ID.nl logo
Smartwatch: goedkoper alternatief voor de sportschool?
© Reshift Digital
Zekerheid & gemak

Smartwatch: goedkoper alternatief voor de sportschool?

De ontwikkeling van slimme horloges staat niet stil en sommige exemplaren hebben zich al ontpopt tot personal trainer. Toch ben je aardig wat geld kwijt als je een goede smartwatch wilt kopen, waardoor de vraagt rijst of je niet beter uit bent met een abonnement op de sportschool of het inschakelen van een echte personal trainer.

De mogelijkheden van een smartwatch op het gebied van sport, zijn oneindig. Je kunt informatie krijgen over je hartslag, het aantal stappen dat je gezet hebt op een dag en veel meer. Ga je echt sporten, dan kun je realtime informatie krijgen over snelheid, tempo, afstand en verbrande calorieën. Zo wordt het in een handomdraai mogelijk om een sportschema op te stellen die geheel bij jou past en bovendien meerdere sporten tegelijk behelst, terwijl je met een échte personal trainer vaak alleen in de sportschool zit of in het zwembad ligt.

Prijs

Wil je een goede smartwatch, met een compleet aanbod aan sportmogelijkheden, dan ben je ongeveer ruim driehonderd euro kwijt of meer. Zo is de Garmin Vivoactive 3 Music bijvoorbeeld €315. Wil je een goede integratie met je iPhone dan kom je terecht bij de Apple Watch. Voor de Watch Series 4 ben je €459 kwijt.

De kosten voor een personal trainer kunnen evenwel ook flink oplopen. Reken al snel op een tarief van minimaal €40 per uur. Ongeveer 8 uur sporten met je smartwatch en je hebt dit bedrag er al uit.

©PXimport

Naar de sportschool

Bij de bekende sportschoolketens betaal je circa €20 per maand om te kunnen sporten. Een snelle rekensom laat zien dat je ruim zestien maanden moet sporten om het bedrag van je sporthorloge van ruim driehonderd euro eruit te halen.

Dan heb je natuurlijk bij de meeste sportscholen nog geen personal trainer en kun je vaak alleen maar fitnessen. Uitzonderingen daargelaten, kun je dus bijvoorbeeld niet zwemmen, wat met diverse slimme sporthorloges wel mogelijk is. Hardlopen en fietsen doe je wellicht ook liever buiten.

Sommige uitbaters van fitnessclubs bieden via een applicatie op je telefoon alsnog een digitale coach aan. Je kunt in dergelijke apps virtuele groepslessen volgen, oefeningen bekijken, trainingsschema’s volgen en je voeding bijhouden. Bovendien kun je bij vragen terecht bij een online coach. Bij Basic-Fit betaal je hier bijvoorbeeld €4,99 per maand voor.

Conclusie

Motivatie is de sleutel, om fit te worden en fit te blijven. Een sportschoolabonnementje nog altijd toegankelijker dan een smartwatch. Op langere termijn is een smartwatch in principe een goedkopere betere investering. Maar natuurlijk is het niet of - of, wie echt het beste uit zichzelf wilt halen beschikt natuurlijk over beide.

▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.