ID.nl logo
Samsung Galaxy Watch6 - De ultieme smartwatch
© Samsung
Gezond leven

Samsung Galaxy Watch6 - De ultieme smartwatch

Een horloge dat alléén de tijd aangeeft? Dat is niet meer helemaal van deze tijd. Dat weet Samsung al wat langer en de Galaxy Watch6 is daarvan het laatste bewijs. De zesde generatie smartwatches van Samsung is sinds kort op de markt, dus reden genoeg om het Review.nl Testpanel in te schakelen om hem onder de loep te nemen. Wat de testers van de Samsung Galaxy Watch6 vonden en hoe ze tot het gemiddelde eindcijfer van een 8,2 zijn gekomen, lees je in dit artikel.

Looks: Samsung-klasse

Het oog wil natuurlijk ook wat, en dat kun je wel aan Samsung overlaten. De Galaxy Watch6 is een prachtig horloge, daar is het testpanel het duidelijk over eens. De 40mm-versie is absoluut niet lomp en staat zelfs goed om een slanke pols. De aangescherpte randen geven een elegantere uitstraling ten opzichte van eerdere modellen van de Galaxy Watch.

Het bandje, ook niet onbelangrijk, ziet er chic uit en zit ook nog eens lekker om de pols. Het testpanel is daarnaast te spreken over het aantal kleuren waaruit je kunt kiezen. Zoals een van de testers het verwoordt: de tijd dat een smartwatch een log en lelijk apparaat is, ligt met deze Galaxy Watch6 voorgoed achter ons. De enige toevoeging is het ontbreken van een titanium versie, maar de standaard behuizing kan er prima mee door. 

©Samsung

Batterij en opladen: oud euvel, maar goed opgelost

Al vanaf de eerste generatie smartwatches zijn de accuduur en de oplaadtijd een probleem, en hoewel de Galaxy Watch6 dat euvel niet helemaal oplost, zijn er toch flinke stappen gezet. De accuduur is met ongeveer anderhalve dag nog steeds niet om over naar huis te schrijven, en dat is dan ook meteen het grootste minpunt van het horloge – maar dan wel een van de weinige.

De andere kant van de medaille is een stuk positiever: het opladen gaat razendsnel, en dat viel ook het testpanel op. Met een halfuurtje zit je doorgaans alweer in de buurt van de 100 procent, zo merkte een van de testers. Daarmee is het probleem van de wat korte accuduur eigenlijk ook meteen opgelost. 

Gebruik: razendsnelle informatie-uitwisseling

De tijd dat horloges alleen de tijd aangaven is allang voorbij, en de Galaxy Watch6 is daarvan het ultieme bewijs. De sensoren werken vrijwel allemaal meteen vanuit de doos; alleen de bloeddruksensor moet eerst even worden gekalibreerd. Het koppelen van de Watch aan je smartphone en het uitwisselen van informatie tussen de twee apparaten gaat razendsnel. Bepaalde functies zitten wat dieper in de menu's weggestopt, maar in de paar weken die het testpanel had om de Watch6 onder de loep te nemen, wende die navigatie snel genoeg. 

©Samsung

Functies: goede basis, veel extra's

De Galaxy Watch6 staat bol van de handige functies. Natuurlijk zijn er functies die je bij elke andere smartwatch tegenkomt, zoals het opnemen van telefoontjes en het lezen van notificaties. Die basisfuncties werken uitstekend en de nieuwe optie voor het maken én bekijken van foto's die je met je smartphone en de controller op de Watch maakt werd zeer gewaardeerd.

Maar het zijn de extra functies die de Galaxy Watch6 maken tot wat hij is. De functies voor het meten van je vitale functies en het bijhouden van je algehele gezondheid zorgde ervoor dat leden van het testpanel gezonder gingen leven. De Watch6 houdt namelijk niet alleen je sportprestaties bij, maar ook je hartslag, slaapritme, water-inname en stresslevels. Voor een van onze testers voelde het horloge zelfs aan als een personal coach.  

Andere zaken: alle belangrijke info

En dan zijn er nog de functies die pas na een paar weken gebruik beoordeeld kunnen worden. De samenwerking met de Galaxy Wear-app bijvoorbeeld, die op alle Android-telefoons werkt. De app is handig en fijn in gebruik, en zorgt ervoor dat je in één oogopslag alle belangrijke informatie te zien krijgt.

De resolutie is vooral bij de grotere horloges zeer goed, dus het loont de moeite om daarvoor te gaan. Alle belangrijke apps zoals Spotify, Strava en WhatsApp zijn meegeleverd, en ze werken ook nog eens goed.

Benieuwd naar de Galaxy Watch6?

Ontdek de smartwatch in de E-store

Conclusie

De Galaxy Watch6 is alweer de zesde generatie smartwatches van Samsung, en dat is te merken. Van alle kinderziektes die in eerdere modellen te vinden waren, is eigenlijk alleen de accuduur nog overgebleven, al wordt dat goed opgelost door het razendsnelle opladen. De Watch6 oogt chic en elegant, zelfs op slankere polsen – zeker de 40mm-versie. Het is jammer dat er geen titanium meer wordt gebruikt, maar ook de nieuwe behuizing ziet er prachtig uit.

De Galaxy Wearable-app werkt goed en informatie wordt snel en makkelijk uitgewisseld. Ook apps van derde partijen, zoals Spotify en WhatsApp, werken naar behoren. Handige extra functies zoals het openen van afbeeldingen zijn een goede verbetering ten opzichte van eerdere versies. En misschien nog wel het beste van het hele verhaal: je krijgt al deze handige functies voor een relatief betaalbare prijs. Daarmee is de Samsung Galaxy Watch6 een van de fijnste smartwatches van het moment, en de 8,2 als gemiddeld eindcijfer is dan ook meer dan verdiend.

©Samsung

Slaap je slecht door de wintertijd? Misschien is een Sleep Rave de oplossing! Lees hier het artikel

▼ Volgende artikel
Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis
© Philips
Huis

Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis

Thuis koffie van restaurantkwaliteit? De Philips Café Aromis 8000-serie belooft het. In deze review lees je of deze volautomaat de hype waarmaakt. Van perfect melkschuim tot minimaal onderhoud: ontdek waarom dit apparaat je lokale barista overbodig maakt, zelfs met gewone supermarktbonen!

Fantastisch
Conclusie

Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Plus- en minpunten
  • Barista-melkschuim zonder slangetjes
  • Haalt goud uit supermarktbonen
  • Stil in gebruik
  • Einde aan discussies dankzij gebruikersprofielen
  • Foolproof bediening: iedereen kan nu topkoffie zetten
  • Vakje voor gemalen koffie is wat knullig
  • Geen actieve kopjeswarmer
  • Plastic lekbak voelt goedkoop aan

Je kent het vast: je zit in je favoriete koffietentje, neemt een eerste slok van de cappuccino die je hebt besteld en valt even stil. De temperatuur, het mondgevoel, die volle smaak… alles lijkt te kloppen. En dan denk je aan de koffie thuis. Die is prima, of in elk geval best oké. Maar daar blijft het dan ook bij.

Dat dacht ik tenminste. Tot ik de Philips Café Aromis 8000-serie op mijn aanrecht installeerde en mijn keuken stante pede in een soort hippe koffiebar veranderde. De installatie van deze fraaie machine behelst niet meer dan een stekker in het stopcontact, water in het reservoir en een dosis verse koffiebonen bovenin. That’s it. Daarna kan het feest beginnen.

Hoewel de term 'restaurantkwaliteit' vaak niet meer dan een loze marketingkreet is, maakt dit apparaat dat woord opeens bizar concreet. Dat zit 'm in heel basale dingen: de koffie is direct op de juiste temperatuur (niet dat lauwe net-niet) en de smaak is vol en romig, zonder die nare bittere nasmaak. Dit apparaat lijkt bovendien precies te snappen wat jij wil; zonder dat je zelf als een bezetene aan de knoppen hoeft te draaien, staat er binnen de kortste keren een meer dan fatsoenlijke kop koffie voor je neus. Wat een topding!

©Philips

Bonen vs cups: fight!

Voor wie nog twijfelt om de overstap te maken van cups naar bonen: doe het. Het verschil is niet subtiel, het is een aardverschuiving. Waar capsules vaak toch een beetje vlak smaken, proef je hier ineens nuances die je eerder miste. Het apparaat oogt misschien intimiderend professioneel, maar de bediening is uiteindelijk net zo simpel als je gewend bent van je good old Nespresso.

Duurdoenerij niet nodig

Erg prettig is het feit dat de machine enorm vergevingsgezind is. Hippe koffiesnobs vertellen je doorgaans dat je zonder exclusieve bonen van 30 euro per kilo nergens bent. Onzin, blijkt nu. Zelfs met een zak supermarktbonen en een pak volle melk (lang houdbaar werkt het best!) tovert dit ding een resultaat tevoorschijn waar je u tegen zegt. Hij weet echt het maximale uit elke boon te persen. Luxe zonder dat je boodschappenlijstje ingewikkeld of overdreven duur wordt, ik hou ervan.

En dan de melk. Vaak is dat thuis niet meer dan een zielig laagje luchtbelletjes dat na tien seconden als sneeuw voor de zon verdwijnt. Hier niet. Dit schuim is stevig, rijk en blijft dapper overeind staan. M'n ochtendcappuccino heb ik dan ook spontaan heilig verklaard, maar de echte verrassing is wat mij betreft de optie 'Melange'. Die is gloeiend heet, heeft de ideale verhouding tussen melk en koffie (puristen verklaren me voor gek) en maakt me elke keer weer instant gelukkig. Ik was aanvankelijk wat sceptisch over dit soort voorgeprogrammeerde recepten, maar deze verhouding is zo perfect afgestemd dat het elke keer weer aanvoelt als een echte traktatie.

©Philips

'Wat willen jullie drinken?'

Bezoek over de vloer? Kom maar door met de bestellingen! Vroeger hoopte ik stiekem op de keuze voor zwart (want: geen gedoe met melk), nu draai ik mijn hand niet meer om voor een latte of espresso macchiato. Sterker nog, ik nodig mensen nu vol enthousiasme uit om een kopje koffie te komen doen, en de reacties zijn elke keer unaniem: "Wauw, lekkere koffie!" 

Het mooie is dat je specifieke voorkeuren van je bezoek niet elke keer opnieuw hoeft in te voeren. Dankzij de gebruikersprofielen heeft iedereen in huis zijn eigen 'knop'. De een wil de latte met extra melk, de ander wil 'm juist sterker: dat kun je allemaal opslaan. En de machine verrast ook in de breedte. Waar ik zelf inmiddels min of meer verslaafd ben aan de Red Eye (een pittige boost voor de korte nachten), scoor ik bij mijn dochter punten met de 'Babychino'-functie: alleen warm melkschuim. Lekker voor het slapen gaan. 

Voor de liefhebbers zitten er trouwens nog allerlei cold brew-opties in het assortiment. Niet helemaal mijn ding – koffie kan me niet heet genoeg – maar fijn dat het kan als de smaak (of het bezoek) daarom vraagt.

©Eelko Rol

Geen schoonmaak-nachtmerries

Dan het onderhoud. We kennen de horrorverhalen van schimmelende slangetjes in volautomaten en hopeloos verkalkte zetgroepen. De Café Aromis 8000 is wat dat betreft een verademing. Water bijvullen, bakje met koffiepucks legen en (belangrijk!) de melkhouder gewoon even omspoelen onder de kraan (schijnt zelfs in de vaatwasser te kunnen). Geen ingewikkeld gedoe; de machine spoelt zichzelf krachtig door bij het opstarten en afsluiten. Het ding staat er, hij werkt en zeurt verder niet om aandacht. Had ik al gezegd dat dit een topding is?

O, en er is een app. Is die noodzakelijk? Neuh. Is het lekker? Ja! Via de app kun je de machine alvast aan het werk zetten terwijl je zelf nog even je mail checkt in bed. Je weet: technologie is op zijn best als het je luiheid faciliteert, en dat heeft Philips hier goed begrepen.

©Philips

Conclusie? Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak (dag Senseo!) en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Enige minpuntje is wellicht de prijs, want die is met 999 euro best fors. Maar reken maar uit: een cappuccino kost tegenwoordig al snel 4 euro, dus met 250 gloeiend hete geluksmomentjes thuis heb je deze machine er al uit. Dat moet je jezelf gewoon gunnen.

▼ Volgende artikel
Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan
Huis

Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan

Marc-Alexis Côté, die voorheen de Assassin's Creed-gamefranchise bij Ubisoft overzag, heeft dat bedrijf nu aangeklaagd.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Afgelopen oktober werd aangekondigd dat Côté vertrokken was bij het bedrijf. Dat gebeurde rond dezelfde tijd als dat Ubisoft de Assassin's Creed-franchise onderbracht onder Vantage Studios, een nieuwe dochteronderneming die het samen met Tencent heeft opgericht. Côté heeft decennialang aan de Assassin's Creed-franchise gewerkt en stond de laatste jaren aan het hoofd van de populaire spellenreeks.

Côté zou toen Assassin's Creed naar Vantage Studios ging een aanbod van Ubisoft hebben gekregen om een andere leidende positie binnen het bedrijf aan te nemen. Côté liet kort daarna publiekelijk weten dat deze positie niet vergelijkbaar was met zijn eerdere werk.

De aanklacht

Nu klaagt Côté Ubisoft dus aan, zo meldt CBC Radio Canada. Volgens hem zou hij de rol van 'Head of Production' aangeboden hebben gekregen binnen Ubisoft nadat Assassin's Creed binnen Vantage Studios werd ondergebracht, gevolgd door een mogelijke positie als 'Creative House'.

Volgens Côté zou hij daardoor leiderschap krijgen over "tweederangs" Ubisoft-franchises. Aangezien hij daarvoor de Assassin's Creed-franchise overzag, voelde dit voor hem als een wezenlijke stap terug.

Côté nam naar eigen zeggen twee weken vrij om over deze situatie te reflecteren. Aan het einde van die periode zou Ubisoft hebben geëist dat hij een besluit moest maken en besloot Côté dat dit een onacceptabele situatie was, en een "ontslag in vermomming". Hij eiste dan ook ontslagvergoeding, waarna hij te horen kreeg dat hij niet meer op werk hoefde te komen en Ubisoft aankondigde dat hij was vertrokken.

Volgens Côté heeft Ubisoft geclaimd dat hij vrijwillig is vertrokken, zodat men geen ontslagvergoeding hoefde te betalen. Côté eist nu twee jaar aan loon als ontslagvergoeding en 75.000 dollar aan schadevergoeding vanwege machtsmisbruik en schade aan zijn reputatie. In totaal komt dat neer op meer dan 1,3 miljoen dollar. Ook wil hij dat het concurrentiebeding komt te vervallen.

Vantage Studios en Assassin's Creed

Ubisoft richtte vorig jaar samen met het Chinese Tencent de dochteronderneming Vantage Studios op. Daar zijn de drie belangrijkste Ubisoft-franchise in ondergebracht, namelijk Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six. Ook de ontwikkelteams die aan deze reeksen werken maken nu onderdeel uit van Vantage Studios.

De Assassin's Creed-franchise is al jarenlang een van de belangrijkste gamereeksen van de Franse uitgever Ubisoft. In de spellen gebruiken spelers parkour, stealth en gevechten om diverse exotische locaties uit de geschiedenis te verkennen. Het meest recente deel is het vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows.