ID.nl logo
Waarom luistert Microsoft Skype af?
© Reshift Digital
Huis

Waarom luistert Microsoft Skype af?

Steeds vaker verschijnen er berichten dat slimme apparaten, zoals speakers en digitale assistenten, je gesprekken afluisteren. In dit rijtje komen nu ook internetbeldiensten. Microsoft heeft toegegeven dat werknemers en onderaannemers Skype-telefoontjes afluisteren. Waarom doet Microsoft dit?

Motherboard, de techdivisie van Vice, onthulde dat er Skype-opnames worden gemaakt van gesprekken bij de vertaaldienst, die gesprekken live kan vertalen. Volledige gesprekken zouden niet worden afgeluisterd: slechts een klein deel van de stemdata zou in het bezit zijn van Microsoft. Er zou bovendien niet alleen worden afgeluisterd bij Skype, maar ook bij de virtuele assistent van Microsoft, Cortana.

Microsoft bevestigde dat het inderdaad gesprekken afluistert. Het bedrijf zegt gebruikers af te luisteren om te analyseren of de vertaaldienst en de virtuele assistent goed werken. Skype lanceerde in 2015 een dienst waarmee gebruikers bijna realtime vertalingen krijgen tijdens video- en telefoongesprekken. Daarbij zet Microsoft artificiële intelligentie in, maar nu blijkt dat er ook mensen aan te pas komen om het systeem te verbeteren.

“We realiseren ons dat we het werk beter en specifieker kunnen uitvoeren wanneer mensen de gesprekken beoordelen”, aldus een woordvoerder van het bedrijf tegenover Motherboard.

©PXimport

Microsoft gaat gewoon door

Ook voor Cortana worden opnames beluisterd door medewerkers om te beoordelen of de spraakassistent de persoon juist heeft gehoord en juist heeft geantwoord. De bedrijven schakelen vaak onderaannemers in om de gesprekken uit te typen. Soms gaat het om zeer privacygevoelige gegevens, zoals op medisch gebied, of “slaapkamergeluiden”, aldus Motherboard.

Ondanks dat Microsoft in opspraak raakte met deze onthullingen, zegt het bedrijf gewoon door te gaan met het afluisteren van gebruikers. In het privacybeleid werden wel enkele alinea’s aangepast om duidelijker te maken dat dit nodig is om de diensten te verbeteren.

Eerder kwamen Amazon, Apple en Google ook al in het nieuws vanwege dezelfde redenen. In tegenstelling tot Microsoft stopten zij wel met het afluisteren van gebruikers. Althans, voor nu.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube