ID.nl logo
iTunes Match per ongeluk beschikbaar voor Europese gebruikers
© Reshift Digital
Huis

iTunes Match per ongeluk beschikbaar voor Europese gebruikers

Apple heeft per ongeluk iTunes Match voor een aantal gebruikers in Europa, Canada en Australië toegankelijk gemaakt. De gebruikers hebben een abonnement afgesloten op de dienst en hebben een mail gekregen waarin de aankoop wordt bevestigd.

De Europese, Canadese en Australische gebruikers kunnen echter geen gebruik maken van iTunes Match. Apple heeft inmiddels via een mail van de klantenservice van de iTunes Store de gebruikers laten weten dat er iets fout is gegaan. In de mail stelt Apple dat de dienst alleen beschikbaar is in de Verenigde Staten en Brazilië. De dienst werkt daarom alleen voor gebruikers die een account hebben in één van deze twee landen.

Gebruikers die toch een abonnement op de dienst hebben afgesloten krijgen het geld dat zij hiervoor betaald hebben op hun rekening terug gestort. In Nederland kost de dienst 24,99 euro per jaar. Het is niet duidelijk hoe de fout heeft kunnen ontstaan. Mogelijk heeft het iets te maken met de lancering van iTunes Match in Brazilië eerder deze week.

iTunes Match is een dienst waarmee je je muziekbibliotheek kunt opslaan in de cloud. Dit heeft als voordeel dat je de muziek niet langer op je iPod touch, iPhone of iPad hoeft op te slaan, aangezien je deze via internet vanuit iCloud kunt beluisteren. Je kunt in totaal 25,000 nummers in iCloud opslaan.

Het uploaden van 25,000 muzieknummers neemt veel tijd in beslag. iTunes Match controleert daarom vooraf welke nummer al op de iCloud-servers staan. Alleen de nummers die nog niet bekend zijn bij iTunes Match hoeven naar de server te worden geüpload.

Het is niet duidelijk wanneer iTunes Match in Nederland beschikbaar zal zijn.

©PXimport

De mail die Apple naar gebruikers stuurde (via MacRumors)

Via: GigaOM

▼ Volgende artikel
HomeWizard slaat alarm: gestolen thuisbatterijen aangeboden voor dumpprijzen
© HomeWizard
Energie

HomeWizard slaat alarm: gestolen thuisbatterijen aangeboden voor dumpprijzen

De thuisbatterij is bezig aan een ongekende opmars in Nederland. Uit cijfers van Dutch New Energy Research blijkt dat er in 2025 maar liefst 87.600 nieuwe thuisbatterijen zijn geïnstalleerd. Dat is een groei van 260 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Deze populariteit heeft helaas ook een keerzijde: criminelen zien hun kans schoon.

De explosieve groei is goed te verklaren. Door netcongestie, de afbouw van de salderingsregeling en het verdwijnen van de terugdraaiende teller wordt het steeds interessanter om je eigen stroom op te slaan. Ook de grillige prijzen op de elektriciteitsmarkt spelen een rol. Nu de vraag zo groot is, wordt de handel in deze apparaten lucratief voor het criminele circuit. Dit werd recent pijnlijk duidelijk na een incident met de populaire HomeWizard Plug-In Battery.

Gewelddadige roofoverval

Een vrachtwagen met een lading HomeWizard Plug-In Battery's is recent slachtoffer geworden van een gewelddadige overval. De chauffeur werd bedreigd met een wapen terwijl de criminelen de lading roofden. De chauffeur bleef gelukkig ongedeerd, maar er is dus nu wel een partij thuisbatterijen in het criminele circuit beland.

Waarschuwing: goedkoop is duurkoop

Kort na de overval doken de eerste exemplaren uit deze lading op bij diverse online verkoopplatforms, waaronder Marktplaats en bol.com. De prijzen liggen ver onder de normale verkoopwaarde. Hoewel zo'n 'dumpprijs' aantrekkelijk lijkt, loop je als koper grote risico’s.

