ID.nl logo
Samsung Galaxy Watch6 - De ultieme smartwatch
© Samsung
Gezond leven

Samsung Galaxy Watch6 - De ultieme smartwatch

Een horloge dat alléén de tijd aangeeft? Dat is niet meer helemaal van deze tijd. Dat weet Samsung al wat langer en de Galaxy Watch6 is daarvan het laatste bewijs. De zesde generatie smartwatches van Samsung is sinds kort op de markt, dus reden genoeg om het Review.nl Testpanel in te schakelen om hem onder de loep te nemen. Wat de testers van de Samsung Galaxy Watch6 vonden en hoe ze tot het gemiddelde eindcijfer van een 8,2 zijn gekomen, lees je in dit artikel.

Looks: Samsung-klasse

Het oog wil natuurlijk ook wat, en dat kun je wel aan Samsung overlaten. De Galaxy Watch6 is een prachtig horloge, daar is het testpanel het duidelijk over eens. De 40mm-versie is absoluut niet lomp en staat zelfs goed om een slanke pols. De aangescherpte randen geven een elegantere uitstraling ten opzichte van eerdere modellen van de Galaxy Watch.

Het bandje, ook niet onbelangrijk, ziet er chic uit en zit ook nog eens lekker om de pols. Het testpanel is daarnaast te spreken over het aantal kleuren waaruit je kunt kiezen. Zoals een van de testers het verwoordt: de tijd dat een smartwatch een log en lelijk apparaat is, ligt met deze Galaxy Watch6 voorgoed achter ons. De enige toevoeging is het ontbreken van een titanium versie, maar de standaard behuizing kan er prima mee door. 

©Samsung

Batterij en opladen: oud euvel, maar goed opgelost

Al vanaf de eerste generatie smartwatches zijn de accuduur en de oplaadtijd een probleem, en hoewel de Galaxy Watch6 dat euvel niet helemaal oplost, zijn er toch flinke stappen gezet. De accuduur is met ongeveer anderhalve dag nog steeds niet om over naar huis te schrijven, en dat is dan ook meteen het grootste minpunt van het horloge – maar dan wel een van de weinige.

De andere kant van de medaille is een stuk positiever: het opladen gaat razendsnel, en dat viel ook het testpanel op. Met een halfuurtje zit je doorgaans alweer in de buurt van de 100 procent, zo merkte een van de testers. Daarmee is het probleem van de wat korte accuduur eigenlijk ook meteen opgelost. 

Gebruik: razendsnelle informatie-uitwisseling

De tijd dat horloges alleen de tijd aangaven is allang voorbij, en de Galaxy Watch6 is daarvan het ultieme bewijs. De sensoren werken vrijwel allemaal meteen vanuit de doos; alleen de bloeddruksensor moet eerst even worden gekalibreerd. Het koppelen van de Watch aan je smartphone en het uitwisselen van informatie tussen de twee apparaten gaat razendsnel. Bepaalde functies zitten wat dieper in de menu's weggestopt, maar in de paar weken die het testpanel had om de Watch6 onder de loep te nemen, wende die navigatie snel genoeg. 

©Samsung

Functies: goede basis, veel extra's

De Galaxy Watch6 staat bol van de handige functies. Natuurlijk zijn er functies die je bij elke andere smartwatch tegenkomt, zoals het opnemen van telefoontjes en het lezen van notificaties. Die basisfuncties werken uitstekend en de nieuwe optie voor het maken én bekijken van foto's die je met je smartphone en de controller op de Watch maakt werd zeer gewaardeerd.

Maar het zijn de extra functies die de Galaxy Watch6 maken tot wat hij is. De functies voor het meten van je vitale functies en het bijhouden van je algehele gezondheid zorgde ervoor dat leden van het testpanel gezonder gingen leven. De Watch6 houdt namelijk niet alleen je sportprestaties bij, maar ook je hartslag, slaapritme, water-inname en stresslevels. Voor een van onze testers voelde het horloge zelfs aan als een personal coach.  

Andere zaken: alle belangrijke info

En dan zijn er nog de functies die pas na een paar weken gebruik beoordeeld kunnen worden. De samenwerking met de Galaxy Wear-app bijvoorbeeld, die op alle Android-telefoons werkt. De app is handig en fijn in gebruik, en zorgt ervoor dat je in één oogopslag alle belangrijke informatie te zien krijgt.

De resolutie is vooral bij de grotere horloges zeer goed, dus het loont de moeite om daarvoor te gaan. Alle belangrijke apps zoals Spotify, Strava en WhatsApp zijn meegeleverd, en ze werken ook nog eens goed.

Benieuwd naar de Galaxy Watch6?

Ontdek de smartwatch in de E-store

Conclusie

De Galaxy Watch6 is alweer de zesde generatie smartwatches van Samsung, en dat is te merken. Van alle kinderziektes die in eerdere modellen te vinden waren, is eigenlijk alleen de accuduur nog overgebleven, al wordt dat goed opgelost door het razendsnelle opladen. De Watch6 oogt chic en elegant, zelfs op slankere polsen – zeker de 40mm-versie. Het is jammer dat er geen titanium meer wordt gebruikt, maar ook de nieuwe behuizing ziet er prachtig uit.

De Galaxy Wearable-app werkt goed en informatie wordt snel en makkelijk uitgewisseld. Ook apps van derde partijen, zoals Spotify en WhatsApp, werken naar behoren. Handige extra functies zoals het openen van afbeeldingen zijn een goede verbetering ten opzichte van eerdere versies. En misschien nog wel het beste van het hele verhaal: je krijgt al deze handige functies voor een relatief betaalbare prijs. Daarmee is de Samsung Galaxy Watch6 een van de fijnste smartwatches van het moment, en de 8,2 als gemiddeld eindcijfer is dan ook meer dan verdiend.

©Samsung

Slaap je slecht door de wintertijd? Misschien is een Sleep Rave de oplossing! Lees hier het artikel

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.