ID.nl logo
OnePlus Two aangekondigd: Iets betere specs, maar geen NFC
© Reshift Digital
Huis

OnePlus Two aangekondigd: Iets betere specs, maar geen NFC

OnePlus heeft de Two aangekondigd, de opvolger van de OnePlus One. De OnePlus 2 heeft hetzelfde scherm en accu als zijn voorganger, maar mist NFC en heeft een tragere aansluiting. Het toestel komt in augustus voor 300 euro beschikbaar, opnieuw alleen met invites.

OnePlus kondigde het toestel vannacht (Nederlandse tijd) aan tijdens een evenement dat in virtual reality werd gestreamd.

Scherm

De OnePlus 2 krijgt een scherm van 5,5", met een resolutie van 1080p. Dat is hetzelfde als de OnePlus One. Ook de accu van het toestel is met 3,300mAh hetzelfde.

Betere specificaties

Qua specificaties gaat de Two er wel wat op vooruit. Het toestel heeft 4 GB aan RAM aan boord, en een Snapdragon 810-processor. Die kwam de laatste tijd vaak in het nieuws omdat die in veel toestellen voor oververhitting zorgde, maar omdat het hier gaat om de 810-v2.1 zou dat in de Two niet het geval zijn.

Verwisselbare cover

Qua uiterlijk lijkt de Two veel op de One, al is het toestel nu van aluminium gemaakt in plaats van het goedkopere plastic. De Two wordt aanvankelijk geleverd met dezelfde gezandstraalde achterkant, maar die is nu makkelijker te verwisselen.

Modus-knop

Aan de zijkant van het toestel is een extra knop verwerkt met 3 standen, waarmee je in één keer de notificaties van Android op stil of op prioriteitsmodus kunt zetten. Aan de onderkant van het toestel zit daarnaast nog een vingerafdrukscanner, die sneller moet zijn dan die van de iPhone.

Betere camera

De camera van de Two heeft hetzelfde aantal megapixels (13), maar is wel een stuk beter geworden door een lager diafragma voor betere foto's in het donker. Ook krijgt de camera laser-focus om sneller scherp te stellen, en optische beeldstabilisatie.

Geen NFC

Grote ontbrekende factor is NFC. Volgens OnePlus "werd dat door One-bezitters nooit gebruikt", dus was het niet nodig het in het toestel te verwerken.

Traag usb-C

De Two heeft als één van de eerste toestellen op de markt een usb-C-aansluiting, maar verwar die niet met usb 3.1, want de aansluiting op de One is gebaseerd op usb 2.0. Dat maakt bestandsoverdracht een stuk trager.

Traag opladen

Wat er ook niet sneller op wordt, is het opladen. In tegenstelling tot de meeste moderne smartphones heeft de Two geen manier om snel op te laden. Het duurt dan ook ongeveer 3 uur en 20 minuten voor het toestel op een volle lading zit, zegt OnePlus. Ook draadloos opladen is niet aan de orde.

Varianten en prijzen

De Two komt net als zijn voorganger in twee varianten op de markt. De 16 GB-versie kost 339 euro, en de 64 GB-versie kost 399 euro. Het geheugen is niet uit te breiden met micro-sd.

Invites

Net als de One wordt ook de Two alleen op basis van invites verkocht. Die uitnodigingen zouden wel sneller moeten worden uitgedeeld aan kopers, zodat het makkelijker wordt het toestel te bemachtigen.

De OnePlus Two is vanaf 11 augustus te bestellen.

▼ Volgende artikel
Nieuwe The Mummy-trailer legt nadruk op horror
Huis

Nieuwe The Mummy-trailer legt nadruk op horror

De eerste volledige trailer van de nieuwe versie van The Mummy is uitgebracht door Warner Bros.

Begin dit jaar verscheen er al een teaser trailer, maar nu valt hieronder dus de eerste volledige trailer van de aankomende bioscoopfilm te bekijken.

De nieuwe film staat volledig los van eerdere The Mummy-films en wordt geregisseerd door Evil Dead Rise-regisseur Lee Cronin. Cronin wil in plaats van de luchtige avonturensfeer uit de The Mummy-films van eind jaren negentig juist de focus op horror leggen.

In de film verdwijnt een jonge dochter van een journalist spoorloos in de woestijn. Acht jaar later keert ze opeens terug, maar ze is overduidelijk niet helemaal dezelfde persoon als voordat ze verdween.

The Mummy draait vanaf 16 april in de bioscoop. Overigens werden onlangs plannen aangekondigd om een nieuwe The Mummy-film met Brendan Fraaser en Rachel Weisz - die ook de hoofdrollen speelden in de film uit 1999 - te maken. Dat staat volledig los van deze film.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
Google's Gemini AI kan nu muzieknummers maken
© ID.nl
Huis

Google's Gemini AI kan nu muzieknummers maken

Google's AI-assistent Gemini kan nu muzieknummers van maximaal dertig seconden genereren voor gebruikers.

Google heeft gisteren laten weten dat het de Lyria 3, een bètaversie van het generatieve muziekmodel van Google DeepMind, heeft geïntegreerd in Gemini. Daardoor kunnen gebruikers van de AI-tool nu middels een prompt een muzieknummer van maximaal dertig seconden lang laten genereren - zelfs in het Nederlands.

Daarbij bepalen gebruikers zelf het genre van de muziek, alsmede het onderwerp waar de songteksten over gaan. Aldus Google: "Of je nu een wild idee beschrijft of een foto uploadt – denk aan de prompt 'een komische R&B slow jam over een eenzame sok die zijn ware liefde vindt' – Gemini tovert het in een paar seconden om tot een pakkende track van hoge kwaliteit. Wil je het nóg persoonlijker maken? Dan kun je Gemini zelfs vragen om zich te laten inspireren door iets wat je zelf uploadt."

View post on X

Het is voor gebruikers ook mogelijk om audio te uploaden in Gemini en te vragen of deze met de AI-assistent zijn gecreëerd. Op die manier kan men achterhalen of het om met AI gemaakte muziek gaat. Dat kan omdat elk nummer een onhoorbaar SynthID-watermerk krijgt.

"Het idee achter Lyria 3 is niet per se om de volgende grote Grammy-hit te scoren", aldus Rachid Finge van Google Benelux, "maar vooral om je een leuke, nieuwe manier te geven om een verhaal te delen met vrienden. Tenzij je Linda, Pamela of Rosanna heet, heb je waarschijnlijk nog nooit een track gehad die over jezelf gaat. Het blijkt ook erg leuk te zijn om in no-time een liedje voor je kinderen te maken over opruimen, naar bed gaan of de tafel van 7 in bubblegum pop stijl!"

Geïnteresseerden kunnen het nu zelf uitproberen via de desktopversie van Gemini - binnen enkele dagen moet het ook via de mobiele app mogelijk worden. Het kan met alle versies van Gemini, dus ook de gratis edities, maar mensen die betalen voor Gemini via een Google AI Plus-, Pro- en Ultra--abonnement krijgen hogere limieten voor het genereren van tracks, al is niet duidelijk wat die hogere limieten precies inhouden.