ID.nl logo
Huis

Waterbestendige Sony Xperia V nu verkrijgbaar

De Sony Xperia V is nu verkrijgbaar in Nederland. Deze waterbestendige smartphone is geschikt voor het 4G-netwerk van KPN en verkrijgbaar in zwart en wit. De verkoopadviesprijs bedraagt 499 euro.

Dit heeft Sony bekendgemaakt. De smartphone is overigens nog niet voorradig via de eigen webshop van de elektronicafabrikant. Ook moet Sony nog de prijs aanpassen op de productpagina van de Xperia V. Deze staat nu nog op 529 euro.

Op dit moment wordt het snelle 4G netwerk uitgerold door KPN in de regio rond Amsterdam (Amsterdam, Alphen aan de Rijn, Amstelveen, Beverwijk, Haarlem, Purmerend en Zaandam). De Xperia V is hier helemaal klaar voor en volgens Sony gericht op snelheid. Voor 4G is dit zeker een plus voor het bekijken van videostreams. Maar het meest in het oog springt nog de claim van Sony dat de Xperia een beetje water of stof niet erg vindt. Volgens het consumentenelektronicabedrijf kun je met de Xperia V rustig in de regen blijven bellen of, ook niet onbelangrijk, bij het aanrecht e-mailen.

Behuizing
Sony durft hiervoor in de disclaimer echter geen garantie te geven. De behuizing moet wel goed afgesloten zijn, en chemische vloeistoffen en zout water zijn uit den boze. Dit valt te lezen in de kleine lettertjes die onderaan de specificaties staan. “De Xperia V is stofbestending en spuitwaterdicht conform de aanduidingen IP55 en IP57. Vooropgesteld dat alle poorten en de behuizing goed afgesloten zijn, (i) is de telefoon beschermd tegen waterspetters bij lage druk van alle mogelijke richtingen in overeenstemming met IP 55 en/of (ii) kan de telefoon tot 30 minuten op 1 meter diepte in zoetwater ondergedompeld worden in overeenstemming met IP 57. De telefoon is niet ontworpen om te drijven of om onder water bruikbaar te zijn buiten de normenclassificatie IP55 of IP57 en kan niet aan vloeibare chemicaliën worden blootgesteld. Als de telefoon of batterij tekenen van vloeistof vertonen, vervalt de garantie”, aldus Sony.

Android 4.0
De smartphone draait met het besturingssysteem Android 4.0 en is uitgerust met een 1,5 gigahertz Snapdragon S4 dualcoreprocessor en 1 gigabyte werkgeheugen. Het toestel beschikt over een 13 megapixelcamera. Het 4,3 inch touchscreen is met een resolutie van 1280 x 720 minder spectaculair dan dat van de concurrentie. De Xperia V heeft tot 8 gigabyte opslagruimte. Deze kan worden uitgebreid met een micro sd-geheugenkaartje. De afmetingen bedragen 129 x 65 x 10,7 mm en het gewicht is 120 gram.

Gesprekstijd
De gesprekstijd bedraagt volgens Sony maximaal 7 uur. Dat is prima voor een hele werkdag, mits er niet te veel video wordt gekeken. Voor het afspelen van video bedraagt de maximale batterijduur maar 4 uur.

▼ Volgende artikel
Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm
© Samsung
Huis

Samsung Galaxy S26-teaser richt zich op het privacyscherm

Samsung heeft een nieuwe teaser online gedeeld van de aankomende Samsung Galaxy S26-serie, ditmaal gericht op een nieuwe privacyfunctie.

Zoals al duidelijk was, hebben de aankomende Samsung Galaxy S26-smartphones een functie voor een privacyscherm. Dit is een optie die mensen desgewenst aan kunnen zetten, zodat alleen de persoon die recht voor het scherm gepositioneerd zit of staat de inhoud van het scherm daadwerkelijk goed kan zien. Omstanders kunnen dat niet, waardoor men dus meer privacy heeft wanneer de smartphone bijvoorbeeld in het openbaar vervoer wordt gebruikt.

Als de nieuwe teaser trailer geloofd kan worden, is het privacyscherm aanzetten zo simpel als een knop omzetten - genaamd 'Zero Peeking Privacy' - waardoor de persoon naast de smartphonegebruiker in het filmpje niets meer van het scherm ziet. Als het goed is kunnen gebruikers straks er ook voor kiezen om deze optie automatisch aan te zetten voor specifieke apps of alleen delen van het scherm.

Watch on YouTube

Wanneer wordt de Samsung Galaxy S26-lijn onthuld?

Onlangs bleek al dat Samsung op 25 februari de nieuwste editie van het tweejaarlijkse Galaxy Unpacked-evenement organiseert. Het is zo goed als zeker dat daar de nieuwe Samsung Galaxy S26-lijn wordt onthuld. Om precies te zijn begint het om 19:00 uur Nederlandse tijd - dan zal het evenement, dat in San Francisco wordt gehouden, ook live online te zien zijn.

Over de Samsung Galaxy S26-toestellen

Samsung brengt dit jaar naar verwachting de Galaxy S26, S26+ en S26 Ultra uit. Eind vorig jaar lekten er al foto's van dummyversies van de smartphones op social media, waaruit blijkt dat deze modellen waarschijnlijk een ovaalvormig camera-eiland krijgen, vergelijkbaar met de Galaxy Z Fold-smartphones.

Qua kleuren zouden de nieuwe Galaxy-modellen in Black Shadow, White Shadow, Galactic Blue en Ultraviolet beschikbaar komen. Zoals hierboven al gemeld zal een grote focus ook liggen op de toevoeging van het privacyscherm. Daarnaast ligt de focus op verbeterde camera's en het gebruik van AI bij het schieten van plaatjes, zo bleek onlangs al uit enkele teaservideo's.

▼ Volgende artikel
Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden
Huis

Sega's hardware-ontwerper Hideki Sato is overleden

Hideki Sato, de ontwerper van zo goed als alle spelcomputers van het Japanse bedrijf Sega, is op 77-jarige leeftijd overleden.

Volgens de Japanse X-account Beep21 (via Eurogamer) is dat afgelopen weekend gebeurd. Precieze details over zijn overlijden zijn er niet.

Sato werd ook wel liefkozend de 'vader van Sega-hardware' genoemd. Hij ging in 1971 bij Sega aan de slag en leidde in de jaren negentig de research & development-afdeling binnen Sega. Begin jaren nul was hij kort de directeur van Sega.

Sato en zijn team ontworpen de meeste hardware van Sega, waaronder consoles zoals de Mega Drive en Dreamcast, alsmede de meeste arcademachines van het bedrijf. In 2008 vertrok hij bij Sega.

View post on X

Over Sega als consolebedrijf

Sega kreeg vooral voet in de markt met zijn arcademachines, maar bracht ook spelcomputers uit waarmee het zeker in de jaren negentig van de vorige eeuw veel succes had en geduchte concurrentie voor Nintendo vormde.

Met de komst van PlayStation werd Sega's positie binnen de spelcomputermarkt echter steeds kleiner, en na enkele misstappen bij de release van de Saturn-console, bracht het bedrijf al snel de opvolger uit, de Dreamcast. Hoewel deze console geliefd was onder de fans en nog altijd als een van de betere projecten van het bedrijf wordt gezien, bleek het de allerlaatste spelcomputer van Sega te worden. Sindsdien brengt het bedrijf zijn games naar consoles van Nintendo, Sony en Microsoft en pc.