ID.nl logo
Huis

Gmail op de desktop

Gmail is een heel fijne webmailclient. Ook erg handig en fijn is Google Inbox, dat automatisch je e-mail bundelt en je in staat stelt om er taken van te maken. In deze miniworkshop laten we je zien hoe je beide webapps op de desktop kunt gebruiken.

Google Chrome

In Google Chrome heb je de optie om een snelkoppeling aan te maken voor webapps. Dit doe je door op het Chrome-menu rechtsboven te klikken (de drie puntjes) en daarna te kiezen voor Meer hulpprogramma’s / Toevoegenaan bureaublad. Voer een naam in voor je app, vink de optie Openen als venster aan en klik op Toevoegen. Als je nu op de bureaubladsnelkoppeling klikt, opent Google Chrome Gmail in een apart venster. Je kunt de snelkoppeling ook vastmaken aan de taakbalk. Dat is al enigszins handig, maar heeft wel een aantal nadelen, zo kun je maar een Google-account tegelijk gebruiken en deze optie werkt niet op macOS.

©PXimport

In Google Chrome is het mogelijk om webapps in een apart venster te draaien.

Wmail

Wmail is een opensourceprogramma waarmee je zowel Gmail als Inbox op de desktop kunt gebruiken. Dat is handig, want het grootste nadeel van webmail is dat je per se de browser open moet hebben en daardoor niet zo snel bij je mail kunt komen. Handig is ook de ondersteuning voor meerdere Google-accounts en de optie om snel te wisselen tussen Gmail en Inbox. Daarnaast integreert het programma goed met het besturingssysteem. Je kunt het programma downloaden vanaf de GitHub-pagina. Klik op de betreffende versie voor jouw besturingssysteem. Voor Windows krijg je een *.zip-bestand aangeboden. Dubbelklik op het installatiebestand in de zip om het programma te installeren en klik op Next / Next / Install. Nadat je het programma geopend hebt, voeg je eenvoudig je eerste Google-account toe. Als je Gmail wilt toevoegen, kies je voor Add Gmail Mailbox. Voor Inbox klik je op de knop Add Inbox Mailbox. Log daarna in met je gebruikersnaam en wachtwoord en na het inloggen verschijnt je e-mail in beeld.

©PXimport

Zodra Wmail gestart is, kun je direct een Gmail- of Inbox-account toevoegen.

Configureren

Om nog een e-mailaccount toe te voegen, klik je linksonder op het plusje en kies je voor Gmail of Inbox. Met het tandwiel eronder kun je de instellingen van het programma wijzigen. Hier kun je er bijvoorbeeld voor kiezen om wel of geen systeemvakpictogram weer te geven met Show tray icon. Je kunt ook de kleur van het systeemvakpictogram instellen als er ongelezen mail is met de optie Tray unread colour. Op het tabblad Accounts kun je de toegevoegde accounts beheren. Wil je bijvoorbeeld voor een account geen notificaties weergeven, dan kun je dat hier instellen door de juiste account te selecteren en dan de optie Show notifications aan te passen. Je kunt op dit tabblad ook het pictogram voor een e-mailaccount wijzigen. Hiervoor klik je op Change account icon en selecteer je een plaatje dat je er graag voor wilt gebruiken.

©PXimport

In de instellingen kun je notificaties instellen en per accounts aanpassingen maken op het tabblad Accounts.

▼ Volgende artikel
AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen
© AGON by AOC
Huis

AOC brengt 260 Hz en G-SYNC-compatibiliteit naar betaalbare 24- en 27-inch schermen

AGON by AOC breidt zijn G4-serie uit met twee snelle instapmonitors voor competitieve games: de AOC GAMING 24G4ZR (23,8 inch) en 27G4ZR (27 inch). Beide modellen combineren een Fast IPS-paneel met een verversingssnelheid tot 260 Hz (240 Hz standaard) en een lage bewegingsonscherpte.

De nieuwe G4ZR-modellen richten zich op gamers die vooral snelheid zoeken, maar tegelijkertijd op hun budget willen (of moeten) letten. AOC zet de monitors standaard op 240 Hz en laat je optioneel naar 260 Hz overklokken via het OSD-menu of de G-Menu-software. De responstijden worden opgegeven als 1 ms GtG en 0,3 ms MPRT, waarbij die laatste waarde vooral iets zegt over bewegingsscherpte met backlight-strobing ingeschakeld.

Voor vloeiend beeld ondersteunen de 24G4ZR en 27G4ZR Adaptive-Sync en zijn ze volgens AOC NVIDIA G-SYNC-compatibel. Ook is er MBR Sync, waarmee variabele verversingssnelheid en backlight-strobing tegelijk gebruikt kunnen worden. Dat moet tearing en haperingen tegengaan, terwijl snelle bewegingen scherper blijven.

©AGON by AOC

Beeldkwaliteit, standaard en aansluitingen

Qua beeldkwaliteit kiest AOC voor Fast IPS, wat doorgaans snellere pixelovergangen combineert met IPS-eigenschappen zoals brede kijkhoeken. De 27-inch variant haalt volgens AOC 121,5% sRGB en 92,3% DCI-P3; de 23,8-inch versie 111,7% sRGB en 87,7% DCI-P3. De helderheid is 300 cd/m² en de kijkhoeken zijn 178 graden, zodat kleuren ook bij een schuine kijkpositie redelijk consistent blijven.

De ZR-modellen krijgen een volledig verstelbare standaard met 130 mm hoogteverstelling, plus kantelen, draaien en pivot. Handig als je je schermhoogte en -hoek precies wilt afstellen voor lange sessies. Daarnaast zijn de monitoren VESA 100x100-compatibel voor een arm- of wandmontage. Aansluiten kan via 2x HDMI 2.0 en 1x DisplayPort 1.4. Verder noemt AOC flicker-free en een hardwarematige low blue light-stand om vermoeide ogen te beperken.

©AGON by AOC

Naast de twee nieuwe modellen komen later ook varianten met een eenvoudiger voet die alleen kan kantelen: de 24G4ZRE en 27G4ZRE. Die gebruiken volgens AOC hetzelfde paneel en dezelfde snelheidsspecificaties, maar zijn bedoeld voor wie geen uitgebreide ergonomie nodig heeft.

Beschikbaarheid en prijzen

De AOC GAMING 24G4ZR, 27G4ZR, 24G4ZRE en 27G4ZRE hebben de volgende adviesprijzen: de 24G4ZR kost 149 euro en de 27G4ZR 169 euro. De tilt-only varianten zijn goedkoper: 129 euro voor de 24G4ZRE en 149 euro voor de 27G4ZRE.

Wat betekent MPRT?

MPRT staat voor 'Moving Picture Response Time' en gaat over bewegingsscherpte: hoe scherp een object blijft als het snel over het scherm beweegt. Fabrikanten halen lage MPRT-waardes vaak met backlight-strobing (de achtergrondverlichting knippert heel kort), wat bewegingen scherper kan maken. In ruil daarvoor kan het beeld wat donkerder worden en werkt het niet altijd even prettig voor iedereen.

▼ Volgende artikel
Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard
Huis

Gerucht: Nexon werkt aan Starcraft-shooter voor Blizzard

Het Zuid-Koreaanse zou een shooter gebaseerd op Starcraft in ontwikkeling hebben voor IP-eigenaar Blizzard.

Dat claimt The Korean Economic Daily. Een team binnen Nexon dat gespecialiseerd is in shooters zou zich op dit moment volledig richten op de nog onaangekondigde game. De ontwikkeling zou nog niet lang geleden zijn gestart, en dus zou de shooter nog lang op zich laten wachten.

Verdere details zijn er nog niet, behalve dat Choi Jun-ho ook bij het project betrokken zou zijn. Hij maakte eerder de populaire Shinppu-mapmod voor Starcraft.

Starcraft

Er gaan al langer geruchten over een shooter gebaseerd op Starcraft. Vorig jaar meldde Bloomberg-journalist Jason Schreier al in zijn boek 'Play Nice: The Rise, Fall and Future of Blizzard Entertainment' dat Blizzard aan een shooter zou werken. Volgens Schreier is de shooter van Nexon echter niet gerelateerd aan de shooter van Blizzard - het zouden om twee afzonderlijke projecten gaan.

De Starcraft-reeks bestaat uit real-time strategygames. De eerste verscheen in 1998, en een vervolg kwam in 2010 uit. Blizzard heeft al vaker geprobeerd shooters gebaseerd op de Starcraft-franchise te maken, maar die werden vooralsnog altijd geannuleerd.

Mogelijke onthulling op Blizzcon

Voor het eerst in enkele jaren organiseert Blizzard op 12 en 13 december de Amerikaanse beurs Blizzcon, waar alles rondom de uitgever wordt gevierd. Het is mogelijk dat één van de hierboven genoemde shooters daar wordt onthuld.