ID.nl logo
Huis

De tofste gadgets van CES (dag 2)

Elke techfanaat heeft inmiddels wel wat meegekregen van de CES-beurs, die nu in Las Vegas plaatsvindt. PCM zit er uiteraard ook bovenop en heeft de tofste gadgets voor je op een rij gezet.

Laat je gezondheid maar over aan Healbe

Healbe heeft zijn nieuwe gezondheidstracker, de GoBe 1.2, gelanceerd. De wearable 'gaat verder dan' fitnesstrackers als Fitbit en Polar, zegt de maker. Fitnestrackers zijn al lang niets nieuws meer, maar dit horloge vereist geen enkele handmatige invoer van de drager. Niet alleen herkent het horloge precies welke activiteiten de gebruiker onderneemt (lopen, zwemmen, rennen, fietsen, enz), ook leest deze constant de hartslag, wordt er periodiek een bloeddrukmeting gedaan en kan de GoBe zelfs aan de hand van de bloedsamenstelling (die wordt gescand) aflezen wat voor soort voedsel er in het lichaam aanwezig is.

Zodoende kan de band nauwkeurig advies geven over bewegingsdoelen, gewenste voeding en slaapoptimalisatie. De wearable fitnestracker komt uit in juni van dit jaar en zal $249,- kosten. 

©PXimport

Multifunctionele keukenspeaker
Triby is een kleine speaker die je in de keuken op bijvoorbeeld je koelkast kunt plakken. Tot dusver niets bijzonders natuurlijk. Als alle extra functies echter werken zoals ons werd gedemonstreerd, kan dit hippe blokje het leven in de keuken wel eens een stuk leuker en makkelijker maken. De Triby kan onder meer muziek streamen (ook via Spotify) en je via stemassistent Alexa (van Amazon) helpen als je staat te koken. Ook tof: het display op de Triby laat je getekende boodschappen ontvangen en versturen, en ook is er een telefoonfunctie ingebouwd. Triby light nu in de winkel en kost $199,-.

©PXimport

Franse domotica
Het Franse Netatmo heeft ons de laatste jaren regelmatig positief verrast met handige (en vooral slimme) appraten voor in ons huis. Van een slimme thermostaat tot een camera die gezinsleden herkent. Deze laatste tak heeft Netatmo nu uitgebreid met de Presence. Een camera voor buitenshuis die lijkt uit te blinken in het herkennen van objecten, mensen en zelfs dieren.

Een beveiligingscamera die je dus een notificatie geeft als er iets in het gezichtsveld gebeurt, of op een bepaalde plek in beeld die jij als belangrijk hebt aangemerkt. Door Netatmo's eigen Smart Sight-technologie wordt niet alleen gezien of er een mens, dier of auto in beeld is, de camera ziet ook wie het is, wat voor dier en of het wel je eigen auto wel is die de oprit oprijdt. De Netatmo moet in de tweede helft van dit jaar op de markt verschijnen, het is nog onbekend hoeveel de camera zal kosten. 

©PXimport

Flinterdunne LG OLED TV
Geen 3D. Geen gebogen scherm. En ook geen moeilijk uit te leggen smartfuncties. LG focust zich met zijn nieuwe tv line-up simpelweg op het bieden van de beste beeldkwaliteit, en wel met hun prachtige OLED-displays. Het beeld van de nieuwe G6-serie wist bijzonder veel indruk op ons te maken, waarbij vooral de diepe zwartwaarde en de levendige kleuren ongeëvenaard zijn.

Daarbij is de tv ook een lust voor het oog: Hij is slechts 2,57 millimeter dun (dat zijn 4 bankpasjes op elkaar) en is er een volwaardige soundbar in de stijlvolle voet verwerkt. Oke, we moeten de toestellen natuurlijk nog uitgebreid reviewen voor een definitief oordeel, en we zijn heel benieuwd naar de manier waarop de laatste versie van WebOS 3.0 wordt ingezet, maar de nieuwe LG G6-serie is verreweg de meest indrukwekkende televisie die we op de CES hebben gezien. De televisies zullen vanaf begin 2016 heel voorzichtig in de winkels worden gezet. 

©PXimport

Nikon actioncam
Cameramaker Nikon heeft op de CES niet alleen nieuwe vlaggenschipcamera's D5 en D500 uit de doeken gedaan, ook stapt het bedrijf in de markt voor actioncams. En dat doen ze niet zomaar. Met de Keymission 360 lanceert het bedrijf namelijk de eerste actioncam met 360 graden beeld. De Keymission is zo groot als een GoPro, is volledig waterdicht, stootbestendig en filmt ook nog eens in 4K. De nieuwe Keymission 360-camera lijkt ons dan ook de natte droom voor iedereen die zijn sportieve leven goed en in 360 graden in beeld wil brengen. Nadeel is wel dat het nog volstrekt onduidelijk is wanneer Nikon met zijn sportieve alleskunner op de markt komt.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Waar voor je geld: 5 smartphones met 1 TB opslag
© MG | ID.nl
Huis

Waar voor je geld: 5 smartphones met 1 TB opslag

In de rubriek Waar voor je geld gaan we een paar keer per week voor je op zoek naar producten die voor een mooie prijs op Kieskeurig.nl te koop zijn, of die bijzondere eigenschappen hebben. Dit keer: vijf smartphones met royale opslag voor al je foto's, video's, e-mails en documenten.

Hoe meer we met onze smartphones doen, des te meer ruimte we nodig hebben om alles op te slaan. Wat te denken van al je (vakantie)foto's, gemaakte video's in 4K-kwaliteit of belangrijke e-mails? We gebruiken onze telefoon voor van alles, maar de opslagruimte is vaak beperkt. Met deze vijf smartphones hoef je je daar de komende tijd in ieder geval niet meer druk over te maken.

Motorola Edge 50 Ultra

De Motorola Edge 50 Ultra heeft een opslagcapaciteit van 1 TB en draait op Android. Met een 6,67‑inch OLED‑scherm en 5G‑ondersteuning biedt deze smartphone een ruime weergave en snelle verbindingen. Deze telefoon werd in 2024 geïntroduceerd en is nog volop verkrijgbaar . De 50 MP hoofdcamera is onderdeel van een drievoudige camerasetup, waardoor je foto’s met verschillende brandpunten kunt maken. Aan de voorkant bevindt zich een 50 MP selfiecamera, ondersteund door een flitser voor extra licht.

De accu heeft een capaciteit van 4 500 mAh en is niet verwisselbaar. Deze smartphone is geschikt voor 5G‑netwerken en heeft natuurlijk ook gps, wifi en Bluetooth voor connectiviteit. Aan de binnenkant combineert Motorola een krachtige chipset met voldoende RAM om apps soepel te laten draaien.

Energy Label B

Schermgrootte: 6,7 inch
Werkgeheugen: 16 GB
Energielabel: B
Gewicht: 197 gram
Opslag uitbreidbaar: Nee

Xiaomi 14T Pro 5G 

De Xiaomi 14T Pro 5G is een Android‑telefoon met 12 GB werkgeheugen en natuurlijk 1 TB opslagruimte. Het 6,67‑inch AMOLED‑scherm biedt een heldere weergave en ondersteunt een hoge resolutie, terwijl 5G connectiviteit zorgt voor de vlotte dataoverdracht. De accu van 5 000 mAh zorgt daarnaast voor een flinke gebruiksduur.

Aan de achterkant zit een 50 MP hoofdcamera, en aan de voorkant een enkele selfiecamera. Dankzij de moderne processor en het ruime werkgeheugen kun je meerdere apps zonder haperingen gebruiken.

Energy Label F

Schermgrootte: 6,67 inch
Werkgeheugen: 12 GB
Energielabel: F
Gewicht: 209 g
Opslag uitbreidbaar: NEE

Samsung Galaxy S25 Ultra

Deze Samsung Galaxy S25 Ultra richt zich op gebruikers die op zoek zijn naar een krachtig topmodel met 1 TB opslagcapaciteit. Het toestel heeft een 6,8‑inch AMOLED‑scherm en ondersteunt 5G. Binnenin zorgt een moderne chipset in combinatie met 16 GB RAM voor snelle prestaties, terwijl 1 TB opslag ruimte biedt voor veel foto’s, video’s en apps. De smartphone beschikt over een quad‑camera met een 200 MP hoofdsensor, waarmee je veel details vastlegt.

De accu van 5 000 mAh is niet verwisselbaar maar ondersteunt snelle laadtechnieken. Samsung levert Android 15 met langdurige softwareondersteuning. Dankzij IP68‑certificering is het toestel water‑ en stofbestendig. Voor connectiviteit ontbreken Bluetooth 5.4, wifi en gps uiteraard niet.

Energy Label B

Schermgrootte: 6,9 inch
Werkgeheugen: 12 GB
Energielabel: B
Gewicht: 218 g
Opslag uitbreidbaar: NEE

Apple iPhone 15 Pro Max

De iPhone 15 Pro Max is Apple’s high‑end toestel uit 2023 maar kan nog steeds prima meekomen. Het toestel beschikt over een 6,7‑inch OLED‑scherm. Onder de motorkap zorgt Apple’s eigen chip voor snelle prestaties en energie‑efficiëntie. De smartphone ondersteunt 5G en is uitgerust met een driedubbele camera met 48 MP hoofdsensor, waarmee je foto’s en video’s in hoge resolutie maakt.

De titanium behuizing zorgt voor stevigheid zonder dat het toestel te zwaar wordt. Met 1 TB opslagruimte heb je voldoende plek voor video’s, foto’s en grote apps.

Energy Label B

Schermgrootte: 6,7 inch
Werkgeheugen: 8 GB
Energielabel: B
Gewicht: 221 g
Opslag uitbreidbaar: NEE

Apple iPhone 16 Pro

De iPhone 16 Pro is een 2024‑model van Apple dat 1 TB opslagruimte biedt. Het is een handzaam 6‑inch model en dankzij Apple’s eigen processor en 16 GB RAM draait het iOS-besturingssysteem soepel, en geeft de interne opslag van 1 TB veel ruimte voor video’s, foto’s en apps. De drievoudige camerasetup omvat een 48 MP hoofdcamera; voor selfies is er een 12 MP camera.

De iPhone 16 Pro biedt functies zoals Face ID, draadloos laden en uitgebreide AR‑mogelijkheden dankzij de krachtige chip. De behuizing is water‑ en stofbestendig (IP68) en gemaakt van aluminium en glas.

Energy Label B

Schermgrootte: 6,3 inch
Werkgeheugen: 8 GB
Energielabel: B
Gewicht : 199 g
Opslag uitbreidbaar: NEE

▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Super Mario Bros. Wonder arriveert op 26 maart
Huis

Switch 2-editie van Super Mario Bros. Wonder arriveert op 26 maart

Op 26 maart komt de eerder aangekondigde Switch 2-editie van de 2D-platformer Super Mario Bros. Wonder uit, zo heeft Nintendo aangekondigd.

Deze Switch 2-versie van de Switch-game kan gekocht worden als betaalde upgrade voor mensen die de Switch-versie al in het bezit hebben, of als complete editie voor Switch 2 voor nieuwe eigenaren. Nintendo heeft ook nieuwe beelden van het spel getoond die hieronder zijn te zien.

Nieuw in de Switch 2-versie

De Switch 2-versie van de platformer heet voluit 'Super Mario Bros. Wonder – Nintendo Switch 2 Edition + Samen naar het Bellabelpark'. Dat komt omdat er nieuwe content in de game zit in de vorm van Samen naar het Bellabelpark. Dit is een nieuw gebied in het Bloemenrijk met twee pleinen vol met attracties, waar spelers met of tegen elkaar uitdagingen kunnen ervaren.

Zo kan men Bubbelknaller speler, waarin spelers uitgedaagd worden om de meeste levens over te houden, of Tip Taps Muntenfeest, waarin zoveel mogelijk muntjes verzameld moeten worden. In totaal zijn er zeventien verschillende attracties om te ervaren met maximaal drie andere spelers. Dankzij ondersteuning voor GameShare hoeft maar één speler de game te hebben.

Ook nieuw is spelers hulp in kunnen schakelen tijdens het platformavontuur waardoor spelers na een val of botsing met een vijand meteen weer verder kunnen spelen. Spelers nemen het in de game ook op tegen de zeven Koopalings, die een schat uit het Bellabelpark hebben gestolen en zijn gevlucht naar de verschillende werelden.

Watch on YouTube

Over Super Mario Bros. Wonder

Super Mario Bros. Wonder verscheen in 2023 al voor Nintendo Switch. De game heeft een nieuw uiterlijk in vergelijking met vorige New Super Mario Bros.-spellen, maar de grootste wijziging is de toevoeging van de wonderbloem. Pak je dit item op, dan gebeuren er allerlei bizarre dingen in het spel. Bloemen kunnen gaan zingen of Mario kan geheel van uiterlijk veranderen. Daarover gesproken: er is ook een power-up om Mario in een olifant te veranderen.

Replica van Babbelbloem

Nintendo brengt op 12 maart ook een fysieke replica van de Babbelbloem uit, een pratende bloem uit Super Mario Bros. Wonder. Spelers kunnen zelf kiezen wanneer hij iets zegt - bijvoorbeeld tijdens het wakker worden - of kunnen op een knop drukken om hem te laten spreken. De vrolijke bloem laat ook weten hoe laat en hoe warm het is. De bloem gaat 29,99 euro kosten, al komt er ook een bundel met de Switch 2-versie van Super Mario Bros. Wonder beschikbaar voor 66,99 euro.

Watch on YouTube

Overigens zal er morgenmiddag om 15:00 uur ook een speciale Direct worden uitgezonden rondom The Super Mario Galaxy Movie. Dit vervolg op de animatiefilm The Super Mario Bros. Movie gaat in april dit jaar in première. Tijdens de Direct wordt er nieuwe informatie over de film gegeven en zullen er waarschijnlijk ook nieuwe beelden worden getoond. De Direct kan hieronder live worden bekeken.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.