ID.nl logo
Crosstrainer kiezen: hier moet je op letten
© Prostock-studio - stock.adobe.com
Gezond leven

Crosstrainer kiezen: hier moet je op letten

De crosstrainer is een van de populairste fitnessapparaten voor thuis. En da’s niet zo gek. Met een crosstrainer kun je namelijk veel verschillende oefeningen doen. Je traint spiergroepen over je hele lichaam en werkt en passant aan je algehele conditie. Zit je eraan te denken een crosstrainer te kopen? Dat is een prima keuze, maar houd dan wel een paar dingen in de gaten.

Een crosstrainer is een apparaat dat is gebouwd voor een full-body workout, oftewel: je traint je hele lichaam ermee. Een crosstrainer bestaat uit twee planken waarop je staat. De planken zijn achter je verbonden met een ronddraaiend vliegwiel, en aan de voorkant aan twee hendels die je met je handen vasthoudt. Door een lopende beweging te maken, zowel met je armen als je benen, draai je het vliegwiel rond.

Spieren trainen met een crosstrainer

Een crosstrainer is ideaal voor thuis, omdat je bijna elke spiergroep in je lichaam ermee gebruikt. Je gebruikt je benen om de voetenplanken in beweging te krijgen, je armen, schouders en borst om de beweging over het dode punt heen te krijgen, en je rug- en buikspieren om jezelf in balans te houden. De meeste crosstrainers hebben een instelbare weerstand, zodat je de oefening zo zwaar kunt maken als je zelf wilt.

©Kzenon

Conditie trainen met een crosstrainer

Met een crosstrainer train je niet alleen je spieren, je werkt tegelijkertijd aan je conditie. De beweging die je maakt lijkt een beetje op een langlaufbeweging. Langlaufen is een ontzettend zware sport, en beoefenaars hebben doorgaans een uitstekende conditie. Omdat je veel spieren tegelijkertijd gebruikt, heeft je lichaam veel meer zuurstof nodig dan normaal. Je longen moeten harder werken om genoeg zuurstof op te nemen en je hart moet harder pompen om die zuurstof naar je spieren te krijgen.

Vet verbranden met een crosstrainer

Zoals bij veel cardio-apparaten is ook de crosstrainer geschikt om vet te verbranden. Ideaal dus als je niet alleen sterkere spieren en een goede conditie wilt, maar ook nog eens een paar kilo wil afvallen. Als dat je doel is, houd dan rekening met de intensiteit. Vetverbranding doe je het best als je langere tijd op een iets lagere intensiteit traint. Met een crosstrainer kan dat perfect: zet de weerstand wat omlaag en houd een wat trager ritme aan. Al na een paar trainingen kun je behoorlijk wat verschil merken.

©" "

De ideale oplossing?

Een crosstrainer is de ideale oplossing als je weinig tijd of zin hebt om naar de sportschool te gaan. Je traint zo'n beetje elke relevante spiergroep, werkt aan je conditie en raakt gewicht kwijt, allemaal tegelijk. Een crosstrainer is bovendien weinig blessuregevoelig: je hoeft geen harde klappen op te vangen met je enkels en knieën, zoals bij bijvoorbeeld hardlopen wel het geval is. Een paar keer per week op de crosstrainer zorgt voor sterkere spieren, een gezonde hart-longfunctie en minder overtollig vet.

Crosstrainer kopen

Ben je overtuigd? Houd dan wel even in je achterhoofd dat een crosstrainer een flinke investering kan zijn. Er zijn natuurlijk verschillende prijsklassen, maar goedkopere modellen beginnen zo rond de 500 euro. Goedkopere modellen hebben vaak geen voetsteunen, maar een soort pedalen, wat voor lang gebruik niet ideaal is. Duurdere modellen, van zo’n 1500 euro of meer, hebben vaak extra functies: denk aan een scherm waarop je je progressie kunt bekijken of een draadloze verbinding met je eigen gezondheids-app.

