ID.nl logo
Zekerheid & gemak

Opvolger van GeForce GTX 280 al uitgerold

Hoewel de GeForce GTX 280 nog geïntroduceerd moet worden, is nVidia al bezig met de uitrol van de opvolger hiervan. De nieuwe cpu, codenaam GT200b, schijnt niet veel bijzonders te zijn: eigenlijk is alleen het productieproces van 65nm naar 55nm verkleind.De GT200b zou hoognodig zijn, want er schijnen nogal wat problemen met de GT200 (GeForce GTX 280 en 260) te zijn. Zo is de chip enorm (24 x 24 mm) en zijn de yields (het aantal chips dat werkend van de band rolt, afgezet tegen het aantal chips dat defect van de band rolt) erg laag.

Volgends Fudzilla is de yield zelfs 40 procent, wat een flink nadelig effect op de prijs van de gpu heeft. Ook verbruiken de chips een flinke slok energie (236 Watt respectievelijk 182 Watt) en worden ze flink wam. Een dual-gpu-board met de GT200 lijkt dus uitgesloten.

Omdat nVidia bij de GT200 getreuzeld heeft, heeft ATI zijn achterstand weten in te lopen. De verwachting is dat de GeForce GTX 260 en de ATI R770 ongeveer even goed presteren, maar dat deze laatste een stuk goedkoper gaat worden. De GT280 is 25 procent sneller dan ATI's R770, maar kost tweemaal zoveel. Wanneer ATI de R700 (bestaande uit twee R770's) introduceert voor een flink lager prijspunt, zal nVidia het helemaal lastig krijgen de kaarten te slijten.

De GT200b is een snel antwoord op deze problemen. Door het productieproces te verkleinen van 65 naar 55 nanometer wordt de chip een stuk kleiner (20 x 20 mm) en vooral een stuk energiezuiniger en koeler. Waarschijnlijk zullen de yields ook beter uitvallen, waardoor een vernieuwde GTX 280 wél zal kunnen concurreren met de R700 op prijs/prestatiegebied. De verwachting is dat de GT200b aan het eind van de zomer/begin van de herfst op kaarten zal belanden. Volgend Fudzilla is het zonde geld uit te geven aan de 65nm GTX-kaarten en kan iedereen beter wachten op de GT200b-core.

▼ Volgende artikel
Vierde Ted Lasso-seizoen verschijnt deze zomer
Huis

Vierde Ted Lasso-seizoen verschijnt deze zomer

Het vierde seizoen van de serie Ted Lasso zal aankomende zomer op Apple TV verschijnen.

Dat kondigde Apple deze week aan. Daarbij werd er een korte video gedeeld van de set, waar nog weinig informatie uit te halen valt. Ook werden er enkele foto's gedeeld. Duidelijk is in ieder geval dat hoofdrolspeler Jason Sudeikis terugkeert, en dat hij ook een executive producer is.

View post on X

Het vierde seizoen van Ted Lasso wordt op dit moment geschoten. Ted keert hierin terug naar Richmond, waar hij zijn grootste uitdaging tot dusver voorgeschoteld krijgt: het trainen van een vrouwenvoetbalteam.

Ted Lasso gaat al drie seizoenen lang mee en brak toen het uitkwam op Apple TV in 2020 records. Zowel fans als critici waren te spreken over de comedyserie, waarin de Amerikaanse footballcoach naar Engeland afreist om daar een voetbalelftal te trainen.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Direct-voorspellingen - Bonuslevel
Huis

Direct-voorspellingen - Bonuslevel

De volgende Nintendo Direct wordt waarschijnlijk een... Partner Showcase. Cody en Jacco bespreken wat dit betekent voor de line-up van Nintendo dit jaar, en welke games we dan verwachten.

Ook: censuur in Dispatch, Rayman-klassiekers, NSO-strategie, Beast of Reincarnation.

Kom bij onze Discord. Via ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠deze link⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠kan je met ons en andere luisteraars kletsen over games, deals, nieuws en meer.

Wil je zelf ook een vraag insturen of heb je iets leuks om te melden? Dat kan! Stuur een mailtje naar bonuslevelcast@gmail.com (of bonuslevelkast@gmail.com of bonuslevelqast@gmail.com) en wellicht hoor je jezelf terug in de volgende aflevering!