ID.nl logo
Review Apple AirPods 4 - Ruisonderdrukking voor de massa
© Bastiaan Vroegop
Huis

Review Apple AirPods 4 - Ruisonderdrukking voor de massa

Met de nieuwe AirPods 4 brengt Apple ruisonderdrukking naar de massa. De draadloze oordopjes maken een voorheen exclusieve technologie toegankelijk. Nu kunnen ook mensen die eerder sceptisch waren over active noise-cancelling ontdekken hoe lekker het is om de wereld even op mute te zetten...

Uitstekend
Conclusie

Wil je ruisonderdrukking, maar vind je dat gevoel van siliconen tipjes in je oren vervelend? Goed nieuws: dan zijn dit jouw nieuwe oordoppen!

Plus- en minpunten
  • Verrassend goede ruisonderdrukking zonder oortips
  • Prima geluid
  • Handige speaker om ze terug te vinden
  • Evenaart nog niet de ruisonderdrukking van de AirPods Pro 2
  • Kortere accuduur

Active noise-cancelling (ANC), ook wel bekend als actieve ruisonderdrukking, is bij oordopjes al jarenlang iets voor een kleinere groep gebruikers. Voor effectieve ruisonderdrukking moet je oor namelijk volledig worden afgesloten, wat alleen lukt met gesloten oorschelpen (in het geval van over-ears) of zachte, siliconen oortips, zoals je die ziet bij Apples AirPods Pro. Niet iedereen vindt die echter even prettig zitten, waardoor sommigen zweren bij simpeler oordopjes. Apple probeert dat compromis weg te nemen met zijn nieuwe AirPods 4: deze doppen hebben ruisonderdrukking zónder die mogelijk irriterende oortips.

De nieuwe AirPods 4 bieden echter meer dan alleen ruisonderdrukking. Nieuwe hardware zorgt ervoor dat je muziek beter klinkt, met een merkbaar diepere bas en beter gebalanceerde audio. Dat is deels te danken aan verbeterde drivers, maar vermoedelijk speelt ook de komst van de H2-chip een belangrijke rol. Deze chip, eerder gebruikt in de AirPods Pro 2, heeft daar al bewezen de geluidskwaliteit aanzienlijk te kunnen verbeteren. Hiermee lijkt Apple een aantrekkelijke balans te hebben gevonden tussen geavanceerde functies en gebruiksgemak, waardoor de AirPods 4 toegankelijk zijn voor een breder publiek.

Een licht aangepast ontwerp

Het ontwerp van de AirPods 4 is ook veranderd, al zullen de verschillen vooral de fijnproever opvallen. Het zijn nog steeds witte dopjes met kleine steeltjes, die snel vergeleken worden met de kopjes van een elektrische tandenborstel. De zwarte vlakken op de binnenzijde van de dop zijn iets groter. Eerst zat daar alleen de nabijheidssensor die 'ziet' wanneer een dopje in je oor zit, maar nu zit daar een extra gaatje om lucht door te laten bij het gebruik van ruisonderdrukking.

Het ontwerp is volgens Apple bijgesteld aan de hand van talloze analyses van oren, om te zien wat de ideale pasmaat voor de meeste mensen is. Een verbetering die bij onze tests lastig te peilen was: de AirPods 4 blijven prima zitten, zelfs bij intense hoofdbewegingen, maar de AirPods 3 deden dat net zo goed. Wel lijken de oren iets beter te worden afgesloten, en dat komt de toegevoegde noise-cancelling uiteraard goed van pas.

Verrassend goede ruisonderdrukking

Want hoewel de AirPods 4 geen siliconen tipjes hebben om je gehoorgang volledig te verzegelen, houden ze wel dusdanig veel geluid buiten om de ruisonderdrukking goed te laten functioneren. Het is verrassend hoe goed deze dopjes omgevingsgeluid weg weten te filteren: een rumoerige zaal was ineens doodstil en windvlagen waren tijdens een fietstocht nog maar zachtjes te horen.

Zo stil als bij de AirPods Pro 2 zijn de nieuwe AirPods 4 nooit, en bij een verkeerde beweging kunnen de dopjes losschieten en hoor je weer iets meer van je omgeving. Het is duidelijk een compromis: voor de beste onderdrukking heb je nog steeds Apples beste (lees: duurste) dopjes nodig. Maar wie verwacht dat tiploze noise-canceling amper werkt, zal worden verrast door deze nieuwe AirPods. Ze bieden ruim voldoende rust voor een drukke treincoupé of als je in een cafeetje wat wilt werken, maar in een vliegtuig hebben de AirPods Pro 2 nog steeds onze voorkeur.

Kleiner doosje, kortere accuduur

Verder zijn er een paar kleine updates doorgevoerd. De AirPods 4 hebben bijvoorbeeld het kleinste doosje tot nu toe, waarop de synchronisatieknop is vervangen door een onzichtbaar en aanraakgevoelig paneeltje. Het maakt het ontwerp nog iets minimalistischer dan het al was. De dopjes kunnen via Apples Zoek Mijn-app worden gevonden. Een ingebouwde speaker kan een geluidje afspelen als je ze in dezelfde kamer niet kunt vinden.

