ID.nl logo
Huis

De tofste gadgets van CES (dag 2)

Elke techfanaat heeft inmiddels wel wat meegekregen van de CES-beurs, die nu in Las Vegas plaatsvindt. PCM zit er uiteraard ook bovenop en heeft de tofste gadgets voor je op een rij gezet.

Laat je gezondheid maar over aan Healbe

Healbe heeft zijn nieuwe gezondheidstracker, de GoBe 1.2, gelanceerd. De wearable 'gaat verder dan' fitnesstrackers als Fitbit en Polar, zegt de maker. Fitnestrackers zijn al lang niets nieuws meer, maar dit horloge vereist geen enkele handmatige invoer van de drager. Niet alleen herkent het horloge precies welke activiteiten de gebruiker onderneemt (lopen, zwemmen, rennen, fietsen, enz), ook leest deze constant de hartslag, wordt er periodiek een bloeddrukmeting gedaan en kan de GoBe zelfs aan de hand van de bloedsamenstelling (die wordt gescand) aflezen wat voor soort voedsel er in het lichaam aanwezig is.

Zodoende kan de band nauwkeurig advies geven over bewegingsdoelen, gewenste voeding en slaapoptimalisatie. De wearable fitnestracker komt uit in juni van dit jaar en zal $249,- kosten. 

©PXimport

Multifunctionele keukenspeaker
Triby is een kleine speaker die je in de keuken op bijvoorbeeld je koelkast kunt plakken. Tot dusver niets bijzonders natuurlijk. Als alle extra functies echter werken zoals ons werd gedemonstreerd, kan dit hippe blokje het leven in de keuken wel eens een stuk leuker en makkelijker maken. De Triby kan onder meer muziek streamen (ook via Spotify) en je via stemassistent Alexa (van Amazon) helpen als je staat te koken. Ook tof: het display op de Triby laat je getekende boodschappen ontvangen en versturen, en ook is er een telefoonfunctie ingebouwd. Triby light nu in de winkel en kost $199,-.

©PXimport

Franse domotica
Het Franse Netatmo heeft ons de laatste jaren regelmatig positief verrast met handige (en vooral slimme) appraten voor in ons huis. Van een slimme thermostaat tot een camera die gezinsleden herkent. Deze laatste tak heeft Netatmo nu uitgebreid met de Presence. Een camera voor buitenshuis die lijkt uit te blinken in het herkennen van objecten, mensen en zelfs dieren.

Een beveiligingscamera die je dus een notificatie geeft als er iets in het gezichtsveld gebeurt, of op een bepaalde plek in beeld die jij als belangrijk hebt aangemerkt. Door Netatmo's eigen Smart Sight-technologie wordt niet alleen gezien of er een mens, dier of auto in beeld is, de camera ziet ook wie het is, wat voor dier en of het wel je eigen auto wel is die de oprit oprijdt. De Netatmo moet in de tweede helft van dit jaar op de markt verschijnen, het is nog onbekend hoeveel de camera zal kosten. 

©PXimport

Flinterdunne LG OLED TV
Geen 3D. Geen gebogen scherm. En ook geen moeilijk uit te leggen smartfuncties. LG focust zich met zijn nieuwe tv line-up simpelweg op het bieden van de beste beeldkwaliteit, en wel met hun prachtige OLED-displays. Het beeld van de nieuwe G6-serie wist bijzonder veel indruk op ons te maken, waarbij vooral de diepe zwartwaarde en de levendige kleuren ongeëvenaard zijn.

Daarbij is de tv ook een lust voor het oog: Hij is slechts 2,57 millimeter dun (dat zijn 4 bankpasjes op elkaar) en is er een volwaardige soundbar in de stijlvolle voet verwerkt. Oke, we moeten de toestellen natuurlijk nog uitgebreid reviewen voor een definitief oordeel, en we zijn heel benieuwd naar de manier waarop de laatste versie van WebOS 3.0 wordt ingezet, maar de nieuwe LG G6-serie is verreweg de meest indrukwekkende televisie die we op de CES hebben gezien. De televisies zullen vanaf begin 2016 heel voorzichtig in de winkels worden gezet. 

©PXimport

Nikon actioncam
Cameramaker Nikon heeft op de CES niet alleen nieuwe vlaggenschipcamera's D5 en D500 uit de doeken gedaan, ook stapt het bedrijf in de markt voor actioncams. En dat doen ze niet zomaar. Met de Keymission 360 lanceert het bedrijf namelijk de eerste actioncam met 360 graden beeld. De Keymission is zo groot als een GoPro, is volledig waterdicht, stootbestendig en filmt ook nog eens in 4K. De nieuwe Keymission 360-camera lijkt ons dan ook de natte droom voor iedereen die zijn sportieve leven goed en in 360 graden in beeld wil brengen. Nadeel is wel dat het nog volstrekt onduidelijk is wanneer Nikon met zijn sportieve alleskunner op de markt komt.

©PXimport

▼ Volgende artikel
HBO werkt aan Baldur's Gate-tv-serie met The Last of Us-showrunner
Huis

HBO werkt aan Baldur's Gate-tv-serie met The Last of Us-showrunner

HBO heeft The Last of Us-showrunner Craig Mazin ingeschakeld om een televisieserie te maken gebaseerd op Baldur's Gate.

Dat meldt Deadline. Mazin is vooral bekend van de miniserie Chernobyl, maar heeft de eerste twee seizoenen van gameverfilming The Last of Us ook gemaakt samen met Neil Druckmann, die de games zelf ontwikkeld heeft bij Naughty Dog.

Mazin zou de Baldur's Gate-televisieserie creëren, schrijven en draaiende houden. Jacqueline Lesko, Cecil O'Connor en Gabriel Marano zouden ook verbonden zijn aan het project als producenten. Marano representateert daarbij Hasbro Entertainment, de eigenaar van de Baldur's Gate-franchise.

Gebaseerd op Baldur's Gate 3

De serie zou vooral gebaseerd zijn op gebeurtenissen uit Baldur's Gate 3 (dat verkrijgbaar is op pc, PlayStation 5 en Xbox Series-consoles) en beginnen bij waar het spel is beëindigd. Mazin zou daarbij volledige vrijheid hebben om het verhaal te bedenken. Diverse personages uit de game zouden ook in de serie voorkomen.

De Baldur's Gate-gamefranchise is weer gebaseerd op het populaire rollenspel Dungeons and Dragons. Met de derde Baldur's Gate-game enkele jaren geleden - ontwikkeld door het Belgische Larian - wist de franchise pas echt door te breken bij het grote publiek.

De Dungeons and Dragons-IP waar Baldur's Gate op is gebaseerd werd gemaakt door Wizards of the Coast, en Chris Perkins, die tot 2025 aan het hoofd van verhalen bij het bedrijf stond, zal dan ook als raadgever betrokken zijn bij de aankomende tv-serie.

Mazin werkt op dit moment nog aan de HBO-serie The Last of Us, waarvan vorig jaar het tweede seizoen is uitgekomen. De ceo van HBO gaf onlangs aan dat hij vermoedt dat het derde seizoen van de serie de laatste wordt.

Mazin heeft in ieder geval een goede reputatie op het gebied van het maken van series, voornamelijk gebaseerd op Chernobyl en het eerste seizoen van The Last of Us. Het tweede seizoen van bovengenoemde serie werd echter wisselender ontvangen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Een 9,4 voor betrouwbaarheid: waarom Hisense wasmachines zo hoog scoren
© Hisense
Huis

Een 9,4 voor betrouwbaarheid: waarom Hisense wasmachines zo hoog scoren

Een wasmachine moet doen wat hij moet doen, toch? Verder hoef je er niet veel van te verwachten, maar bij Hisense denken ze daar toch anders over. De wasmachines zijn voorzien van allerlei handige functies. Niet voor niets heeft de Consumentenbond het merk Hisense een cijfer van 9,4 gegeven op het gebied van betrouwbaarheid. Waar komt dat door?

Partnerbijdrage - In samenwerking met Hisense

Wanneer je op zoek gaat naar een nieuw huishoudelijk apparaat, dan zoek je niet alleen op specificaties of prijs, maar kijk je ook steeds vaker naar wat anderen ervan vinden. Bijvoorbeeld gebruikersreviews op vergelijkingssites.

Maar evenzo belangrijk: wat vinden leden van een gerenommeerde instantie van een bepaald product? De Consumentenbond test al sinds de jaren '50 van de vorige eeuw producten en doet dat met maar liefst 2000 producten per jaar. De leden van de Consumentenbond zijn kritisch; ze zijn niet voor niets lid.

Wasmachines leven langer...

Hisense maakt ook al geruime tijd huishoudelijke apparatuur, zoals koelkasten, drogers en wasmachines. En laat het nou net in die laatste categorie goed scoren: wasmachines van Hisense worden door consumenten bij een groot Europees onderzoek met ruim 30.000 respondenten beoordeeld met een 9.4 voor betrouwbaarheid. Een hoge score die je graag van de daken schreeuwt. En met een totaalscore 9 op alle gebieden komt ook hier Hisense goed uit de bus. Wat betekent dat concreet? Consumenten ervaren bij Hisense wasmachines de minste problemen ten opzichte van andere merken.

Wat is er onderzocht door de Consumentenbond?

Hisense is het betrouwbaarste merk. Gebruikers melden de minste problemen bij deze wasmachines. Daarbij let de Consumentenbond op de leeftijd van het apparaat en hoeveel hij is gebruikt.

Om te weten hoe tevreden consumenten uiteindelijk zijn met hun wasmachine in de praktijk voert de Consumentenbond dit grote panelonderzoek uit onder 30.000 wasmachinegebruikers. Door middel van vragenlijsten aan consumenten in 10 verschillende landen. De resultaten zijn gebaseerd op persoonlijke ervaringen en oordelen van consumenten. De resultaten gaan niet over een specifiek model, maar over het merk in het algemeen. Daarbij zijn eventuele verschillen tussen de landen, klasse van het apparaat en het type apparaat meegewogen.

Handige functies

Hisense wasmachines zijn innovatief, zuinig en zijn bovendien ook nog eens erg opvallend en mooi vormgegeven. Wit voert bij vrijwel al dit soort apparaten de boventoon, maar Hisense voegt opvallende vormgeving toe, zoals donker glas voor de laaddeur en een matzwarte afwerking bij de bedieningsknoppen.

Ook een groot voordeel is dat alle nieuwste Hisense wasmachines een zuinig energielabel A hebben, waardoor ze tijdens de wasbeurten niet alleen weinig water verbruiken, maar ook helpen besparen op je energierekening.

Alle Hisense wasmachines kennen natuurlijk alle basisfunctionaliteiten, zoals wassen met verschillende programma's, ladingen, temperaturen en de snelheid van het centrifugeren. De nieuwste Hisense-modellen uit de 5i-serie gaan nog een stapje verder, die machines zijn bijvoorbeeld uitgerust met deze handige functies:

iPlay™: Bediening met een glimlach
Vergeet ingewikkelde knoppen en onduidelijke symbolen. Met het slimme iPlay™ kleurentouch-display bedien je jouw wasmachine net zo intuïtief als je smartphone. In je eigen taal swipe je soepel door de programma's, check je de voortgang en pas je instellingen aan. Het ziet er niet alleen strak en modern uit, maar maakt elke wasbeurt stressvrij en overzichtelijk.

iFit™: Groots wassen, compact formaat
Woon je in een appartement of heb je een compacte keuken? Geen probleem. De iFit™ design-filosofie bewijst dat je geen enorme machine nodig hebt voor grote prestaties. Door de slimme, ondiepe behuizing past de machine perfect in kleinere ruimtes, zonder dat je inlevert op trommelcapaciteit. Je geniet dus van een slank design, maar kunt nog steeds die grote lading was in één keer draaien.

iJet™: De ultieme vlekkenverwijderaar
Voor hardnekkige vlekken hoef je niet meer te weken of te schrobben. De krachtige iJet™-technologie spuit water met hoge druk direct diep in de textielvezels. Hierdoor worden vuil en vlekken veel effectiever losgeweekt dan bij een traditionele wasbeurt. Het resultaat is een diepere reiniging en een verbluffend frisse was, zelfs als de kleding flink vies is geworden.

Auto Dose: Nooit meer gokken met wasmiddel
Te veel wasmiddel is slecht voor je kleding, te weinig zorgt voor vlekken. Met Auto Dose hoef je daar nooit meer over na te denken. Het systeem weegt de lading en doseert automatisch exact de juiste hoeveelheid wasmiddel en wasverzachter. Dat is niet alleen super makkelijk, het bespaart je ook geld én het is beter voor het milieu.

Laat de wasmachine het denkwerk doen

Heb je geen zin om te puzzelen welk programma het beste is? Zet hem op het Autoprogramma. Slimme sensoren scannen je wasgoed en passen de waterhoeveelheid, temperatuur en tijdsduur automatisch aan. Zo was je altijd zo efficiënt mogelijk, zonder verspilling van water of energie, en ben je verzekerd van een perfect schoon resultaat.

Stoom / Allergy Care: Hygiënisch schoon en zacht
Zeker voor mensen met een gevoelige huid, allergieën of jonge kinderen is dit een uitkomst. De Steam/Allergy Care-technologie gebruikt stoom om diep in de stoffen door te dringen. Dit elimineert 99,9% van de allergenen, bacteriën en nare geurtjes. Je kleding komt niet alleen hygiënisch schoon uit de trommel, maar voelt ook heerlijk zacht aan en heeft minder kreukels.

Quick Wash: Razendsnel opgefrist
Heb je haast of wil je snel even dat ene favoriete shirt opfrissen voor vanavond? De Quick Wash-functie is je redder in nood. In een handomdraai heb je frisgewassen kleding. Ideaal voor kleine wasjes die niet heel vuil zijn, maar wel even die frisse boost nodig hebben. Zo bespaar je kostbare tijd op drukke dagen.

Quicker: Versnel je favoriete programma
Soms wil je een volledig wasprogramma draaien, maar heb je gewoonweg de tijd niet om uren te wachten. Met de Quicker-optie kun je diverse standaardprogramma's aanzienlijk inkorten. Je levert niets in op wasresultaat, maar bent wel een stuk sneller klaar. Maximale flexibiliteit voor een druk leven.

Wasmachines op Kieskeurig.nl

Natuurlijk zijn alle wasmachines van Hisense ook terug te vinden op Kieskeurig.nl, waaronder de modellen uit de nieuwste 5i serie.

Bekijk hier alle wasmachines van Hisense op Kieskeurig.nl