesvolle Nintendo-console aller tijden

Daarmee heeft de in 2017 uitgekomen Nintendo Switch de totale verkoopaantallen van de Nintendo DS ingehaald - dat tot voor kort de bestverkochte (draagbare) spelcomputer van Nintendo was. De Switch staat nu dus bovenaan. Alleen de PlayStation 2 van Sony is meer verkocht - naar schatting zo'n 160 miljoen exemplaren.

Nintendo verwacht in het huidige fiscale jaar, dat tot 1 april loopt, nog eens 750.000 exemplaren van de Switch te verkopen. De Switch is een gigantisch succes voor het bedrijf, mede door het concept: het gaat om een hybride console, die zowel als draagbare spelcomputer gebruikt kan worden, als aan de televisie aangesloten kan worden.

Nintendo Switch 2

Afgelopen jaar bracht Nintendo ook de Nintendo Switch 2 uit. Ook daar zijn verkoopcijfers van bekend. Van de Switch 2 zijn wereldwijd inmiddels 17,37 consoles geleverd. De drie laatste maanden van het jaar gingen er 7,01 miljoen exemplaren van de Switch 2 over de toonbank.

Afgelopen najaar verhoogde Nintendo al de verwachte verkoopcijfers van de Switch 2 voor dit fiscale jaar van 15 miljoen naar 19 miljoen. Gezien de huidige cijfers en met nog tot eind maart te gaan lijkt het er dan ook op dat het bedrijf dit gaat halen.

Verkoopcijfers van games

Tot slot heeft het bedrijf ook de totale verkoopcijfers van succesvolle Switch- en Switch 2-games aangekondigd. Hieronder volgen de wereldwijde verkoopcijfers van enkele Switch 2-games:

  • Mario Kart World: 14,03 miljoen

  • Donkey Kong Bananza: 4,25 miljoen

  • Pokemon Legends: Z-A – Nintendo Switch 2 Edition: 3,89 miljoen

  • Kirby Air Riders: 1,76 miljoen

Totale verkoopcijfers van een aantal Switch-games:

  • Mario Kart 8 Deluxe: 70,59 miljoen

  • Animal Crossing: New Horizons: 49,32 miljoen

  • Super Smash Bros. Ultimate: 37,44 miljoen

  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild: 33,64 miljoen

  • Super Mario Odyssey: 30,27 miljoen

  • Pokemon Scarlet / Pokemon Violet: 28,08 miljoen

  • Pokemon Sword / Pokemon Shield: 27,08 miljoen

  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: 22,40 miljoen

  • Super Mario Party: 21,28 miljoen

  • New Super Mario Bros. U Deluxe: 18,80 miljoen

  • Nintendo Switch Sports: 17,84 miljoen

  • Super Mario Bros. Wonder: 17,15 miljoen

  • Super Mario Party Jamboree: 9,41 miljoen

  • Pokemon Legends: Z-A (Switch-versie): 8,41 miljoen

  • Super Mario Galaxy: 2,28 miljoen

  • Super Mario Galaxy 2: 2,24 miljoen

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Logitech geeft instap-gamingheadset een flinke update
Huis

Logitech geeft instap-gamingheadset een flinke update

De Logitech G325 Lightspeed Wireless, de nieuwe instap-gamingheadset van het bedrijf, is vanaf vandaag beschikbaar.

Volgens Logitech is de headset gericht op zowel comfort als een luxe game-ervaring. Zo weegt de G325 Lightspeed Wireless 212 gram en heeft het ontwerp een modernere uitstraling om ook buiten het gamen te dragen. Daarmee is ook de microfoonarm vervangen voor een beamforming microfoon, die met behulp van AI-ruisonderdrukking en spraakversterking de stem van spelers opvangt.

Ook ondersteunt de headset 24-bit audio, moet de batterij tot 24 uur meegaan kent het Lightspeed- en bluetoothverbindingen voor verbindingen met consoles en pc. Zoals gebruikelijk kunnen spelers ook een flink aantal instellingen aanpassen, zoals het geluid met een equalizer en game-presets, in de mobiele app of G Hub-software op pc.

De G325 heeft een adviesprijs van 79,99 euro is vanaf vandaag beschikbaar Logitech en andere winkels in de kleuren zwart, wit en lila.

Slide
Slide
Slide
Slide
Column AColumn B
Koptelefoon32 mm drivers, frequentierespons ~20 kHz
MicrofoonOmni‑patroon, dual beamforming, optionele AI‑ruisonderdrukking, frequentierespons 100 Hz–7 kHz
VerbindingenLIGHTSPEED 24‑bit/48 kHz, bereik tot 30 m, Bluetooth 5.3
Afmetingen194 mm hoog, 187 mm breed, 81 mm diep
Gewicht212 gram
BatterijOplaadbaar, tot 24 uur gebruik
Systeemvereisten (LIGHTSPEED)Windows, macOS, Switch 1/2, PS4/PS5, USB 2.0
Systeemvereisten (Bluetooth)Apparaten met Bluetooth 5.0 of hoger
SoftwareLogitech G HUB (logitechG.com/ghub)
DuurzaamheidGerecycled plastic, plasticvrije verpakking, geoptimaliseerde PCB, lichtgewicht ontwerp, optionele 80% laadlimiet, tot 46% PCR‑plastic