Los van het feit dat je meewerkt aan heling, wat strafbaar is, snijd je jezelf ook op technisch vlak in de vingers. Producten zonder originele factuur zijn volledig uitgesloten van garantie. Nog belangrijker is de software: deze batterijen krijgen geen updates en hebben geen toegang tot technische ondersteuning. Omdat het gaat om 'slimme' apparaten die verbonden moeten zijn met internet, kan de fabrikant de werking van gestolen exemplaren beperken of blokkeren. Bovendien is niet duidelijk wat er met de batterijen is gebeurd tijdens de roof; de fysieke staat en veiligheid kunnen niet worden gegarandeerd.

View post on TikTok

Hoe herken je een verdacht exemplaar?

Het advies is helder: koop de Plug-In Battery enkel via de officiële HomeWizard-website. Zie je een aanbieding die te mooi lijkt om waar te zijn? Dan is dat het waarschijnlijk ook. Let op de volgende signalen:

  • De prijs ligt aanzienlijk lager dan de adviesprijs op de website van de fabrikant.

  • De verkoper kan geen originele aankoopfactuur overleggen.

  • De aanbieder opereert via een algemeen verkoopplatform en heeft geen duidelijk bedrijfs- of dealerprofiel.

Bij twijfel kun je altijd contact opnemen met de klantenservice van HomeWizard.

Dit is de HomeWizard Plug-In Battery

De HomeWizard Plug-In Battery onderscheidt zich doordat je het apparaat direct via een normale stekker op het stopcontact aansluit; je hebt hierdoor geen installateur nodig. De batterij heeft een capaciteit van 2,7 kWh en kan laden en ontladen met een vermogen van 800 watt.

Die capaciteit is bewust gekozen. Veel andere thuisbatterijen zijn erg groot, waardoor je in de zomer capaciteit overhoudt die je niet gebruikt, en in de winter de accu niet vol krijgt. Voor een gemiddeld huishouden is een opslag tussen de 2 en 5 kWh vaak voldoende om het nachtverbruik te dekken. Het systeem is volledig merkonafhankelijk en werkt dus met iedere zonnepanelenomvormer. Doordat elke batterij een eigen ingebouwde micro-omvormer heeft, werkt het geheel erg efficiënt - ook bij lagere vermogens - en is het standby-verbruik minder dan 1 watt.


▼ Volgende artikel
Sony brengt tv-afdeling onder in nieuw bedrijf met TCL
© Sony
Huis

Sony brengt tv-afdeling onder in nieuw bedrijf met TCL

Sony heeft aangekondigd dat het een gezamenlijke onderneming met tv-merk TCL start om Sony's televisieproductie in onder te brengen. TCL heeft een meerderheidsbelang in deze *joint venture*.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

Dat kondigden de bedrijven gisteren aan. Het is de bedoeling dat de deal eind maart volledig rond is en dat het nieuwe bedrijf in april 2027 opgestart is. Het moet wel nog goedgekeurd worden door diverse marktautoriteiten om er zeker van te zijn dat de bedrijven geen monopolypositie krijgen.

Als de deal straks rond is, gaat het nieuwe bedrijf van Sony en het Chinese TCL straks Sony Bravia-televisies en andere thuisentertainmentproducten produceren en verkopen. TCL heeft daarbij een meerderheidsbelang van 51 procent.

TCL maakte voor deze deal al tv's, maar dit zijn televisies die over het algemeen worden gezien als budgetmodellen, terwijl Sony's televisies meer als high-end worden gezien. TCL zette echter al steeds vaker in op de high-end markt. Sony blijft zijn technologie en merknaam inzetten voor de producten, terwijl TCL zo efficiënt mogelijk met de kosten omgaat.

Opvallende samenwerking

De samenwerking is opvallend, omdat Sony's televisiedivisie een belangrijke pijler van het bedrijf is. Sony maakt echter niet zijn eigen panelen, terwijl dit in China steeds goedkoper kan worden gedaan. In die zin kan TCL Sony daar enorm mee helpen. Daarbij moet gezegd worden dat een dergelijke 'joint venture' vaker voorkomt, maar dat het bedrijf wat een meerderheidsbelang heeft uiteindelijk soms als volledige eigenaar uit de bus komt. Daar is nu in ieder geval nog geen sprake van.