ID.nl logo
Eerste indruk: Samsung Galaxy Note 8
© Reshift Digital
Huis

Eerste indruk: Samsung Galaxy Note 8

Met een kleine klap lanceert Samsung de Galaxy Note 8. Het toestel dat het debacle rondom de Note 7 moet doen vergeten. Computer!Totaal kreeg de Samsung Galaxy Note 8 in handen tijdens een korte hands-on sessie bij Samsung.

De Note-serie van Samsung is altijd een vreemde eend in de bijt geweest voor Samsung. Met het toestel richt Samsung zich meer op de zakelijke gebruiker. De focus op lifestyle (wat dat ook moge zijn) die aan veel andere Galaxy-toestellen kleeft zie je niet terug bij de Note. Hierdoor heeft de Note-serie ook een afgebakende maar zeer trouwe gebruikersgroep en blijft Samsung ondanks de problemen van vorig jaar vasthouden aan de Note en lanceert het vandaag dus de Galaxy Note 8.

Getemde accu

Qua specificaties heeft de Note 8 en 6,3 inch-display, 6GB RAM, een amoledscherm met een 1440x2960 resolutie en een lichtsterke f/1.7-camera (primair) met een 12 megapixelsensor. De batterij heeft 3300 mAh capaciteit en is daarmee iets kleiner dan die in de Note 7, die juist mede door zijn grootte voor problemen zorgde. De behuizing is ip68-waterdicht, en kan dus tegen volledige onderdompeling.

Na de big bang volgt evolutie.

-

De eerste indruk

Al snel werd ons duidelijk dat de Note 8 inzet op evolutie van een aantal bestaande systemen van Samsung. Integratie van spraakassistent Bixby, verbetering van Samsung Dex (waarbij je je smartphone in een dock plaatst om er een pc van te maken), verwerking van handschrift en het koppelen van apps. Wel is het erg jammer dat Samsung heeft vastgehouden aan de Bixby-knop aan de zijkant van het toestel. Deze knop was een fors irritatiepunt van de Galaxy S8.

Op hardware-matig vlak heeft de Note 8 een dubbele camera en een scherm dat tot de randen loopt. De S Pen kan op de Note natuurlijk niet ontbreken dus ook niet op de Note 8. Onze eerste indruk is dat Samsung met deze Note 8 kiest voor degelijkheid. De specificaties mogen er wezen. De Note 8 is een krachtig toestel, hij ligt goed in de hand en de heavy user zal er goed mee uit de voeten kunnen. Door de glimmende achterkant zit het toestel wel redelijk snel onder de vette vingers, maar het is euvel waar veel smartphones mee te maken hebben.

Een leuke functie op de Note 8 is de mogelijkheid om apps te koppelen. Zo kun je bijvoorbeeld Spotify en Google Maps aan elkaar koppelen en wordt bij het openen van koppeling het scherm in tweeën. Een leuke functie waarmee je minder hoeft te wisselen tussen apps. Een ander softwarematig aardigheidje is dat je met het pennetje geschreven tekst kunt versturen naar je contacten. Je schrijft je bericht en de Note 8 maakt van de tekst meteen een gifje, klaar om te versturen.

Wat kunnen we verwachten

De 64GB-versie van Note 8 zal 999,- euro kosten en komt in het zwart, goud, blauw en grijs. De roze variant verschijnt niet in Nederland. Het toestel is vanaf 15 september beschikbaar in Nederland. Liefhebbers van de Note-serie zullen met dit model de perikelen rond de Note 7 snel vergeten. We verwachten dat er veel animo voor de Note zal zijn. De negatieve aandacht voor de Note 7, zal de Note 8 helpen. Maar bovenal levert Samsung op het eerste gezicht met Bixby en Dex een mooi toestel met veel mogelijkheden voor de eindgebruiker.

▼ Volgende artikel
Zo zien The Beatles er uit in de aankomende films
Huis

Zo zien The Beatles er uit in de aankomende films

Er zijn eerste foto's uitgekomen van de acteurs in de rol van The Beatles voor de aankomende vier films rondom de legendarische Britse band.