Qua oefeningen die je kunt doen verschillen de modellen uit diverse prijsklassen weinig van elkaar, dus als je die extra functies allemaal niet belangrijk vindt, kun je prima voor een wat goedkoper model gaan.

Bekijk hier welke crosstrainers Bol.com verkoopt of vergelijk hier prijzen van crosstrainers op Kieskeurig.nl!

▼ Volgende artikel
Microsofts Xbox Developer Direct heeft de code gekraakt
Huis

Microsofts Xbox Developer Direct heeft de code gekraakt

Het is ergens in 2025 als Fable voor het eerst, een soort van, getoond wordt. Beelden volgen elkaar in rap tempo op. We zien de dame die de hoofdrol lijkt te spelen, geen HUD en vooral heel veel mooie filmpjes. Daarna begint het wild speculeren, de klachten over het hoofdpersonage, de vraagtekens over de gameplay. Gelukkig was daar gister de Xbox Developer Direct, waar Microsoft eens te meer bewees de code gekraakt te hebben.

Vóór de pandemie, toen de Electronic Entertainment Expo (E3) nog bestond en online showcases, Directs en State of Plays nog niet echt een ding waren, wisten gameboeren hun spellen prima te verkopen. Ontwikkelaars verschenen op het podium tijdens liveshows, praatten over hun games, speelden live een demo (wat net zo vaak goed als faliekant misging) en dergelijke presentaties werden afgewisseld met teasers, hypetrailers en (nog verder terug) zelfs weleens grafieken en verkoopcijfers. Hoe anders is de wereld anno nu.

Watch on YouTube

Trailers vol trailers

Klaar zitten voor The Game Awards, een gemiddelde Direct, Showcase of Summer Game Fest is leuk, maar niet hetzelfde als ‘toen’. Want de formule is inmiddels bekend. Een half uur, een uurtje, een paar uur lang wordt er de ene na de andere trailer op je hersenen afgevuurd. Wat is ‘reclame’ en wat niet? Geen idee. Standaard zijn de animegames die elkaar zo rap opvolgen dat de gemiddelde kijker niet eens meer weet waar de ene game begint en de ander ophoudt. Meestal zit er een klapper aan het begin, waarna het grote wachten op de klapper aan het einde begint.

Vraag iemand een week later wat ie gezien heeft, en meer dan de helft van de getoonde games is waarschijnlijk uit het geheugen verdwenen.  En al die flarden van beelden zonder fatsoenlijke uitleg leiden vaker wel dan niet tot hetzelfde als die ene soort van trailer van Fable: speculaties, wild geroep en vraagtekens. Het komt de online discussie rondom games niet ten goede.

©Playground Games

Hoe anders was de inmiddels traditionele Xbox Developer Direct. Langer dan een uur, voor maar vier games. Die games kregen zodoende alle tijd, net als de ontwikkelaars. Gameplaybeelden zijn niet aan te slepen, verscheidene modi worden uitgebreid besproken en zelfs de kleinste details krijgen meer dan genoeg ademruimte. Zo horen we tijdens de Forza Horizon 6-presentatie dat het nummer van je eigen hangar (78) gekozen is omdat de game zich afspeelt in Japan, en die cijfers daar een positieve lading hebben. Fijn om te horen hoe scherp het oog voor detail van een ontwikkelaar is. Dat zegt iets over het project. En het is ook iets wat je never nooit in een hypetrailer van anderhalve minuut langs had zien komen.

Trailers vol trailers

En dus zit ik gisteravond te genieten. Niet eens per se van de games, want ze vallen net niet in mijn straatje. Forza Horizon 6 vind ik héél indrukwekkend en de game zal ongetwijfeld miljoenen spelers perfect bedienen, maar ik ben niet zo van het racen. Game Freak - de makers van Pokémon die eindelijk hun vleugels uitslaan met graphics uit dit decennium - komen met Beast of Reincarnation. Het ziet er oké uit. Double Fine vindt in mij ook geen fan en een multiplayer-pottenbakgame (Kiln) is niet iets wat hoog op mijn lijstje stond. Zelfs afsluiter Fable wist me met z’n levenssimulaties ook niet te overtuigen. Maar, nogmaals, wat heb ik genoten. Van ontwikkelaars die ruim de tijd kregen. Van de games, die van alle kanten belicht werden. Van de antwoorden die we kregen.

©Playground Games

Want wat ik nou precies van die games vond, is niet eens zo heel belangrijk. Veel belangrijker is dat iedereen dit keer in ieder geval een uitgebreid beeld kreeg van wat deze games nu precies worden. Een Xbox Developer Direct creëert geen valse hype. Van die vier getoonde games, weten we nu eigenlijk alles wat we redelijkerwijs moeten weten. Zoals bijvoorbeeld dat Fable een character creation-modus heeft, om maar iets te noemen. En plots zie je de discussies rondom de games gaan om… de inhoud. En niet op wilde speculaties rondom hoofdpersonages die helemaal niet vast blijken te staan. Love it.

▼ Volgende artikel
Xbox-presentatie toont Beast of Reincarnation en Kiln
Huis

Xbox-presentatie toont Beast of Reincarnation en Kiln

Tijdens de Xbox Developer Direct gisteren werden er naast Fable en Forza Horizon 6 ook twee andere games getoond: Game Freaks actie-rpg Beast of Reincarnation en de nieuwe Double Fine-game Kiln.

De Xbox Developer Direct werd gisterenavond uitgezonden en richt zich zoals elk jaar op het aan het woord laten van diverse ontwikkelaars. Daarbij lag de focus vooral op de studio Playground Games, en toonden zij de aankomende spellen Fable en Forza Horizon 6. Maar er werd meer getoond.

Beast of Reincarnation

Eén van de games die de revue passeerden, was Beast of Reincarnation. Deze actie-rpg speelt zich af in een post-apocalyptische versie van Japan. Daar gaan spelers op avontuur met Emma en Koo. Laatstgenoemde is een wolf die Emma vergezelt.

Het Japan in deze game wordt geteisterd door de 'Blight', en Emma en Koo moeten dit tegengaan door het op te nemen tegen krachtige vijanden genaamd Nushi en vervolgens hun krachten absorberen. Daarbij delen Emma en Koo een speciale connectie: wanneer Emma bijvoorbeeld een vijandelijke aanval tegenhoudt, zullen Koo's krachten zich opbouwen tot ze zogeheten Blooming Arts kan inzetten als aanval.

Beast of Reincarnation komt in de loop van aankomende zomer uit voor Xbox Series X en S, pc en PlayStation 5. Ook zal het spel meteen op Xbox Game Pass komen te staan. Opvallend daarbij is dat de game ontwikkeld wordt door Game Freak, dat vooral bekend is van de Pokémon-games. Game Freak zelf is echter onafhankelijk van Nintendo.

Watch on YouTube

Kiln

De andere game die tijdens de Xbox Developer Direct gisteravond werd getoond, is Kiln. Deze nieuwe game van Double Fine Productions - een studio bekend om zijn unieke spellen zoals Psychonauts, Keeper en Broken Age - betreft een online multiplayergame waarin spelers aardewerk creëren met klei om een kleine geest uitrusting te geven.

Spelers bepalen daarbij zelf het uiterlijk van het harnas van dit wezen. De potten waarin hij plaats kan nemen kunnen vervolgens ook gedecoreerd worden naar smaak. Wanneer de uitrusting af is, vecht men het uit in 4v4-gevechten. Daarbij moet wel gelet worden op de vorm van het aardewerk, want een grotere creatie maakt de speler logischerwijs ook langzamer.

Kiln komt ergens aankomend voorjaar uit voor Xbox Series-consoles, PlayStation 5 en pc, en zal op release ook meteen op Xbox Game Pass komen te staan. Geïnteresseerden kunnen zich alvast aanmelden voor een bètatest. Na de release van de game is het de bedoeling dat er nieuwe maps en modi aan het spel worden toegevoegd.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.