ID.nl logo
SpaceSense van Wiz doet lampen zelf aan of uit
Zekerheid & gemak

SpaceSense van Wiz doet lampen zelf aan of uit

Wiz is een zustermerk van Philips Hue, dat onafhankelijk werkt aan eigen producten en diensten. SpaceSense is één van de nieuwste software-opties die moederbedrijf Signify introduceert. Maar wat is het en wat kun je daarmee?

SpaceSense is een gloednieuw onderdeel van de volledig vernieuwde Wiz-applicatie. Die app was hard aan een grote update toe; dat is sinds de introductie van het systeem – in 2016 – niet voorgekomen. Met SpaceSense wil Wiz de lampen voor je uit en aan doen in huis. Dat kan met andere slimme lampsystemen door middel van bewegingssensoren of routines, bijvoorbeeld. Maar deze fabrikant wil het net even anders aanpakken met deze, vooralsnog, unieke functie.

SpaceSense van Wiz

De functionaliteit werkt op basis van wifi-signalen. De Wiz-lampen in huis controleren constant of de signalen verstoord worden door bewegende objecten, zoals mensen. En wanneer er een verstoring plaatsvindt, dan geeft zo’n lamp een signaal af waardoor de lichten aanspringen. Daardoor heb je dus geen fysieke knoppen, apps of bewegingssensoren nodig om de lampen in bepaalde kamers te activeren op het moment dat je ergens naar binnen loopt. Zodra Wiz beweging meet in een kamer waar je Wiz-lampen gebruikt, dan springen ze simpelweg aan.

De lampen maken geen gebruik van technologie als infrarood en hebben dus geen zichtlijn. Het is dus niet zo dat je naar een specifiek punt moet lopen of langs een denkbeeldige grens moet gaan. Omdat de wifi-signalen overal in huis vrij rond vliegen, kunnen de lampen dus vrij snel achterhalen wanneer er een persoon binnenkomt. En op het moment dat Wiz geen beweging meer meet, gaan de lampen ook weer vanzelf uit. Zo heb je er dus geen omkijken meer naar. Mocht je huisdieren hebben en wil je voorkomen dat die constant overal de lampen aandoen? Dan kun je de gevoeligheid van het systeem aanpassen binnen de app.

Wat moet je hier verder over weten?

Om gebruik te kunnen maken van SpaceSense, dien je tenminste twee Wiz-lampen in een kamer te gebruiken. Die lampen moet je verbinden met de app van de fabrikant. Je hebt hiervoor wel de gloednieuwe versie nodig, die het bedrijf omdoopt tot Wiz V2.

Daarnaast is het goed om te weten dat het systeem alleen bewegingen detecteert. De lampen weten niet precies waar je loopt en herkennen ook geen personen. Bovendien worden de gegevens lokaal verwerkt (en gaan ze dus niet eerst langs de servers van Wiz) en is de functie opt-in. Dat betekent dat je dus zelf kunt beslissen of je gebruik wil maken van SpaceSense.

Tot slot: je kunt SpaceSense inschakelen voor de meeste nieuwe producten die na september 2021 geïntroduceerd zijn en alle Connected by WiZ-producten. Dat is inclusief het WiZ-merk, Philips Smart LED en andere merken die op de WiZ-app werken. De nieuwe WiZ-app is overigens vanaf eind september 2022 beschikbaar voor alle gebruikers.

▼ Volgende artikel
Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht
Huis

Switch 2-editie van Xenoblade Chronicles X uitgebracht

Nintendo heeft geheel onverwachts een Switch 2-upgrade voor Xenoblade Chronicles X: Definitive Edition aangekondigd en uitgebracht.

De rpg van Monolith Soft kwam oorspronkelijk uit in 2015 op Wii U, maar vorig jaar werd het spel al overgezet naar de Nintendo Switch in de vorm van een 'Definitive Edition'. Nu is daar dus een Switch 2-editie bijgekomen.

Mensen kunnen deze editie los kopen op Switch 2, of - als ze de Switch-versie al hebben - een upgrade van (naar schatting) 5 euro aanschaffen om te upgraden naar de Switch 2-versie. Op 16 april komt er ook een fysieke versie in de winkels te liggen.

De Switch 2-upgrade laat het spel in 4K en 60 frames per seconde op televisie draaien, en in 1080p en 60 fps in handheldvorm. Verdere wijzigingen zijn er voor zover bekend niet. De Switch-versie was al een upgrade ten opzichte van het origineel, met verbeterde graphics en meer verhaal.

Watch on YouTube

Over Xenoblade Chronicles X

Xenoblade Chronicles X maakt deel uit van de Xenoblade Chronicles-franchise van Monolith Soft, dat tegenwoordig onderdeel uitmaakt van Nintendo. Er zijn drie hoofddelen in de rpg-serie verschenen, en Xenoblade Chronicles X staat daar los van.

De game speelt zich af in het jaar 2054, waarin de aarde is verwoest. Een kleine groep overlevenden is met een ruimteschip ontsnapt en neergestort op de planeet Mira. In een grote, open spelwereld kunnen spelers op verkenning gaan, en gebruikmaken van een Skell - een soort mech die in een voertuig kan transformeren en kan vliegen.

▼ Volgende artikel
''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5
Huis

''Deze God of War stelt teleur!'' - Power-Up Podcast #5

Met de PlayStation State of Play nog vers in het geheugen, de aanloop naar Resident Evil Requiem, recente releases én gloednieuwe aankondigingen is er weer genoeg te bespreken! Simon en Jacco hebben een hartig woordje over voor God of War: Sons of Sparta, maar ook voor de aangekondigde trilogie-remake. Martin is ondertussen in High on Life 2 gedoken, en de jongens duiken ook nog in hun favoriete interviews ooit. Benieuwd welke dat zijn? Check dan snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:05 Simon zijn ‘spannende’ carnaval
04:30 E-sportopleiding
10:25 Denis Dyack-interview
14:10 Layers of Fear 3-aankondiging
17:25 Aanloop naar Resident Evil Requiem
25:50 High on Life 2
29:50 Death Howl
39:20 God of War: Sons of Sparta
53:45 Twijfels over God of War-trilogie-remake
57:10 Favoriete interviews
01:07:25 Gecancelde Ubisoft-games
01:11:00 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!