Het Liverpool Institute for Performing Arts (LIPA) deelde via social media officiële ansichtkaarten van de aankomende films, waarop die vier acteurs te zien zijn in de rol van de The Beatles-bandleden. Kort daarna werden de afbeeldingen als officiële foto's naar buiten gebracht. Ze zijn hieronder te zien.

Op de foto's zien we Paul Mescal (Normal People, Gladiator 2) als Paul McCartney, Harris Dickinson (Triangle of Sadness, Babygirl) als John Lennon), Barry Keoghan (Saltburn, The Killing of a Sacred Dear) als Ringo Starr en Joseph Quinn (The Fantasic Four: First Steps, Stranger Things) als George Harrison. Fans merken op dat de gelijkenissen tussen de acteurs en de bandleden erg goed gelukt zijn.

View post on X

Over de Beatles-films

Het is al geruime tijd bekend dat Sam Mendes (American Beauty, 1917, Spectre) aan vier The Beatles-films werkt, waarbij elke film zich op een ander lid van de band richt. De vier films verschijnen onder de naam 'The Beatles - A Four-Film Cinematic Event'. De films zullen alle vier op 7 april 2028 in de bioscoop draaien.

The Beatles behoeven eigenlijk geen introductie: de band, die actief was van 1960 tot 1970, worden beschouwd als de meest invloedrijke band uit de geschiedenis van popmuziek. Met nummers als 'Yesterday', 'Let It Be', 'All You Need is Love', 'Hey Jude' en 'Here Comes the Sun' waren ze niet weg te slaan uit de hitlijsten, en zorgden vele miljoenen fans wereldwijd voor 'Beatlemania'.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Nog meer acteurs voor God of War-tv-serie bevestigd
Huis

Nog meer acteurs voor God of War-tv-serie bevestigd

Er zijn nog meer acteurs bevestigd die een rool hebben in de aankomende televisieserie gebaseerd op PlayStation-gamereeks God of War.

Zo zal de rol van de Noordse god Odin volgens Deadline worden vertolkt door Mandy Patinkin, onder andere bekend voor zijn rollen in Homeland en The Princess Bride. Ólafur Darri Ólafsson - die vooral bekend is voor zijn rol als Mr. Drummond in de Apple TV-serie Severance, gaat de rol van Thor vertolken.

Variety meldt daarnaast dat Alastair Duncan de rol van Mimir gaat spelen. Hij speelde ook al de rol van Mimir in de God of War-games. Danny Woodburn en Jeff Gulka zullen de rollen van de broers Brok en Sindri vertolken.

Eerder werd al bevestigd dat Max Parker - bekend van Boots en Vampire Academy - de rol van Heimdall gaat spelen en Teresa Palmer (Hacksaw Ridge) in de huid van Sif - Thors vrouw - kruipt. De hoofdrol van Kratos zelf wordt vertolkt dor Ryan Hurst, die in de God of War-games juist de stem van Thor insprak.

View post on X
View post on X

Een focus op de moderne games

Onlangs kwam er al een officiële beschrijving van de tv-serie naar buiten. "God of War volgt vader Kratos en zoon Atreus op hun reis om het as van hun vrouw en moeder Faye te verspreiden. Gedurende hun avonturen probeert Kratos zijn zoon te leren om een betere god te zijn, terwijl Atreus probeert van zijn vader een beter mens te maken."

Uit beschrijving blijkt dat de tv-serie de laatste twee hoofddelen in de God of War-reeks gaat verfilmen, God of War (2018) en God of War Ragnarök. Die games wisselden de Griekse setting uit de vroegere delen in voor een Noordse mythologische setting, inclusief de aanwezigheid van Noordse goden.

De God of War-tv-serie

Sony en Amazon kondigden in 2022 aan dat er een tv-serie rondom God of War zou komen. Afgelopen jaar werd ook bekendgemaakt dat er minstens twee seizoenen gemaakt zullen worden. Voordat het zover is, moet natuurlijk het eerste seizoen uitkomen op Amazon Prime Video, maar dat kan nog wel even duren: de opnames gaan waarschijnlijk in februari van start. Frederick E.O. Toye, bekend van onder andere The Boys en Fallout, zal de eerste twee afleveringen regisseren.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.