ID.nl logo
Gratis films streamen zonder Popcorn Time
© Reshift Digital
Huis

Gratis films streamen zonder Popcorn Time

Popcorn Time is een populaire dienst om films en series te streamen, maar het is niet helemaal - of zelfs helemaal niet - legaal. Gelukkig zijn er andere manieren om toch je favoriete films en series te kijken, zonder dat je daarvoor illegaal bezig hoeft te zijn.

Popcorn Time

Time4Popcorn

Onder filmliefhebbers is Popcorn Time momenteel een populair programma om films mee te bekijken. Logisch, want het aanbod is zeer groot, de videokwaliteit is prima in orde en de interface ziet er ook nog eens gelikt uit. Popcorn Time streamt films via het torrent-protocol naar je pc. Tijdens het afspelen download je een klein stukje van de film. Daarnaast deel je de beelden automatisch met andere gebruikers. Uploaden en downloaden van auteursrechtelijk beschermde bestanden is verboden. Houd deze regel in je achterhoofd bij de verkenning van dit programma. Lees ook: Hoe gevaarlijk is het om Popcorn Time te gebruiken?

©PXimport

Downloaden

Je downloadt het installatiebestand hier. Er zijn versies voor Windows, OS X en Linux. In deze workshop gaan we uit van de Windows-editie, ten tijde van schrijven is Beta 4.2 de nieuwste versie. Klik op Download Beta 4.2 en open het bestand Popcorn-Time.exe. Via Next neem je alle stappen door. De installatiewizard downloadt op eigen houtje de resterende bestanden van Popcorn Time. Klik ten slotte op Finish. Er verschijnt een venster met het verzoek om de freeware met zoveel mogelijk mensen te delen. Na even wachten komt de gebruikersomgeving tevoorschijn.

©PXimport

Films afspelen

In tegenstelling tot bittorrentclients is het met Popcorn Time niet nodig om eerst allerlei instellingen te configureren. Je hoeft bijvoorbeeld niet te controleren of je router bittorrentverkeer blokkeert. Het afspelen van een film of serie is dan ook vrij eenvoudig. Zoek een interessante film of serie uit en klik op de blauwe knop WATCH IT NOW. Popcorn Time maakt vervolgens verbinding met het bittorrent-netwerk. Afhankelijk van hoeveel gebruikers de film delen, kan het even duren voordat er beeld verschijnt. Zeker titels die minder populair zijn, hebben soms lange wachttijden.

©PXimport

Instellingen

Popcorn Time is een overzichtelijk programma waarmee je zonder ingewikkelde handelingen naar leuke films en series kunt kijken. Wil je meer controle, dan kun je toch enkele instellingen aanpassen. Klik rechtsboven maar eens op Settings (pictogram met tandwieltje). Bij het onderdeel Default language pas je eventueel de taal aan. Momenteel bestaat er helaas geen Nederlandse vertaling, maar je kunt de taal bijvoorbeeld wel instellen op Duits of Frans als dat je beter ligt dan Engels. Popcorn Time downloadt telkens een stukje vanaf het bittorrent-netwerk naar je pc. Bij Cache folder selecteer je eventueel een andere opslagmap.

©PXimport

VPN-verbinding

Via Popcorn Time worden er voornamelijk auteursrechtelijk beschermde bestanden aangeboden. Het is officieel niet toegestaan om deze films te downloaden en te delen met andere gebruikers. Hoewel de kans klein is dat auteursrechtorganisaties Popcorn Time-leden massaal gaan aanklagen, gebruik je het programma voor de zekerheid anoniem. Popcorn Time is in staat om je pc met een VPN-netwerk te verbinden. Omdat je internetverkeer dan via een beveiligde verbinding gaat, ben je volledig anoniem. Klik bovenaan op VPN (pictogram met hangslotje) en Connect om de functie te activeren.

©PXimport

Alternatieven

Kodi

Een van de alternatieven voor Popcorn Time is Kodi. Als je naar de site gaat kun je het Kodi-mediacentrum downloaden voor onder andere Windows, Android en OS X. Na een korte download en installatie start het programma op en kun je videokanalen toevoegen. Deze zijn te vinden onder add-ons en bieden een database aan films die je kunt streamen.

Kodi biedt verschillende databases waaruit je kunt putten als je ze hebt toegevoegd aan je mediacentrum. Ditzelfde geldt voor de ondertitels, waar een aparte add-on voor gemaakt is. Het grootste voordeel is dat Kodi ook te bekijken is via smartphones en tablets.

Youtube

YouTube is een onuitputtelijke bron van video's, series en films. Met de zoekbalk bovenin kun je gemakkelijk en snel toegang krijgen tot de video's die je zoekt. Dat is tenminste als die film of serie wordt aangeboden. Door de bestaande auteursrechten komt het met enige regelmaat voor dat producten uit de database worden gehaald.

Je moet ook goed zoeken naar de juiste versie die je wilt zien; niet elke video wordt met Nederlandse ondertiteling aangeboden of in de origineel gesproken taal. Als je dat wel belangrijk vindt, moet je met duidelijke termen aan het zoeken gaan binnen YouTube.

MoviesHD.co

In tegenstelling tot Popcorn Time hoef je bij MoviesHD.co niets te downloaden voordat je een film kunt kijken. Je typt enkel de naam van de site in om naar de filmdatabase te gaan. De filmcategorieën staan bovenin het scherm van links naar rechts uitgestald en als je op een genre drukt, kun je onderaan de pagina zien hoeveel pagina's er met films gevuld zijn.

De zoekmachine is de meest belangrijke functie van de video-on-demand-dienst, want het aanbod bij MoviesHD is een stuk kleiner dan bij Popcorn Time. Een ander beperking is dat er geen ondertiteling bij de films zit en dat de nieuwste films veelal ontbreken.

©PXimport

Het beste alternatief voor Popcorn Time is vooralsnog XBMC.

Uitzendinggemist.net

NPO en RTL hebben los van elkaar een eigen dienst waar eerder uitgezonden programma's bekeken kunnen worden. Het aanbod van beiden wordt gecombineerd bij Uitzendinggemist.net. Je kunt zoeken naar kanalen, de populairste programma's of op naam van je favoriete serie. Alles wat daarvan is uitgezonden is op een pagina gebundeld en kan worden teruggekeken. Je wordt dan begeleid naar de NPO of RTL-pagina waar de content te vinden is. Uitzendinggemist.net is dus eerder een aanvulling dan een alternatief voor Popcorn Time, maar daardoor niet minder interessant.

Betaald

Technisch de beste

Netflix is technisch onze favoriete streamingdienst. De beeldkwaliteit op Full HD is goed en er is ondersteuning voor Dolby Digital 5.1-surroundgeluid. De dienst wordt breed ondersteund door smart-tv's, smartphones, tablets, spelcomputers, Apple TV en de Chromecast. Het aanbod groeit gestaag en de eigen series scoren goed op bijvoorbeeld IMDb. Daarnaast is het kinderaanbod goed.

©PXimport

Netflix richt zich steeds sterker op eigen series, te herkennen aan het Netflix-logo in de poster.

Netflix ****

Prijs

€ 8,99 (Full HD, 2 apparaten tegelijkertijd), € 11,99 (UHD, 4 apparaten tegelijkertijd)

Voor liefhebbers van Nederlandstalig

Videoland Unlimited is de dienst die het meeste doet denken aan Netflix met een bibliotheek waar je onbeperkt uit kunt streamen. Het aanbod is wel duidelijk veel meer Nederlandstalig. Naast het Unlimited-gedeelte biedt Videoland ook huur- en kooptitels aan, waardoor je voor in jou ogen betere titels wellicht extra moet bijbetalen.

Videoland Unlimited ***

Prijs

€ 10,- per maand (daarnaast huur en koop)

©PXimport

Je kunt binnen Videoland eenvoudig filteren op het Unlimited-aanbod dat je herkent aan een logootje.

Alleen films

Pathé Thuis is de enige dienst die een duidelijke keuze maakt: alleen films. Het is tegelijkertijd ook de enige die exclusief werkt met een huur- en koopmodel per titel. Jammer is wel dat een dienst, die zich richt op de nieuwste films, geen Dolby Digital 5.1-geluid ondersteunt en niet alle films in Full HD aanbiedt.

Pathé Thuis ***

Prijs

Huur en koop per titel

©PXimport

Pathé Thuis biedt een uitgebreide filmcollectie, maar alleen tegen een huur- of koopmodel per titel.

▼ Volgende artikel
Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis
© Philips
Huis

Review Philips Café Aromis 8000-serie - Horecakoffie gewoon bij je thuis

Thuis koffie van restaurantkwaliteit? De Philips Café Aromis 8000-serie belooft het. In deze review lees je of deze volautomaat de hype waarmaakt. Van perfect melkschuim tot minimaal onderhoud: ontdek waarom dit apparaat je lokale barista overbodig maakt, zelfs met gewone supermarktbonen!

Fantastisch
Conclusie

Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Plus- en minpunten
  • Barista-melkschuim zonder slangetjes
  • Haalt goud uit supermarktbonen
  • Stil in gebruik
  • Einde aan discussies dankzij gebruikersprofielen
  • Foolproof bediening: iedereen kan nu topkoffie zetten
  • Vakje voor gemalen koffie is wat knullig
  • Geen actieve kopjeswarmer
  • Plastic lekbak voelt goedkoop aan

Je kent het vast: je zit in je favoriete koffietentje, neemt een eerste slok van de cappuccino die je hebt besteld en valt even stil. De temperatuur, het mondgevoel, die volle smaak… alles lijkt te kloppen. En dan denk je aan de koffie thuis. Die is prima, of in elk geval best oké. Maar daar blijft het dan ook bij.

Dat dacht ik tenminste. Tot ik de Philips Café Aromis 8000-serie op mijn aanrecht installeerde en mijn keuken stante pede in een soort hippe koffiebar veranderde. De installatie van deze fraaie machine behelst niet meer dan een stekker in het stopcontact, water in het reservoir en een dosis verse koffiebonen bovenin. That’s it. Daarna kan het feest beginnen.

Hoewel de term 'restaurantkwaliteit' vaak niet meer dan een loze marketingkreet is, maakt dit apparaat dat woord opeens bizar concreet. Dat zit 'm in heel basale dingen: de koffie is direct op de juiste temperatuur (niet dat lauwe net-niet) en de smaak is vol en romig, zonder die nare bittere nasmaak. Dit apparaat lijkt bovendien precies te snappen wat jij wil; zonder dat je zelf als een bezetene aan de knoppen hoeft te draaien, staat er binnen de kortste keren een meer dan fatsoenlijke kop koffie voor je neus. Wat een topding!

©Philips

Bonen vs cups: fight!

Voor wie nog twijfelt om de overstap te maken van cups naar bonen: doe het. Het verschil is niet subtiel, het is een aardverschuiving. Waar capsules vaak toch een beetje vlak smaken, proef je hier ineens nuances die je eerder miste. Het apparaat oogt misschien intimiderend professioneel, maar de bediening is uiteindelijk net zo simpel als je gewend bent van je good old Nespresso.

Duurdoenerij niet nodig

Erg prettig is het feit dat de machine enorm vergevingsgezind is. Hippe koffiesnobs vertellen je doorgaans dat je zonder exclusieve bonen van 30 euro per kilo nergens bent. Onzin, blijkt nu. Zelfs met een zak supermarktbonen en een pak volle melk (lang houdbaar werkt het best!) tovert dit ding een resultaat tevoorschijn waar je u tegen zegt. Hij weet echt het maximale uit elke boon te persen. Luxe zonder dat je boodschappenlijstje ingewikkeld of overdreven duur wordt, ik hou ervan.

En dan de melk. Vaak is dat thuis niet meer dan een zielig laagje luchtbelletjes dat na tien seconden als sneeuw voor de zon verdwijnt. Hier niet. Dit schuim is stevig, rijk en blijft dapper overeind staan. M'n ochtendcappuccino heb ik dan ook spontaan heilig verklaard, maar de echte verrassing is wat mij betreft de optie 'Melange'. Die is gloeiend heet, heeft de ideale verhouding tussen melk en koffie (puristen verklaren me voor gek) en maakt me elke keer weer instant gelukkig. Ik was aanvankelijk wat sceptisch over dit soort voorgeprogrammeerde recepten, maar deze verhouding is zo perfect afgestemd dat het elke keer weer aanvoelt als een echte traktatie.

©Philips

'Wat willen jullie drinken?'

Bezoek over de vloer? Kom maar door met de bestellingen! Vroeger hoopte ik stiekem op de keuze voor zwart (want: geen gedoe met melk), nu draai ik mijn hand niet meer om voor een latte of espresso macchiato. Sterker nog, ik nodig mensen nu vol enthousiasme uit om een kopje koffie te komen doen, en de reacties zijn elke keer unaniem: "Wauw, lekkere koffie!" 

Het mooie is dat je specifieke voorkeuren van je bezoek niet elke keer opnieuw hoeft in te voeren. Dankzij de gebruikersprofielen heeft iedereen in huis zijn eigen 'knop'. De een wil de latte met extra melk, de ander wil 'm juist sterker: dat kun je allemaal opslaan. En de machine verrast ook in de breedte. Waar ik zelf inmiddels min of meer verslaafd ben aan de Red Eye (een pittige boost voor de korte nachten), scoor ik bij mijn dochter punten met de 'Babychino'-functie: alleen warm melkschuim. Lekker voor het slapen gaan. 

Voor de liefhebbers zitten er trouwens nog allerlei cold brew-opties in het assortiment. Niet helemaal mijn ding – koffie kan me niet heet genoeg – maar fijn dat het kan als de smaak (of het bezoek) daarom vraagt.

©Eelko Rol

Geen schoonmaak-nachtmerries

Dan het onderhoud. We kennen de horrorverhalen van schimmelende slangetjes in volautomaten en hopeloos verkalkte zetgroepen. De Café Aromis 8000 is wat dat betreft een verademing. Water bijvullen, bakje met koffiepucks legen en (belangrijk!) de melkhouder gewoon even omspoelen onder de kraan (schijnt zelfs in de vaatwasser te kunnen). Geen ingewikkeld gedoe; de machine spoelt zichzelf krachtig door bij het opstarten en afsluiten. Het ding staat er, hij werkt en zeurt verder niet om aandacht. Had ik al gezegd dat dit een topding is?

O, en er is een app. Is die noodzakelijk? Neuh. Is het lekker? Ja! Via de app kun je de machine alvast aan het werk zetten terwijl je zelf nog even je mail checkt in bed. Je weet: technologie is op zijn best als het je luiheid faciliteert, en dat heeft Philips hier goed begrepen.

©Philips

Conclusie? Dit is meer dan een keukenapparaat; het is een stukje levensgeluk. Je hoeft niet meer te kiezen tussen gemak (dag Senseo!) en smaak. De Philips Café Aromis 8000 bewijst dat je dat perfecte koffiemomentje gewoon thuis kunt creëren. Zonder barista-cursus, zonder gedoe, maar mét die gelukzalige stilte na de eerste slok.

Enige minpuntje is wellicht de prijs, want die is met 999 euro best fors. Maar reken maar uit: een cappuccino kost tegenwoordig al snel 4 euro, dus met 250 gloeiend hete geluksmomentjes thuis heb je deze machine er al uit. Dat moet je jezelf gewoon gunnen.

▼ Volgende artikel
Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan
Huis

Voormalige Assassin's Creed-baas klaagt Ubisoft aan

Marc-Alexis Côté, die voorheen de Assassin's Creed-gamefranchise bij Ubisoft overzag, heeft dat bedrijf nu aangeklaagd.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Afgelopen oktober werd aangekondigd dat Côté vertrokken was bij het bedrijf. Dat gebeurde rond dezelfde tijd als dat Ubisoft de Assassin's Creed-franchise onderbracht onder Vantage Studios, een nieuwe dochteronderneming die het samen met Tencent heeft opgericht. Côté heeft decennialang aan de Assassin's Creed-franchise gewerkt en stond de laatste jaren aan het hoofd van de populaire spellenreeks.

Côté zou toen Assassin's Creed naar Vantage Studios ging een aanbod van Ubisoft hebben gekregen om een andere leidende positie binnen het bedrijf aan te nemen. Côté liet kort daarna publiekelijk weten dat deze positie niet vergelijkbaar was met zijn eerdere werk.

De aanklacht

Nu klaagt Côté Ubisoft dus aan, zo meldt CBC Radio Canada. Volgens hem zou hij de rol van 'Head of Production' aangeboden hebben gekregen binnen Ubisoft nadat Assassin's Creed binnen Vantage Studios werd ondergebracht, gevolgd door een mogelijke positie als 'Creative House'.

Volgens Côté zou hij daardoor leiderschap krijgen over "tweederangs" Ubisoft-franchises. Aangezien hij daarvoor de Assassin's Creed-franchise overzag, voelde dit voor hem als een wezenlijke stap terug.

Côté nam naar eigen zeggen twee weken vrij om over deze situatie te reflecteren. Aan het einde van die periode zou Ubisoft hebben geëist dat hij een besluit moest maken en besloot Côté dat dit een onacceptabele situatie was, en een "ontslag in vermomming". Hij eiste dan ook ontslagvergoeding, waarna hij te horen kreeg dat hij niet meer op werk hoefde te komen en Ubisoft aankondigde dat hij was vertrokken.

Volgens Côté heeft Ubisoft geclaimd dat hij vrijwillig is vertrokken, zodat men geen ontslagvergoeding hoefde te betalen. Côté eist nu twee jaar aan loon als ontslagvergoeding en 75.000 dollar aan schadevergoeding vanwege machtsmisbruik en schade aan zijn reputatie. In totaal komt dat neer op meer dan 1,3 miljoen dollar. Ook wil hij dat het concurrentiebeding komt te vervallen.

Vantage Studios en Assassin's Creed

Ubisoft richtte vorig jaar samen met het Chinese Tencent de dochteronderneming Vantage Studios op. Daar zijn de drie belangrijkste Ubisoft-franchise in ondergebracht, namelijk Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six. Ook de ontwikkelteams die aan deze reeksen werken maken nu onderdeel uit van Vantage Studios.

De Assassin's Creed-franchise is al jarenlang een van de belangrijkste gamereeksen van de Franse uitgever Ubisoft. In de spellen gebruiken spelers parkour, stealth en gevechten om diverse exotische locaties uit de geschiedenis te verkennen. Het meest recente deel is het vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows.