ID.nl logo
Zekerheid & gemak

EN8800GT TOP/G/HTDP/512M/A

Asus overklokt niet alleen ATI-kaarten, maar ook nVidia krijgt de speciale TOP-behandeling. Wanneer Asus dit toepast op onze favoriete kaart, de GeForce 8800 GT, worden wij meteen warm van binnen.

De GeForce 8800 GT is simpelweg een geweldige kaart. Voor relatief weinig geld levert de kaart prestaties waar we met respect u tegen zeggen. De kaart overklokt van zichzelf al geweldig, maar wie liever niet het risico loopt iets te beschadigen of de garantie op het spel te zetten kan bij Asus voor de EN8800GT TOP gaan. Asus overklokt de kaart namelijk standaard voor u. We noteren een kloksnelheid van 700 MHz, het geheugen draait op 1000 MHz. Dat de kaart stukken beter presteert dan het standaardmodel mag duidelijk zijn.

We onderwerpen de EN8800GT TOP aan een aantal benchmarks en zetten hem af tegen zijn niet-overgeklokte broertje (600/900 MHz). In 3DMark06 noteren we een prestatiewinst van negen procent; de uiteindelijke score van 13467 ligt zelfs stukken boven concurrent ATI Radeon HD 3870. Ook in Unreal Tournament 3, Crysis en World In Conflict zien we prestatiewinsten in dit gebied. De overklok bewijst dus zeker zijn dienst, maar heeft ook een nadeel: we zien onze energiemeter onder belasting oplopen van 233 watt (standaard 8800 GT) naar 265 watt voor de EN8800 TOP.

Vooral prettig is dat Asus niets aan het ontwerp van de kaart heeft veranderd. De overgeklokte 8800 GT past dus nog gewoon in een enkel pci-express-slot. Verder bezuinigt Asus ook niet op meegeleverde accessoires: we zien in de doos een dvi-naar-vga-adapter, handleiding, driver-cd, stroomkabel, componentkabel en het spel Company Of Heroes: Opposiong Fronts. Aangezien de TOP-versie niet veel duurder is dan het origineel, hoeft u zich dus niet bekocht te voelen.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • Standaard overgeklokt

  • Uitstekende prestaties

  • Verbruikt meer energie

De EN8800 TOP is in de basis een goede kaart die door Asus nog beter gemaakt is. Hoewel het mogelijk is zelf een 8800 GT tot dit niveau over te klokken, heeft de aanschaf van de TOP-versie zijn voordelen op het gebied van garantie en veiligheid. Het nadeel van de verhoogde prestaties is het eveneens verhoogde energieverbruik, maar daar zult u niet lang over nadenken wanneer u op respectabele framerates door Crysis schiet.

Legendarisch
▼ Volgende artikel
It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game
Huis

It Takes Two- en Split Fiction-maker bezig met opnames voor nieuwe game

Hazelight Studios, de ontwikkelaar van de succesvolle coöperatieve games It Takes Two en Split Fiction, heeft een nieuwe game in ontwikkeling en is op dit moment bezig met de opnames ervoor.

Enige tijd geleden gaf regisseur Josef Fares al aan dat er een nieuwe game in ontwikkeling was bij de studio, maar nu heeft hij op social media een foto geplaatst waarop Fares te zien is met drie acteurs in motion capturing-pakken. Daarmee wordt dus duidelijk gemaakt dat de opnames voor de game in ieder geval al in volle gang zijn.

Overigens is de identiteit van de acteurs niet bekend. Fares houdt zijn arm voor de gezichten van de acteurs. Mogelijk zijn het dus bekende acteurs en wil hij dat nog verhullen, al is dat speculatie. Over speculatie gesproken: het feit dat er drie acteurs te zien zijn, doet sommige fans vermoeden dat de nieuwe game van Hazelight mogelijk met drie spelers tegelijk te spelen valt in plaats van twee, maar ook dat is nog alles behalve bevestigd.

View post on X

Over de games van Hazelight Studios

Hazelight Studios is gespecialiseerd in het creëren van games die coöperatief doorlopen moeten worden. No Way Out, It Takes Two en Split Fiction vergen allen twee spelers. Daarbij draait het om samenwerken, wat hun games een populaire bezigheid maakt voor gamende koppels en vrienden.

It Takes Two bleek een grote hit voor de studio. In het spel spreekt een dochter van een ruziënd stel een vloek over het tweetal uit, waardoor ze minuscuul worden. Ze zullen moeten leren communiceren en samenwerken om zich uit deze hachelijke situatie te redden, terwijl ze als kleine poppen door een uitvergrote versie van hun huis en tuin reizen.

Na het succes van It Takes Two bracht Hazelight het conceptueel vergelijkbare Split Fiction uit. Die game draait om twee schrijvers, Mio en Zoe, die worden ingehuurd om verhalen te creëren voor een technologie die deze verhalen levensecht kan simuleren. De vrouwen worden door het bedrijf achter de technologie echter gevangen in een simulatie, en in de game wordt er constant tussen de twee verhalen van Mio en Zoe geschakeld. Dat levert zowel fantasievolle als futuristische settings op.

Zowel It Takes Two als Split Fiction komen met een Friend Pass. Dat houdt in dat maar één speler de game hoeft te kopen, en de tweede speler gratis online mee kan spelen. De games zijn ook via splitscreen samen op de bank speelbaar.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance
Huis

Apple is nu de volledige eigenaar van hitserie Severance

Apple heeft de volledige rechten op de Apple TV-serie Severance overgenomen, en gaat de serie voortaan binnenshuis produceren.

De eerste twee seizoenen van Severance staan al op Apple TV, maar de serie werd geproduceerd door Fifth Season. Apple Studios was alleen de distributeur. Daar is nu verandering gekomen: Apple heeft iets minder dan 70 miljoen dollar betaald voor de volledige rechten op de serie.

Dat betekent dat het bedrijf de productie van de serie voortaan ook zelf gaat doen, al zal Fifth Season wel als executive producer aangesteld blijven. Ook showrunner Dan Erickson en uitvoerden producent Ben Stiller (die we natuurlijk ook kunnen van vele comedyfilms) blijven hun rollen bekleden, dus aan de kwaliteit van de serie verandert als het goed is niets.

Watch on YouTube

Financiële stabiliteit

Volgens Deadline zou de overname mogelijk gedaan zijn om de productie van de show financieel stabiel te houden. In het tweede seizoen waren de productiekosten naar het schijnt zo'n 20 miljoen dollar per aflevering, en Apple kan door zijn formaat dit beter dragen.

Het plan is dat Severance in totaal vier seizoenen krijgt - al worden een vijfde seizoen en een spin-off ook niet uitgesloten. De opnames van het langverwachte derde seizoen moet aankomende zomer starten. De makers van de serie willen eerst de scripts zover mogelijk afkrijgen, zodat ze bij schrijfwerk van de laatste afleveringen van het seizoen nog relatief goedkoop terug kunnen gaan naar scripts van eerdere afleveringen om wijzigingen aan te brengen waar nodig.

Watch on YouTube

Over Severance

De Apple TV-serie Severance draait om Mark S., die een opmerkelijke kantoorbaan bij het bedrijf Lumon Industries heeft: zodra hij op kantoor komt, weet hij niets van zijn leven buiten kantoor. Wanneer hij klaar is en weer naar huis gaat, weet hij niets van zijn werk. Dat komt door een speciale procedure waardoor de herinneringen van de werkplek in het privéleven gescheiden worden.

Dit concept is de voedingsbodem voor een ingewikkelde en verrassende serie waarin Mark samen met zijn collega's langzaam maar zeker probeert te achterhalen hoe de vork precies in de steel steekt bij Lumon. Zoals gezegd zijn er inmiddels twee seizoenen uitgekomen, die beiden op streamingdienst Apple TV te zien zijn.