ID.nl logo
Eerste indruk: Samsung Galaxy Note 8
© Reshift Digital
Huis

Eerste indruk: Samsung Galaxy Note 8

Met een kleine klap lanceert Samsung de Galaxy Note 8. Het toestel dat het debacle rondom de Note 7 moet doen vergeten. Computer!Totaal kreeg de Samsung Galaxy Note 8 in handen tijdens een korte hands-on sessie bij Samsung.

De Note-serie van Samsung is altijd een vreemde eend in de bijt geweest voor Samsung. Met het toestel richt Samsung zich meer op de zakelijke gebruiker. De focus op lifestyle (wat dat ook moge zijn) die aan veel andere Galaxy-toestellen kleeft zie je niet terug bij de Note. Hierdoor heeft de Note-serie ook een afgebakende maar zeer trouwe gebruikersgroep en blijft Samsung ondanks de problemen van vorig jaar vasthouden aan de Note en lanceert het vandaag dus de Galaxy Note 8.

Getemde accu

Qua specificaties heeft de Note 8 en 6,3 inch-display, 6GB RAM, een amoledscherm met een 1440x2960 resolutie en een lichtsterke f/1.7-camera (primair) met een 12 megapixelsensor. De batterij heeft 3300 mAh capaciteit en is daarmee iets kleiner dan die in de Note 7, die juist mede door zijn grootte voor problemen zorgde. De behuizing is ip68-waterdicht, en kan dus tegen volledige onderdompeling.

Na de big bang volgt evolutie.

-

De eerste indruk

Al snel werd ons duidelijk dat de Note 8 inzet op evolutie van een aantal bestaande systemen van Samsung. Integratie van spraakassistent Bixby, verbetering van Samsung Dex (waarbij je je smartphone in een dock plaatst om er een pc van te maken), verwerking van handschrift en het koppelen van apps. Wel is het erg jammer dat Samsung heeft vastgehouden aan de Bixby-knop aan de zijkant van het toestel. Deze knop was een fors irritatiepunt van de Galaxy S8.

Op hardware-matig vlak heeft de Note 8 een dubbele camera en een scherm dat tot de randen loopt. De S Pen kan op de Note natuurlijk niet ontbreken dus ook niet op de Note 8. Onze eerste indruk is dat Samsung met deze Note 8 kiest voor degelijkheid. De specificaties mogen er wezen. De Note 8 is een krachtig toestel, hij ligt goed in de hand en de heavy user zal er goed mee uit de voeten kunnen. Door de glimmende achterkant zit het toestel wel redelijk snel onder de vette vingers, maar het is euvel waar veel smartphones mee te maken hebben.

Een leuke functie op de Note 8 is de mogelijkheid om apps te koppelen. Zo kun je bijvoorbeeld Spotify en Google Maps aan elkaar koppelen en wordt bij het openen van koppeling het scherm in tweeën. Een leuke functie waarmee je minder hoeft te wisselen tussen apps. Een ander softwarematig aardigheidje is dat je met het pennetje geschreven tekst kunt versturen naar je contacten. Je schrijft je bericht en de Note 8 maakt van de tekst meteen een gifje, klaar om te versturen.

Wat kunnen we verwachten

De 64GB-versie van Note 8 zal 999,- euro kosten en komt in het zwart, goud, blauw en grijs. De roze variant verschijnt niet in Nederland. Het toestel is vanaf 15 september beschikbaar in Nederland. Liefhebbers van de Note-serie zullen met dit model de perikelen rond de Note 7 snel vergeten. We verwachten dat er veel animo voor de Note zal zijn. De negatieve aandacht voor de Note 7, zal de Note 8 helpen. Maar bovenal levert Samsung op het eerste gezicht met Bixby en Dex een mooi toestel met veel mogelijkheden voor de eindgebruiker.

▼ Volgende artikel
Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer
© Reshift Digital
Huis

Facebook-bedrijf Meta maakt volgens ceo geen verslavende apps meer

Tijdens een rechtszaak heeft Mark Zuckerberg, de ceo van Facebook- en Instagram-bedrijf Meta, geclaimd dat het bedrijf geen apps meer maakt die verslavend zijn.

