ID.nl logo
Koga e-bike kopen
© Reshift Digital
Mobiliteit

Koga e-bike kopen

Ook Koga is een Nederlands fietsmerk, gevestigd in Heerenveen. Het is een merk van Accell Nederland, net zoals Batavus en Sparta. Koga richt zich op de veeleisende fietser, die bereid is wat dieper in de buidel te tasten voor kwaliteit. Tot 2010 werden de fietsen geproduceerd onder de merknaam Koga-Miyata. De toevoeging Miyata kwam van de Japanse framebouwer Miyata. De nadruk lag in het begin op racefietsen. Later kwamen er toerfietsen en mountainbikes bij. En inmiddels omvat het assortiment dus ook elektrische fietsen!

Uitgebreide testen in het eigen lab

Koga bestaat in vergelijking met andere fabrikanten nog maar redelijk kort. Toch heeft het merk al een uitstekend imago opgebouwd. Het uitgangspunt bij de ontwikkeling van de e-bikes is de gepassioneerde en veeleisende fietser. Zodoende wordt er bijvoorbeeld veel aandacht besteed aan de afwerking en de stijlvolle uitstraling. Koga heeft een eigen testlaboratorium, waarin de met de hand gebouwde fietsen uitgebreid getest worden op duurzaamheid. Het merk wil haar producten zo verantwoord mogelijk produceren. Zodoende werkt het merk bijvoorbeeld samen met de Stichting Batterijen (STIBAT).

Veiligheid voorop!

Bij de e-bikes van Koga wordt de motor continu gemonitord door sensoren. Je loopt daardoor bijvoorbeeld niet het gevaar dat de motor onverwacht in werking treedt als je je voet op de trapper laat rusten bij een stoplicht. De verlichting van de elektrische fietsen wordt gevoed door het batterijpakket. Je kunt ervoor kiezen om de verlichting automatisch te laten ontbranden als het donker wordt. Daarnaast zijn alle elektrische fietsen voorzien van een daglichtfunctie, waarbij extra LED’s ervoor zorgen dat je overdag goed zichtbaar bent in het verkeer. Indien de batterij leeg is, fungeert de motor als dynamo zodat je nooit zonder licht onderweg bent.

Technologie van Bosch, Shimano en ION

De elektrische trapondersteuning van Koga e-bikes is gebaseerd op verschillende technologieën.

  • Het Bosch-systeem garandeert een gecontroleerde ondersteuning. Deze fietsen zijn voorzien van een Bosch Powerpack-accu met een capaciteit van 300, 400 of 500 W. De accu is ofwel geïntegreerd in de achterdrager of op de onderbuis. De e-bikes met Bosch-technologie zijn uitgerust met een middenmotor. Deze plaatsing zorgt voor stabiliteit.

  • Bij het kopen van een Koga e-bike kun je ook kiezen voor Shimano-technologie. Deze fietsen zijn voorzien van een Shimano Steps-accu, met een capaciteit van 500Wh. Hierbij is de accu geïntegreerd in het frame. De fietsen zijn uitgerust met een Shimano Steps E-8000-motor; een van de lichtste motoren, die toch krachtig genoeg is voor bergachtig terrein.

  • De Koga e-bikes met ION-technologie zijn ten slotte voorzien van verschillende accu’s met een capaciteit variërend van 317 W tot 490 W. Deze fietsen zijn uitgerust met een borstelloze ION-motor, die onderhoudsarm en geruisloos is. De motor is geïntegreerd in het achterwiel van de e-bike, hetgeen je het gevoel geeft dat je een duwtje in de rug krijgt.

Een testrit maken?

Nieuwsgierig geworden naar de elektrische fietsen van Koga? Je kunt op heel veel plekken in Nederland terecht voor een testritje. De fabrikant raadt je aan om naar een van de officiële Selected KOGA dealers te gaan.

▼ Volgende artikel
🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!
© sonyakamoz - stock.adobe.com
Huis

🍕 Effe wachten… Met deze oven staat er in tweeënhalve minuut een verse pizza op tafel!

Niks zo lekker als een verse pizza. Jammer alleen dat het altijd zo lang duurt voordat-ie klaar is. Dat probleem is nu opgelost: AEG komt met een inbouw combi-stoomoven die een speciale pizzastand heeft. Pizza erin en 2,5 minuut* later is het genieten geblazen. Mangiare!

*Om het even in perspectief te zetten: 2,5 minuut, dat is net lang genoeg om de vaatwasser uit te ruimen, je tanden goed te poetsen of één gemiddelde track op Spotify te beluisteren. Helemaal niks dus.

View post on Instagram
 

In een gewone oven duurt het bakken van een verse pizza al gauw 10 tot 12 minuten. De AEG TX7PB62FSB is dus echt supersnel. Dat komt omdat er een speciale pizzastand op zit met een indrukwekkende maximale temperatuur van 340°C. Dankzij deze enorme hitte bak je in slechts 150 seconden een pizza met een perfecte, luchtige en krokante korst. Het is dan ook niet voor niets dat deze oven officieel is goedgekeurd door de Scuola Italiana Pizzaioli, de Italiaanse Pizza Academy.

En het mooie is: ook wie geen principe della cucina (inderdaad, keukenprins) is maakt hiermee de lekkerste pizza's. Het EXCite Touch Display fungeert als je persoonlijke assistent in de keuken. Het scherm vertelt je exact wanneer je de pizza in de oven moet schuiven en wanneer hij er weer uit mag. Voor de voorbereiding kun je rekenen op de AEG-app, die je helpt bij het kneden van authentiek Napolitaans deeg, het bereiden van de perfecte tomatensaus én de nodige inspiratie biedt. Bovendien krijg je er een speciale bakplaat en pizzaschep bij. Succes gegarandeerd dus.

©AEG

Na afloop van een legendarische pizza-avond hoef je niet op te zien tegen het schoonmaken. De pyrolytische zelfreinigingsfunctie brandt vet en resten op hoge temperatuur weg tot as, waardoor je alleen nog maar een vochtig doekje over de binnenkant van de oven hoeft te halen.

Behalve voor die legendarische pizza-avonden is deze ruime oven van 72 liter ook handig voor allerlei andere gerechten. Je wisselt makkelijk tussen de broodbakfunctie met deegrijsfunctie en technieken zoals garen op lage temperatuur of het dehydrateren van fruit en kruiden. Wil je een ovenschotel gratineren, een quichebodem krokant krijgen met alleen onderwarmte of snel iets ontdooien, dan kies je simpelweg de stand die daarbij past. Zelfs aan de details is gedacht, met functies voor het voorverwarmen van borden, het warmhouden van maaltijden en een slimme stand voor inmaken.

Hebben? Effe wachten… effe wachten… zoals het er nu naar uitziet is de AEG TX7PB62FSB vanaf maart bij alle bekende aanbieders verkrijgbaar.

Bekijk alle inbouwovens van AEG op Kieskeurig.nl

▼ Volgende artikel
Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar
Huis

Gerucht: Resident Evil: Code Veronica-remake verschijnt volgend jaar

Het ziet er naar uit dat een remake van Resident Evil: Code Veronica ergens in de eerste helft van 2027 uitkomt.

Er gaan al geruime tijd geruchten over een remake van Resident Evil: Code Veronica. Resident Evil-insider Dusk Golem meldt al geruime tijd dat Capcom aan een remake van de game werkt, alsmede een remake van Resident Evil 0.

Nu heeft de betrouwbare insider NateTheHate zich ook uitgesproken over de remake. Hij claimt ook dat de remake ergens in de eerste helft van 2027 verschijnt. Het is dan ook waarschijnlijk dat de game ergens dit jaar wordt aangekondigd.

De meest recente remake van een Resident Evil-game is de remake van Resident Evil 4. Die game werd zeer goed ontvangen. Hoewel veel fans vermoedden dat de volgende remake die van Resident Evil 5 zou betreffen, lijkt het er op dat mensen hier voorlopig nog op moeten wachten, omdat Code Veronica - en mogelijk ook Resident Evil 0 - eerst aan de beurt zijn.

View post on X

Over Resident Evil: Code Veronica

Resident Evil: Code Veronica kwam in 2000 uit op Sega's laatste console, de Dreamcast, en later ook naar andere platforms. De game speelt zich ongeveer drie maanden na de gebeurtenissen uit Resident Evil 2 en 3 af. In het spel proberen Claire Redfield en haar broer Chris een uitbraak van het zombievirus op een afgelegen eiland en een onderzoeksfaciliteit in Antarctica te overleven.

De oorspronkelijke game bevatte de traditionele, ietwat ouderwetse besturing van de eerdere Resident Evil-delen voordat Resident Evil 4 een modernere besturing introduceerde. Wel werden de voorgerenderde achtergronden uit eerdere delen vervangen voor 3D-omgevingen en een dynamische camera.

Nog meer Resident Evil

Hoewel de Resident Evil-reeks in de jaren negentig ontstond, blijft de gamefranchise erg relevant, mede dankzij de remakes en nieuwe delen. Op 27 februari verschijnt het negende hoofddeel in de serie, genaamd Resident Evil: Requiem.

In Requiem besturen spelers twee personages: Grace Ashcroft en Leon S. Kennedy. Beide personages bieden een verschillende speelstijl. De segmenten met Leon - onder andere bekend uit Resident Evil 2 en Resident Evil 4 - zijn erg op actievolle schietgevechten gericht. Leon kan daarnaast ook de kelen van vijanden doorsnijden. Hij heeft ook een bijl waarmee hij aanvallen kan afweren. Grace's segmenten zijn juist erg gericht op spanning en horror en draaien vooral om het vermijden van intense gevechten.

Onlangs werden er nog nieuwe beelden van de game getoond, die hier zijn te bekijken. Resident Evil Requiem verschijnt op 27 februari (pre-orderen kan nu al) voor PlayStation 5Xbox Series X en S, Nintendo Switch 2 en pc. Op 27 februari zullen ook Resident Evil 7 en Resident Evil Village (het achtste deel) op Nintendo Switch 2 uitkomen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.