De enige downgrade vind je in de accu: die houdt het volgens Apple nog maar vijf uur vol bij onafgebroken luisteren, terwijl de vorige editie dat zes uur deed. Dat was bij onze tests nog steeds ruim voldoende, maar het is afwachten hoe de batterij presteert als de capaciteit na een paar jaar intensief gebruik daalt.

Ook jammer is dat Apple nog steeds de knijpsensor uit de AirPods 3 gebruikt. Hiermee kun je muziek pauzeren of een nummer overslaan, maar niet het volume wijzigen, zoals bij de AirPods Pro 2. Verschil moet er blijven, kennelijk.

Conclusie

De AirPods 4 zijn in specifieke categorieën niet de beste in hun soort: er zijn andere dopjes met beter geluid en een langere accuduur. Eerdere oordopjes experimenteerden zelfs al met tiploze ruisonderdrukking. Waar Apple echter in uitblinkt, is het totaalpakket: waar concurrenten vaak één of twee grove minpunten hebben, scoren de AirPods in elke categorie een ruime voldoende. Combineer dat met de manier waarop Apple zijn eigen dopjes binnen het iOS-ecosysteem integreert en je hebt een set dopjes die je blind aan een iPhone-gebruiker cadeau kunt doen.

▼ Volgende artikel
Highguard-website offline, game werd gefinancierd door Tencent
© Wildlight Entertainment
Huis

Highguard-website offline, game werd gefinancierd door Tencent

In navolging van de grootschalige ontslagronde bij Highguard-ontwikkelaar Wildlight Entertainment, blijkt nu de officiële website van de game offline te zijn. Daarnaast is gelekt dat het Chinese Tencent blijkbaar de ontwikkeling van de game financierde.

Wanneer men op moment van schrijven naar de officiële website van Highguard gaat, valt er te lezen dat de website "op dit moment niet beschikbaar is". De reden daarvoor is niet gegeven, en de ontwikkelaar heeft de situatie niet opgehelderd.

Onlangs bleek dat er een grootschalige ontslagronde bij ontwikkelaar Wildlight Entertainment plaatsvond. Het management bevestigde de ontslagronde, al gaf het geen precieze details. Een voormalige ontwikkelaar sprak in ieder geval over het ontslag van "het grootste gedeelte van het team". Samen met de website die nu offline is lijkt de toekomst van de pas uitgekomen multiplayergame dus op losse schroeven te staan.

Ook opvallend is dat volgens Game File-schrijver Stephen Totilo het gigantische Chinese bedrijf Tencent - specifiek dochteronderneming TiMi Studio Group - de belangrijkste geldverstrekker was voor de ontwikkeling van Highguard. Voorheen werd er geen informatie gegeven over hoe de game precies gefinancierd werd, en het is niet bekend waarom dit geheim gehouden werd.

View post on X

Over Highguard

Highguard is de debuutgame van Wildlight Entertainment. De game viel op voorhand vooral op omdat er een trailer van werd getoond aan het einde van The Game Awards eind vorig jaar. Die positie is meestal gereserveerd voor grote aankondigingen en aankomende games, en sommige kijkers vonden Highguard daar niet tot behoren.

Sinds eind vorige maand is Highguard speelbaar via Steam. De game ontving veel negatieve gebruikersrecensies, al heeft dat Wildlight niet tegengehouden om updates uit te blijven brengen. Rond release bereikte het spel een indrukwekkende gelijktijdige spelerspiek van bijna 100.000 mensen op Steam, maar inmiddels hangen de gelijktijdige spelersaantallen onder de vijfduizend. Lees hier meer informatie over Highguard.

▼ Volgende artikel
Bekijk de nieuwe trailer van The Mandalorian and Grogu
Huis

Bekijk de nieuwe trailer van The Mandalorian and Grogu

Disney en Lucasfilm hebben gisteren een nieuwe trailer van de aankomende bioscoopfilm The Mandalorian and Grogu uitgebracht.

Tijdens de Super Bowl werd er al een trailer uitgezonden, maar die viel niet bij alle fans even goed in de smaak. Lucasfilm lijkt het goed te willen maken met deze nieuwe trailer, die veel meer als een trailer voor een traditionele Star Wars-film voelt.

The Mandalorian en Grogu worden in de aankomende film ingehuurd om Colonal Ward te redden uit de klauwen van Rotta the Hutt - de zoon van Jabba the Hutt. De rol van The Mandalorian wordt zoals in de serie gespeeld door Pedro Pascal, maar ook acteurs als Jeremy Allen White en Sigourney Weaver zijn van de partij.

De film, die de Disney+-serie The Mandalorian opvolgt, draait vanaf 20 mei in Nederlandse bioscopen.

Watch on YouTube