ID.nl logo
Zo voorkom je dat iOS 7 je iPhone-batterij leeg slurpt
© Reshift Digital
Huis

Zo voorkom je dat iOS 7 je iPhone-batterij leeg slurpt

iOS 7 ziet er heel gelikt uit. Het werkt met de iPhone 4 of later, maar op de oudere modellen zijn niet alle functies beschikbaar. Door de geweldige nieuwe functies van het besturingssysteem wordt je batterij echter ook zwaarder belast. Gelukkig kan je hier wat tegen doen.

1. Locatiediensten aanpassen

Apps willen tegenwoordig maar al te graag je locatie weten. Voor sommige apps (zoals Maps) is dat logisch. Maar als andere apps hetzelfde doen terwijl je de bijbehorende functies niet gebruikt, dan kun je hun locatiediensten net zo goed uitschakelen. Naast apps heeft iOS 7 op systeemniveau een heleboel mogelijkheden om je locatie bij te houden. Het uitschakelen van GPS-tracking zorgt alleen voor een langere batterijduur als je dat doet in apps die je veel gebruikt - voor andere apps zal het niet veel verschil maken. Het uitschakelen van alle locatiediensten doe je via Instellingen > Privacy > Locatievoorzieningen.

2. AirDrop uitschakelen

Met iOS 7 heeft de iPhone eindelijk AirDrop ter beschikking (niet beschikbaar op de iPhone 4 of iPhone 4S). Maar deze handige Dropbox-achtige functie vreet energie. Dus zelfs wanneer je AirDrop regelmatig gebruikt, kun je het beter uitschakelen wanneer je er geen gebruik van maakt.

©PXimport

Ga naar het nieuwe iOS7 Controlecentrum door met je vinger op het home screen omhoog te swipen. Als je twee keer tikt kun je AirDrop in- of uitschakelen. Schakel meteen ook wifi en Bluetooth uit wanneer je die functies niet gebruikt om extra energie te besparen.

3. Updates op de achtergrond uitschakelen

Met iOS 7 zullen sommige apps verversen terwijl je ze niet gebruikt. Dat is heel handig, maar als je wilt dat je batterij langer meegaat, is dit niet zo prettig. Je kunt het beste de 'Ververs apps op achtergrond'-functie geheel uitschakelen, maar het helpt al als je dat voor slechts een aantal apps doet. Ga naar Instellingen > Algemeen > Ververs apps op achtergrond.

©PXimport

4. 3D uitschakelen

Helaas zijn het de prachtige 3D achtergrondeffecten en de dynamische wallpapers die behoorlijk wat energie vreten. En laten we eerlijk zijn, ze doen niets anders dan je home screen verfraaien. Dus als je wilt dat je batterij langer meegaat, kun je de functies uitschakelen door 'Verminder beweging' aan te zetten in het Toegankelijkheid-menu. Bewegende achtergronden zijn geweldig, maar zonder deze extraatjes gaat je batterij een heel stuk langer mee.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube