ID.nl logo
Informatie overzetten van je oude naar je nieuwe iPhone
© Reshift Digital
Huis

Informatie overzetten van je oude naar je nieuwe iPhone

Als je een nieuwe telefoon hebt gekocht, dan wil je waarschijnlijk de gegevens van je oude toestel overzetten naar de nieuwe. Hoe doe je dat met een iPhone?

Apple biedt twee mogelijkheden voor het overzetten van data naar een nieuwe iPhone: via iCloud of via iTunes. Het is alleen mogelijk data over te zetten via iCloud als je een iCloud-account hebt. Voor beide backup-methodes geldt dat op zowel je oude als nieuwe iPhone een recente versie van iOS geïnstalleerd moet zijn. Je moet in sommige gevallen dus eerst het toestel Configureren als nieuwe iPhone, om deze vervolgens te updaten en weer volledig te resetten om een back-up terug te kunnen zetten.

Let op! Een reservekopie die is opgeslagen in iCloud bevat geen muziek, films en TV-shows die niet zijn gekocht in de iTunes Store, podcasts en audio books of foto’s die vanaf je computer naar de iPhone zijn gekopieerd. Wil je deze data ook bewaren? Kies dan dus altijd voor het overzetten van je data via iTunes.

Informatie overzetten via iCloud

Informatie overzetten via iCloud is relatief eenvoudig, maar kost wel veel bandbreedte aangezien alle data van je iPhone via internet op de iCloud-servers wordt geplaatst. Voer de volgende stappen dus alleen uit als je met een wifi-netwerk bent verbonden. Ook is het verstandig het apparaat met de oplader aan het stroomnet te hangen om te voorkomen dat het apparaat onverwachts uit kan vallen.

Maak eerst een back-up van je oude iPhone op iCloud. Ga hiervoor naar Instellingen > iCloud > Opslag en reservekopie. Zet hier onder het kopje Reservekopie de optie iCloud-reservekopie aan.

iCloud maakt standaard één keer per dag een reservekopie. In dit geval is het echter handiger de back-up handmatig aan te zetten. Klik daarom op de knop Maak nu reservekopie. De reservekopie wordt nu gekopieerd naar iCloud. De hoeveelheid data op je iPhone en de snelheid van je internetverbinding bepaalt hoelang de iPhone hiermee bezig is.

Bedenk ook dat een back-up van je oude iPhone veel ruimte in beslag kan nemen, waardoor je snel aan je maximale opslag in iCloud zit. Wil je ruimte vrijmaken? Ga op je iPhone naar de Instellingen, tik je gebruikersnaam aan en kies voor iCloud. Onder Beheer opslag vind je vervolgens mogelijkheden om een back-up te verwijderen of om toekomstige back-ups stop te zetten. In dit opslagmenu vind je ook een lijstje met apps die van iCloud gebruikmaken. Per app kun je een koppeling met iCloud in- of uitschakelen. Dit ruimt wat op en dat is handig als je een nieuwe reservekopie wilt maken en geen ruimte meer hebt. 

Een andere optie is om de optie Ruim apps op in te schakelen. iOS verwijdert apps dan volautomatisch als ze een tijdje niet gebruikt zijn. Maar dan met behoud van documenten, settings enzovoort. Start je zo’n verwijderde app, dan wordt deze eerst gedownload. Nadeel is dat je niet echt controle hebt over wat wanneer verwijderd wordt. En dat is vervelend als je onderweg bent en afhankelijk van een mobiele internetverbinding.

Maak een reservekopie van je iPhone in iCloud

Zodra de reservekopie op de iCloud-servers is geplaatst, kan de data naar je nieuwe iPhone worden gekopieerd. Vergeet niet eerst je simkaart over te zetten naar het nieuwe apparaat! Zet hiervoor je nieuwe iPhone aan en doorloop de eerste stappen van de configuratie door aan te geven in welk land je woont en in welke taal je de iPhone wilt gebruiken. Geef daarnaast aan welk WiFi-netwerk je wilt gebruiken. Deze stap is belangrijk, aangezien een internetverbinding noodzakelijk is om de reservekopie van iCloud te kunnen downloaden.

De iPhone vraagt je nu hoe je de iPhone wilt configureren. Je hebt hierbij de keuze uit de opties Configureer als nieuwe iPhone, Zet iCloud-reservekopie terug en Zet iTunes-reservekopie terug. Kies de optie Zet iCloud-reservekopie terug en selecteer de juiste de juiste reservekopie. Klik op Herstel om de reservekopie op je iPhone te plaatsen. Zodra de reservekopie volledig op je iPhone is geplaatst herstart het apparaat en is het klaar voor gebruik.

Informatie overzetten via iTunes

Voordat je informatie overzet via iTunes adviseert Apple altijd de laatste versie van zowel het iPhone-besturingssysteem iOS als iTunes te installeren. Sluit vervolgens je iPhone aan op je Mac of computer met behulp van de usb-kabel en start iTunes op. iTunes herkent automatisch je iPhone en toont deze in het menu aan de linkerzijde van het venster. Klik op je iPhone terwijl je de Control-toets ingedrukt houdt en de kies de optie Maak reservekopie. iTunes begint nu met het kopiëren van alle data van je iPhone naar je Mac of PC. Hoelang dit proces in beslag neemt is afhankelijk van de hoeveelheid data op je iPhone.

©PXimport

Maak een reservekopie van je iPhone in iTunes

Zodra iTunes de reservekopie heeft aangemaakt kan je de oude iPhone loskoppelen van de Mac of pc. Klik hiervoor altijd op het eject-icoon die achter je iPhone aan de linkerzijde van het scherm wordt weergegeven. Zet je simkaart over naar het je nieuwe iPhone en zet het apparaat aan. Geef aan in welk land je woont en in welke taal je de iPhone wilt gebruiken en selecteer een WiFi-netwerk.

De iPhone vraagt je nu op welke wijze je het apparaat wilt configureren. Je kunt kiezen uit opties Configureer als nieuwe iPhone, Zet iCloud-reservekopie terug en Zet iTunes-reservekopie terug. Kies de optie Zet iTunes-reservekopie terug en verbind vervolgens je iPhone met je Mac of pc. Open iTunes en wacht tot iTunes je nieuwe iPhone heeft gedetecteerd. iTunes vraagt je nu hoe je de iPhone wilt configureren. Kies hierbij voor de optie Zet reservekopie terug van: en selecteer de back-up die hebt gemaakt. Klik op Ga door om de reservekopie op je iPhone te plaatsen. Zodra de reservekopie volledig op de iPhone is geplaatst herstart het apparaat automatisch. Je kunt hierna de iPhone gebruiken.

iPhone migratie

Sinds enkele jaren is het ook mogelijk je gegevens over te zetten via iPhone-migratie, ook wel Begin direct genoemd. Dit werkt alleen voor telefoons met iOS 12.4 of hoger. Daarbij geldt dat zowel je oude als nieuwe telefoon op deze of een hogere versie van het besturingssysteem moet draaien. Is dit het geval, stop dan je simkaartje in het nieuwe toestel en start het op met je oude toestel in de buurt. Vervolgens zie je op je nieuwe iPhone je Apple ID en als dit inderdaad jouw account is, tik dan op Ga door. Door vervolgens de camera van je oude telefoon te richten op het scherm van het nieuwe model kun je, na het invoeren van je toegangscode, je gegevens overzetten. Als je een Apple Watch hebt en een nieuwe iPhone configureert, wordt je ook gevraagd of je je gegevens en instellingen van de Apple Watch wilt overzetten.

