ID.nl logo
Wat moet je doen als Windows 10 niet meer afsluit?
© Reshift Digital
Huis

Wat moet je doen als Windows 10 niet meer afsluit?

Nu Windows 10 al bijna 3 weken uit is, lijken steeds meer gebruikers tegen problemen aan te lopen met het besturingssysteem. Eén van de ernstigste daarvan is dat een laptop niet meer uit kan schakelen. Dat is niet allen onpraktisch, maar kan zelfs gevaarlijk zijn wanneer je systeem oververhit. We kijken naar 2 mogelijke oplossingen voor wanneer je computer niet meer afsluit onder Windows 10.

Intel-drivers verwijderen

De oorzaak van het niet afsluiten (en soms ook pas na twee keer opstarten) zit hem zoals het er nu naar uit ziet in de Intel Rapid Storage Driver. Een tweede boosdoener is de Intel Management Interface. In beide gevallen geldt dat je de standaard Windows drivers moet gebruiken en niet de door je notebook (of desktop) fabrikant ‘aanbevolen’ drivers voor Windows 10.

Veel fabrikanten bieden namelijk driverpakketten aan voor Windows 10, maar daar zitten lang niet altijd de meest recente versies in! Als ze ontwikkeld zijn gedurende de beta-fase van Windows 10 zijn deze soms niet stabiel in de uiteindelijke versie van Windows 10. Voorlopig niet installeren dus!

Heb je dat in je enthousiasme al wel gedaan, dan zijn beide boosdoeners eenvoudig te verwijderen. Klik met de rechtermuisknop op 'Start' en dan 'Configuratiescherm' (of typ 'configuratiescherm' in het startmenu).

Met het 'Configuratiescherm' in pictogrammenweergave klik je op 'Programma’s en onderdelen'. In de lijst met geïnstalleerde programma’s staan Intel Rapid Storage Driver en Intel Management Interface vermeld.

Deinstalleer deze programma's met de rechtermuisknop, door daar op 'Verwijderen' te klikken.

Na een herstart zijn de drivers verwijderd, en worden ze vervangen door Windows 10-drivers.

'Snel opstarten' uitschakelen

Heeft je pc nog steeds problemen met afsluiten of lukt het opstarten soms niet en dan weer een paar keer achter elkaar wel? Schakel dan de optie 'Snel opstarten' uit.

Deze is te vinden in het 'Configuratiescherm' onder 'Energiebeheer -> 'Het gedrag van de aan/uit-knoppen bepalen'.

Klik op Instellingen wijzigen die momenteel niet beschikbaar zijn' en schakel de optie 'Snel opstarten inschakelen' uit.

Zorg ook dat een stukje hoger achter 'Actie als ik op de Aan/uit-knop druk' is ingesteld op 'Afsluiten'. Klik op 'Wijzigingen opslaan' en het de kans is groot dat opstart- en afsluitperikelen verdwijnen.

Wat 'Snel Opstarten' overigens doet is tijdens het afsluiten een tijdelijk bestand op de harde schijf schrijven met daarin een soort van vooraf gestarte Windows 10. Tijdens het starten wordt dit bestand geladen waardoor allerlei opstartprocedures overgeslagen worden. In de praktijk komt het er dus op neer dat afsluiten iets langzamer wordt en opstarten wat sneller. Maar verwacht geen wonderen van dit trucje, in het beroerdste geval scheelt het 10 seconden starttijd. Dan liever een stabiel systeem zouden wij zeggen!

▼ Volgende artikel
Tweede seizoen van Battlefield 6 is van start
Huis

Tweede seizoen van Battlefield 6 is van start

Het tweede seizoen van Battlefield 6 is na uitstel gisteren van start gegaan.

Het tweede seizoen had eigenlijk op 20 januari van start moeten gaan, maar dat werd vier weken uitgesteld omdat het tweede seizoen nog niet klaar voor release was. Dat is nu blijkbaar wel, en spelers van de shooter kunnen dan ook aan de slag met het tweede seizoen.

Het tweede seizoen bestaat uit drie fases van een maand, die elk nieuwe content met zich meebrengen. De eerste fase heet Extreme Measures en is begonnen. Spelers kunnen aan de slag met een nieuwe multiplayermap genaamd Contaminated, dat geschikt is voor alle gevechtsgroottes. Ook is er een nieuwe tijdelijk beschikbare modus in de vorm van VL-7 Strike, en de battle royale-game Battlefield RedSec krijgt de modi Gauntlet: Altered State en Battle Royale: Synthesis. Ook zijn er nieuwe wapens en gadgets.

View post on X

De tweede fase heet Nightfall en start op 17 maart, en zal onder andere de nieuwe map Hagental Base en nieuwe Nightfall-modus - waarbij het nacht is en het zich dus slecht is - bevatten. Op 14 april begint de derde fase, Hunter / Prey, met een nieuwe gelimiteerde modus genaamd Operation Augur.

Battlefield 6 kwam afgelopen najaar uit voor pc, PlayStation 5 en Xbox Series-consoles en bleek een groot succes. In de eerste drie dagen werden er meer dan zeven miljoen exemplaren van verkocht. Tegelijkertijd kreeg de game concurrentie uit onverwachtse hoek, namelijk van de ook vorig najaar uitgekomen extraction shooter Arc Raiders.

Watch on YouTube
Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Nieuwe Samsung Galaxy S26-teaser laat AI-fotomogelijkheden zien
© Samsung
Huis

Nieuwe Samsung Galaxy S26-teaser laat AI-fotomogelijkheden zien

Samsung geeft alvast een voorproefje van de nieuwe camerafuncties die het volgende week onthult tijdens Galaxy Unpacked. De stap vooruit zit dit keer vooral in de software: foto's en video's bewerken moet veel natuurlijker gaan, simpelweg door in je eigen woorden te zeggen wat je wilt.

Samsung noemt voorbeelden als een foto veranderen van dag naar nacht, een ontbrekend stukje herstellen of meerdere beelden automatisch samenvoegen. In plaats van verschillende apps openen of instellingen zoeken, beschrijf je kort wat je voor ogen hebt en doet de telefooncamera de rest. Vastleggen, aanpassen en delen moeten daardoor meer als één vloeiende handeling aanvoelen.

Ook in uitdagende situaties moet de software een groter deel van het werk overnemen. Denk aan fotograferen bij weinig licht, een sterrenhemel vastleggen of video's met een filmische uitstraling maken. Samsung spreekt wel over een helderder camerasysteem, maar geeft nog geen technische details. Uit alles blijkt dat de nadruk ligt op slimmer bewerken, niet op nieuwe lenzen of sensoren.

Lees ook: Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm

©Samsung

Wanneer wordt de Samsung Galaxy S26-lijn onthuld?

Samsung organiseert op 25 februari de nieuwste editie van het tweejaarlijkse Galaxy Unpacked-evenement. Het kan niet anders dan dat daar de nieuwe Samsung Galaxy S26-lijn wordt onthuld. Vanaf 19.00 uur  's avonds (Nederlandse tijd) weten we meer!

Watch on YouTube
Watch on YouTube
Watch on YouTube