ID.nl logo
WatchOS 6: eindelijk zelfstandig
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

WatchOS 6: eindelijk zelfstandig

Tijdens de WWDC 2019 heeft Apple watchOS 6 aangekondigd. En hoewel daar van tevoren weinig bekend over was, had Apple heel wat te onthullen. De belangrijkste ontwikkeling is dat het horloge steeds zelfstandiger wordt, en de iPhone bijna helemaal niet meer nodig heeft om te functioneren.

Het eerste dat Apple aankondigde bij het bespreken van watchOS 6 is een flinke hoeveelheid nieuwe wijzerplaten. Dat klinkt misschien niet zo indrukwekkend, maar aangezien we voor deze wijzerplaten nog altijd overgeleverd zijn aan wat Apple zelf lanceert, is het altijd een welkome vernieuwing.

Nieuwe apps

Naast een aantal technische vernieuwingen, zoals Taptic Chimes, waarmee je elk uur of half uur je horloge tactile feedback kunt laten geven, komt watchOS 6 ook met een flink aantal nieuwe apps. Zo is er een nieuwe app voor audiobooks, voor dictafoon en een rekenmachine. Opvallend was dat laatstegenoemde een luid applaus liet losbarsten tijdens WWDC, maar in alle eerlijkheid lijkt ons zo'n kleine rekenmachine helemaal niet handig. Wat we wél handig vinden, is dat deze rekenmachine-app een ingebouwde functie heeft voor het berekenen van fooien, ook al zijn die hier in Nederland wat minder standaard dan in de Verenigde Staten.

Zelfstandig

We gaven al even aan dat de nadruk ligt op het loskoppelen van het horloge van de iPhone. Dit betekent dat steeds minder apps een zogeheten companion app op de iPhone nodig hebben. Daarnaast brengt Apple nu ook de App Store zélf naar de Apple Watch. Een fijne ontwikkeling, want het is gewoon niet zo praktisch om je iPhone te moeten pakken om een app te installeren op je Apple Watch. Immers, een smart watch zou je leven eenvoudiger moeten maken, niet complexer.

Gezondheid

De trend die we in de afgelopen jaren hebben gezien, waarbij de nadruk steeds meer ligt op gezondheid, zet zich ook in watchOS 6 voort. Zo valt er veel meer te meten, niet alleen op korte termijn, maar vooral ook in trends op de lange termijn, om veranderingen in je leefstijl te kunnen detecteren. Gezondheid is natuurlijk niet alleen maar sporten, maar wordt ook beïnvloed door andere zaken, zoals hard geluid. Ook dit kan je Apple Watch nu meten, en aan de bel trekken wanneer het geluid te hard staat.

En, last but not least, Apple heeft een functie toegevoegd waarmee vrouwen hun cyclus kunnen bijhouden. Heel origineel is dat overigens niet, andere fabrikanten, zoals Garmin, hebben een gelijksoortige functie op hun horloges.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel