ID.nl logo
Afstanden meten met de app Meten
© Reshift Digital
Huis

Afstanden meten met de app Meten

Een waterpas met ingebouwde liniaal of rolmaat? Sinds deze maand kun je ze aan de wilgen hangen, want Apple heeft met de lancering van iOS 12 ook de nieuwe app Meten geïntroduceerd, Met deze app kun je met behulp van de camera allerhande afstanden meten.

We zijn stiekem altijd een beetje argwanend als het gaat om dit soort apps. Immers, hoe cool we augmented reality ook vinden, het zal nooit zo nauwkeurig zijn als het gebruik van het oude vertrouwde meetlint…toch? In principe is dat waar, maar de app Meten komt wel verdraaid dichtbij, waarbij afwijkingen vooral aan de gebruiker zijn te wijten.

Wanneer gebruik je Meten?

Het is belangrijk om te weten dat Meten alleen meet in centimeters, niet in millimeters. Dit betekent dus dat de app absoluut ongeschikt is om, bijvoorbeeld, in te meten of een kast tot op de centimeter in je kamer past, al zouden we daar in alle eerlijkheid toch geen app voor durven gebruiken. De app is dan ook vooral bedoeld voor snelle meetklussen, even meten hoeveel vierkante meter een ruimte ongeveer is, zodat je voldoende behang koopt, of wat de afstand is tot een bepaald punt in je tuin, noem maar op.

Hoe gebruik je Meten?

Wanneer je de app start in iOS 12, krijg je eerst de vraag om je smartphone door de ruimte te bewegen. De reden daarvoor is dat de app inzicht moet krijgen in de ruimte, en de oppervlakken daarin. Immers, zonder referentiekaders kan een app als deze onmogelijk nauwkeurig meten. De app geeft aan wanneer je de iPhone voldoende hebt bewogen om de ruimte in kaart te brengen. Vervolgens richt je het witte puntje in het midden van je display op het startpunt dat je wilt meten, en druk je op het grote plusteken. Wanneer je nu je iPhone beweegt, zie je dat er direct een gele lijn wordt getrokken vanuit je startpunt. Beweeg je toestel nu naar het eindpunt en druk wederom op het plusteken. Er wordt nu een witte lijn getekend, met daarin de afmeting. Het leuke is dat je niet beperkt bent tot één lijn, je kunt door de ruimte heen lopen en overal lijnen trekken om zo de afmetingen van de ruimte digitaal in kaart te brengen. Ook prettig is dat je heel eenvoudig een lijn haaks op een andere kunt trekken (je voelt dankzij haptische feedback wanneer je op de lijn zit) zodat je hoogte en breedte in kaart kunt brengen.

©PXimport

Nauwkeurig?

We gaven het al eerder aan: de app Meten is bijzonder nauwkeurig, maar alleen als je de app goed gebruikt. De ruimte wordt in kaart gebracht, en het richtcirkel geeft aan wat de oriëntatie van je ‘meetlint’ is. Als je begint met meten op een horizontaal oppervlak, terwijl de meetcirkel verticaal ligt, dan zal je meting natuurlijk nooit kloppen. Een kwestie van goed opletten én de instructies volgen. Naast het meetlint bevat deze app ook nog een digitale waterpas, maar die kenden we natuurlijk al uit eerdere versies van iOS.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube