ID.nl logo
Wordt Disney+ duurder?
© Reshift Digital
Huis

Wordt Disney+ duurder?

Onder de streamingdiensten is Disney+ nog steeds een van de goedkoopste opties, maar dat kan gaan veranderen. Topman Bob Chapek van Disney heeft bevestigd dat er een prijsverhoging aan zit te komen. Maar tegelijk maakte hij bekend dat de streamingdienst ook goedkoper wordt. Hoe zit dat?

Disney+ is inmiddels alweer bijna drie jaar lang beschikbaar in Nederland en in de afgelopen jaren zijn er veel films en series naar de streamingdienst gekomen. Volgens Chapek sluit het aanbod hierdoor niet meer goed aan op de prijs van een abonnement. Bovendien moet Disney meer investeren om alle films en series op de streamingdienst beschikbaar te maken.

Na een prijsverhoging in oktober 2021, van 20 euro op jaarbasis, overweegt Disney dus opnieuw de prijzen te verhogen. Dit zal niet eerder dan in oktober van dit jaar gebeuren: daarna heeft het bedrijf “de flexibiliteit om naar prijsverhogingen te kijken”, aldus de topman. Hoeveel duurder een Disney+-abonnement wordt, blijft gissen. Volgens geruchten zou het gaan om een verhoging met 2 euro per maand.

Lees ook:Zo kijk je Disney+ op je tv

Ook goedkoper abonnement   

Tegelijk wordt Disney+ ook goedkoper, omdat het nog voor het einde van dit jaar een goedkopere abonnementsvorm met advertenties wil lanceren in de Verenigde Staten. Disney verwacht dat het hierdoor een bredere doelgroep kan aanspreken, waardoor het aantal abonnees verder zal aantrekken. 

Hoe groot het prijsverschil zal zijn tussen het reguliere abonnement en het abonnement met advertenties blijft onduidelijk, maar er wordt gespeculeerd dat het gaat om enkele euro’s verschil. Het goedkopere abonnement zou dan richting 3 dollar per maand kunnen. In Nederland kost het reguliere abonnement 8,99 euro per maand.

Ook is het nog onduidelijk hoeveel advertenties gebruikers kunnen verwachten. Disney heeft eerder laten doorschemeren dat voor ieder uur dat je kijkt, er vier minuten aan reclames voorbij zal komen. Per advertentie zou het aanvankelijk gaan om 15 tot 30 seconden van je tijd, maar reclames zullen op termijn langer duren.

Bij een succesvolle uitrol zullen we de goedkopere abonnementsvorm vermoedelijk ook gaan zien in andere landen. 

©PXimport

Streaming wordt duurder

Ook Netflix verhoogde in oktober vorig jaar de prijzen. Het abonnement Standaard werd 1 euro per maand duurder tot 11,99 euro en de prijs voor Premium ging met 2 euro omhoog tot 15,99 euro. Bovendien test Netflix momenteel een nieuwe functie waardoor accountdelers op Netflix extra moeten betalen voor iets dat nu gratis is. Het gaat om zogenaamde subaccounts, die gelden voor mensen die actief deelnemen aan een abonnement, zonder een gezinslid te zijn.

Netflix is dus beduidend duurder dan Disney+ en dat lijkt niet te veranderen, zelfs niet na een verhoging van de prijzen door Disney.  

▼ Volgende artikel
Steam Deck in verschillende landen uitverkocht door geheugentekort
© Reshift Digital
Huis

Steam Deck in verschillende landen uitverkocht door geheugentekort

De Steam Deck is in verschillende landen, waaronder de Verenigde Staten, uitverkocht. Dit in verband met het tekort aan RAM-geheugen door de alsmaar toenemende populariteit van kunstmatige intelligentie.

In de Verenigde Staten en Canada raakte de Steam Deck vorige week al uitverkocht. In die landen heeft Valve, het bedrijf achter de Steam Deck, nu een waarschuwing gepubliceerd op de officiële verkoopwebsite.

Die waarschuwing praat over het tekort aan RAM-geheugen. Dit heeft alles te maken met het feit dat RAM-geheugen massaal nodig is om AI draaiende te houden. De componenten worden echter ook gebruikt in entertainmentapparaten als de Steam Deck, spelcomputers en game-pc's. Daardoor blijven prijzen stijgen en raken sommige apparaten ook uitverkocht, zoals de Steam Deck.

In Nederland is de Steam Deck met oledscherm inclusief 512 GB aan opslagruimte uitverkocht. Die versie van de pc-handheld kost normaliter 569 euro. De 1 TB-versie van 679 euro is op moment van schrijven nog wel te koop, al is niet bekend hoe lang dat nog het geval is. De lcd-versie van de Steam Deck - die voor de zachtere prijs van 419 euro te koop was - wordt niet meer geproduceerd, zo heeft Valve bevestigd.

RAM-tekorten hebben ook effect op consoles

De tekorten aan RAM-geheugen hebben niet alleen invloed op de Steam Deck, maar ook andere apparaten waarop games gespeeld kunnen worden, waaronder spelcomputers. Bedrijven als Sony en Microsoft hebben de prijzen van hun consoles eerder al verhoogd. Volgens geruchten overweegt Nintendo om de vorig jaar uitgekomen Switch 2-console ook in prijs te verhogen.

Daarnaast maakt de situatie het risicovoller voor bedrijven om nieuwe apparaten uit te brengen. Zo zou Sony intern gepland hebben om de PlayStation 6 in 2027 uit te brengen, maar volgens recente geruchten kan dit verschoven worden naar 2028 of zelfs 2029, afhankelijk van wanneer de RAM-tekorten ingeperkt worden

De toekomst van de Steam Machine

In het verlengde daarvan creëert de huidige situatie ook veel onzekerheid over de Steam Machine. Dit apparaat, dat op simpele wijze pc-games op de televisie afspeelt, werd vorig jaar aangekondigd en zou eigenlijk begin dit jaar uitkomen. Onlangs communiceerde Valve dat het inmiddels ergens in de eerste helft van dit jaar is geworden, maar het feit dat er nog geen datum of prijs bekend is doet fans vermoeden dat het zelfs nog later kan worden.

"Toen we deze producten in november aankondigden, gingen we ervan uit dat we de specifieke prijzen en lanceringsdata nu wel al hadden kunnen delen", zo stelde Valve begin deze maand. "Maar de tekorten op het gebied van geheugen- en opslagcomponenten waar onze hele bedrijfstak mee kampt, zijn sindsdien behoorlijk toegenomen.  De beperkte beschikbaarheid en oplopende prijzen van deze cruciale onderdelen hebben ons ertoe gedwongen om onze plannen voor vraagprijs en levering bij te stellen (vooral voor de Steam Machine en Steam Frame)."

▼ Volgende artikel
Apple Experience op 4 maart: verwacht nieuwe MacBooks
© Apple
Huis

Apple Experience op 4 maart: verwacht nieuwe MacBooks

Apple organiseert op woensdag 4 maart een "speciale" Apple Experience. Het evenement is waarschijnlijk bedoeld om nieuwe MacBooks uit de doeken te doen.

Diverse journalisten hebben uitnodigingen ontvangen voor het evenement, dat op 4 maart vanaf 15:00 uur Nederlandse tijd tegelijk in New York, Londen en en Shanghai plaatsvindt. Het is waarschijnlijk dat de gasten daar een eerste blik krijgen op een aantal nieuwe Apple-producten, die hoogstwaarschijnlijk rond hetzelfde moment ook op internet onthuld worden.

Nieuwe MacBooks, iPhones en iPads

Zoals we onlangs al meldden heeft Apple volgens geruchten nieuwe producten in de maak, waaronder een nieuwe, goedkopere MacBook gericht op studenten. Deze zouden in de kleuren geel, groen en blauw komen, die dus ook op de uitnodiging van het evenement zijn te zien. De laptops zouden een A18 Pro-chip krijgen - een smartphonechip dus. Ook nieuwe MacBook Pro- en Air-modellen behoren tot de mogelijkheden, die volgens geruchten op de M5 Pro- en M5 Max-chips gaan lopen, alsmede nieuwe iPads.

Verder heeft Apple volgens geruchten de iPhone 17e in de maak, de opvolger van de iPhone 16e die waarschijnlijk evenveel gaat kosten: 599 dollar, oftewel 719 euro. De e-modellen van iPhone zijn betaalbaardere versies. Toch zou de 17e enkele verbeteringen ten opzichte van de 16e kennen. Zo zou er een A19-chip in de iPhone 17e zitten, een chip die ook in de duurdere, reguliere iPhone-modellen voorkomt. Verder zou de 17e ook Apple's 5G-chip bevatten, net zoals de duurdere iPhones. Het is echter mogelijk dat deze nieuwe iPhone al eerder wordt onthuld.

View post on X