Is je internetverbinding niet zo snel is, dan kan het vrij lang duren voordat je alle gegevens kunt overzetten naar het nieuwe toestel. In zo'n geval kun je overwegen een Lightning-naar-USB-3-camera-adapter te gebruiken. Sluit de adapter aan op je oude iPhone en verbind je nieuwe iPhone via een Lighting-naar-usb-3-kabel aan de adapter. Doorloop dan dezelfde stappen als hierboven beschreven.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Microsofts Xbox Developer Direct heeft de code gekraakt
Huis

Microsofts Xbox Developer Direct heeft de code gekraakt

Het is ergens in 2025 als Fable voor het eerst, een soort van, getoond wordt. Beelden volgen elkaar in rap tempo op. We zien de dame die de hoofdrol lijkt te spelen, geen HUD en vooral heel veel mooie filmpjes. Daarna begint het wild speculeren, de klachten over het hoofdpersonage, de vraagtekens over de gameplay. Gelukkig was daar gister de Xbox Developer Direct, waar Microsoft eens te meer bewees de code gekraakt te hebben.

Vóór de pandemie, toen de Electronic Entertainment Expo (E3) nog bestond en online showcases, Directs en State of Plays nog niet echt een ding waren, wisten gameboeren hun spellen prima te verkopen. Ontwikkelaars verschenen op het podium tijdens liveshows, praatten over hun games, speelden live een demo (wat net zo vaak goed als faliekant misging) en dergelijke presentaties werden afgewisseld met teasers, hypetrailers en (nog verder terug) zelfs weleens grafieken en verkoopcijfers. Hoe anders is de wereld anno nu.

Watch on YouTube

Trailers vol trailers

Klaar zitten voor The Game Awards, een gemiddelde Direct, Showcase of Summer Game Fest is leuk, maar niet hetzelfde als ‘toen’. Want de formule is inmiddels bekend. Een half uur, een uurtje, een paar uur lang wordt er de ene na de andere trailer op je hersenen afgevuurd. Wat is ‘reclame’ en wat niet? Geen idee. Standaard zijn de animegames die elkaar zo rap opvolgen dat de gemiddelde kijker niet eens meer weet waar de ene game begint en de ander ophoudt. Meestal zit er een klapper aan het begin, waarna het grote wachten op de klapper aan het einde begint.

Vraag iemand een week later wat ie gezien heeft, en meer dan de helft van de getoonde games is waarschijnlijk uit het geheugen verdwenen.  En al die flarden van beelden zonder fatsoenlijke uitleg leiden vaker wel dan niet tot hetzelfde als die ene soort van trailer van Fable: speculaties, wild geroep en vraagtekens. Het komt de online discussie rondom games niet ten goede.

©Playground Games

Hoe anders was de inmiddels traditionele Xbox Developer Direct. Langer dan een uur, voor maar vier games. Die games kregen zodoende alle tijd, net als de ontwikkelaars. Gameplaybeelden zijn niet aan te slepen, verscheidene modi worden uitgebreid besproken en zelfs de kleinste details krijgen meer dan genoeg ademruimte. Zo horen we tijdens de Forza Horizon 6-presentatie dat het nummer van je eigen hangar (78) gekozen is omdat de game zich afspeelt in Japan, en die cijfers daar een positieve lading hebben. Fijn om te horen hoe scherp het oog voor detail van een ontwikkelaar is. Dat zegt iets over het project. En het is ook iets wat je never nooit in een hypetrailer van anderhalve minuut langs had zien komen.

Trailers vol trailers

En dus zit ik gisteravond te genieten. Niet eens per se van de games, want ze vallen net niet in mijn straatje. Forza Horizon 6 vind ik héél indrukwekkend en de game zal ongetwijfeld miljoenen spelers perfect bedienen, maar ik ben niet zo van het racen. Game Freak - de makers van Pokémon die eindelijk hun vleugels uitslaan met graphics uit dit decennium - komen met Beast of Reincarnation. Het ziet er oké uit. Double Fine vindt in mij ook geen fan en een multiplayer-pottenbakgame (Kiln) is niet iets wat hoog op mijn lijstje stond. Zelfs afsluiter Fable wist me met z’n levenssimulaties ook niet te overtuigen. Maar, nogmaals, wat heb ik genoten. Van ontwikkelaars die ruim de tijd kregen. Van de games, die van alle kanten belicht werden. Van de antwoorden die we kregen.

©Playground Games

Want wat ik nou precies van die games vond, is niet eens zo heel belangrijk. Veel belangrijker is dat iedereen dit keer in ieder geval een uitgebreid beeld kreeg van wat deze games nu precies worden. Een Xbox Developer Direct creëert geen valse hype. Van die vier getoonde games, weten we nu eigenlijk alles wat we redelijkerwijs moeten weten. Zoals bijvoorbeeld dat Fable een character creation-modus heeft, om maar iets te noemen. En plots zie je de discussies rondom de games gaan om… de inhoud. En niet op wilde speculaties rondom hoofdpersonages die helemaal niet vast blijken te staan. Love it.

▼ Volgende artikel
Xbox-presentatie toont Beast of Reincarnation en Kiln
Huis

Xbox-presentatie toont Beast of Reincarnation en Kiln

Tijdens de Xbox Developer Direct gisteren werden er naast Fable en Forza Horizon 6 ook twee andere games getoond: Game Freaks actie-rpg Beast of Reincarnation en de nieuwe Double Fine-game Kiln.

De Xbox Developer Direct werd gisterenavond uitgezonden en richt zich zoals elk jaar op het aan het woord laten van diverse ontwikkelaars. Daarbij lag de focus vooral op de studio Playground Games, en toonden zij de aankomende spellen Fable en Forza Horizon 6. Maar er werd meer getoond.

Beast of Reincarnation

Eén van de games die de revue passeerden, was Beast of Reincarnation. Deze actie-rpg speelt zich af in een post-apocalyptische versie van Japan. Daar gaan spelers op avontuur met Emma en Koo. Laatstgenoemde is een wolf die Emma vergezelt.

Het Japan in deze game wordt geteisterd door de 'Blight', en Emma en Koo moeten dit tegengaan door het op te nemen tegen krachtige vijanden genaamd Nushi en vervolgens hun krachten absorberen. Daarbij delen Emma en Koo een speciale connectie: wanneer Emma bijvoorbeeld een vijandelijke aanval tegenhoudt, zullen Koo's krachten zich opbouwen tot ze zogeheten Blooming Arts kan inzetten als aanval.

Beast of Reincarnation komt in de loop van aankomende zomer uit voor Xbox Series X en S, pc en PlayStation 5. Ook zal het spel meteen op Xbox Game Pass komen te staan. Opvallend daarbij is dat de game ontwikkeld wordt door Game Freak, dat vooral bekend is van de Pokémon-games. Game Freak zelf is echter onafhankelijk van Nintendo.

Watch on YouTube

Kiln

De andere game die tijdens de Xbox Developer Direct gisteravond werd getoond, is Kiln. Deze nieuwe game van Double Fine Productions - een studio bekend om zijn unieke spellen zoals Psychonauts, Keeper en Broken Age - betreft een online multiplayergame waarin spelers aardewerk creëren met klei om een kleine geest uitrusting te geven.

Spelers bepalen daarbij zelf het uiterlijk van het harnas van dit wezen. De potten waarin hij plaats kan nemen kunnen vervolgens ook gedecoreerd worden naar smaak. Wanneer de uitrusting af is, vecht men het uit in 4v4-gevechten. Daarbij moet wel gelet worden op de vorm van het aardewerk, want een grotere creatie maakt de speler logischerwijs ook langzamer.

Kiln komt ergens aankomend voorjaar uit voor Xbox Series-consoles, PlayStation 5 en pc, en zal op release ook meteen op Xbox Game Pass komen te staan. Geïnteresseerden kunnen zich alvast aanmelden voor een bètatest. Na de release van de game is het de bedoeling dat er nieuwe maps en modi aan het spel worden toegevoegd.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.