ID.nl logo
Vanaf 2018 keuzevrijheid in type router bij telecomabonnement
© Reshift Digital
Huis

Vanaf 2018 keuzevrijheid in type router bij telecomabonnement

Vanaf medio 2018 krijgen consumenten de vrijheid om zelf een router, modem of tv-ontvanger te kiezen als ze een nieuw abonnement afsluiten. Nu krijgen ze standaard een door de provider aangewezen model, maar dat gaat binnenkort dus veranderen.

Als je nu een abonnement afsluit bij een telecomprovider, bijvoorbeeld voor een vast internetabonnement met digitale televisie, ben je afhankelijk van de apparatuur die door die provider wordt geleverd. Vanaf medio 2018 mag een consument echter zelf bepalen of ze de hardware van de aanbieder wil afnemen, of zelf apparatuur aanschaft.

Meer concurrentie

Het kabinet wil dat er op deze manier meer concurrentie ontstaat tussen alle internetproviders. Als een nieuwe klant bijvoorbeeld al een router heeft die eenvoudig met het netwerk van de nieuwe provider gebruikt kan worden, zou een klant korting op het abonnement kunnen krijgen. Volgens Staatssecretaris Mona Keijzer van Economische Zaken behoort een router, modem of tv-ontvanger tot een privénetwerk. Daarom zouden klanten dus ook zelf mogen bepalen welke apparaatuur daar voor wordt gebruiken. 

Problemen

Providers bieden nu echter apparatuur aan die specifiek is geconfigureerd voor de internetdienst waar ze voor worden geleverd. De kans is groot dat consumenten die een nieuw abonnement afsluiten, maar geen gebruik maken van de hardware die door de provider wordt geleverd, tegen configuratie- en verbindingsproblemen zullen aanlopen. Zo levert Telfort bijvoorbeeld speciale tv-kastjes, die niet zullen werken met een tv-abonnementsdienst van Ziggo en andersom. Ook zijn de meeste routers al van tevoren geconfigureerd zodat ze direct werken bij het aansluiten op de verbinding.

Updates

Daarnaast rollen internetaanbieders op regelmatige basis updates uit voor de door hen gecertificeerde apparatuur, zoals beveiligings- en prestatieupdates. Die updates gelden dan niet als een klant ervoor kiest om een eigen router of tv-kastje te gebruiken. 

▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel

▼ Volgende artikel
Nieuwe WhatsApp-groepsgesprekleden kunnen nu oude berichten lezen
© ER | ID.nl
Huis

Nieuwe WhatsApp-groepsgesprekleden kunnen nu oude berichten lezen

Het wordt mogelijk voor nieuwe leden van WhatsApp-groepsgesprekken om oudere berichten terug te lezen via een nieuwe feature.

WhatsApp heeft een nieuwe functie voor de populaire chatapp genaamd Group Message History geïntroduceerd. Die functie viel voor sommigen al enige tijd te testen via de bètaversie, maar wordt sinds gisteren wereldwijd uitgerold.

Het houdt kortgezegd in dat beheerders van groepsgesprekken op WhatsApp kunnen instellen dat nieuwe leden van een specifieke groepsapp ook berichten van voordat ze aan het gesprek werden toegevoegd kunnen lezen. Beheerders kunnen er voor kiezen om minimaal 25 en maximaal honderd berichten van voor de toevoeging van een nieuw lid beschikbaar te stellen.

Wanneer je voorheen aan een groepsgesprek op WhatsApp werd toegevoegd, kon je geen enkel bericht uit de groepsapp van voor je toevoeging teruglezen. Dat had zowel voor- als nadelen. Het voordeel was dat eventuele gevoelige informatie of geroddel over de toegevoegde persoon van voor zijn of haar toevoeging niet leesbaar voor hen was. Het nadeel was dat sommige informatie opnieuw herhaald moest worden voor nieuwe groepsleden.

Dankzij Group Message History kunnen nieuwe leden dus wel maximaal honderd oude berichten teruglezen. Het is aan de beheerders van de groep om dit in te stellen, rekening houdend met de mogelijkheid dat de persoon in kwestie appjes te zien krijgt die eigenlijk niet voor zijn of haar ogen bestemd waren. Overige leden krijgen overigens ook een melding waaruit blijkt dat de berichtengeschiedenis wordt gedeeld.