In Californië is een civiele rechtszaak gaande tegen socialmediabedrijven. Deze rechtszaak is door een individu - een twintigjarige vrouw die claimt op jonge leeftijd verslaafd is geraakt aan social media - aangespannen. De aanklacht maakt echter onderdeel uit van een grotere zaak waarbij 1600 mensen claimen dat platforms als Meta's Instagram en Google's YouTube bewust verslavend zijn voor de gebruikers.

Daarbij werd ook Zuckerberg deze week aan de tand gevoeld. Hij ontkende tijdens de rechtszaak dat het bedrijf tegenwoordig nog apps maakt die erop gebrand zijn gebruikers zo lang mogelijk aan het scherm gekluisterd te houden.

NOS maakt melding van interne e-mails van Zuckerberg die volgens de aanklager in ieder geval aantonen dat het bedrijf voorheen wel platforms zo verslavend mogelijk maakte. Het doel was voorheen om de tijd dat mensen aan apps van het bedrijf besteedden, te verdubbelen. Zuckerberg heeft aangegeven dat dit inmiddels geen doel meer van het bedrijf is.

Over de rechtszaak

Naast Meta zijn ook de bedrijven achter YouTube, Snapchat en TikTok aangeklaagd. De laatste twee bedrijven hebben echter al een schikking met de betreffende aanklager getroffen. Ze ontkennen schuld, maar geven wel compensatie.

De rechtszaak richt zich naast mogelijke verslavingen aan socialmedia-apps vooral ook op de manier waarop minderjarige gebruikers van deze platforms worden vastgehouden. Meta zou zich volgens de aanklager niet genoeg inzetten om mensen onder de 13 jaar te weren.

De uitkomst van de rechtszaak kan verregaande gevolgen hebben rondom de regulering van social media, en de toon kunnen zetten voor toekomstige rechtszaken rondom hetzelfde onderwerp. Er wordt in steeds meer landen overwogen om social media niet meer voor jongeren beschikbaar te stellen. Eind vorig jaar werd dit in Australië al doorgevoerd, en TikTok gaf vorige maand aan strenger op te gaan treden om zo gebruikers van jonger dan 13 jaar te weren. Ook Zuckerberg gaf tijdens de rechtszaak aan stappen te ondernemen om de jongste leden van de samenleven te weren van zijn platforms.

▼ Volgende artikel
PlayStation sluit de ontwikkelaar van Demon's Souls-remake
Huis

PlayStation sluit de ontwikkelaar van Demon's Souls-remake

Sony PlayStation sluit in maart Bluepoint Games, de studio achter de remake van Demon's Souls.

Dat heeft een woordvoerder van Sony aan Bloomberg bevestigd. Door de sluiting zullen ongeveer zeventig werknemers hun baan verliezen. Volgens de woordvoerder is het besluit om de studio te sluiten genomen na "een recente zakelijke beoordeling."

"Bluepoint Games is een enorm getalenteerd team en hun technische expertise heeft exceptionele ervaringen voor de PlayStation-gemeenschap opgeleverd", zo stelde de woordvoerder. "We bedanken ze voor hun passie, creativiteit en vakmanschap."

Hermen Hulst aan het woord

In een bericht die via ResetEra werd gedeeld, liet PlayStation Studios-baas Hermen Hulst - voorheen van de Amsterdamse studio Guerrilla Games - weten dat het besluit werd genomen vanwege "een toenemende uitdagende industrie-omgeving". Aldus Hulst: "Stijgende ontwikkelkosten, een vertraging in de groei van de industrie, veranderingen in het gedrag van spelers en bredere economische tegenwind maken het moeilijker om games duurzaam te bouwen."

Watch on YouTube

Hulst vervolgt: "Om ons in deze realiteit te navigeren moeten we ons aanpassen en moeten we evolueren. We hebben goed gekeken naar ons bedrijf om er zeker van te zijn dat we hedendaags leveren, terwijl we ook klaar zijn voor de toekomst. Daarom zullen we Bluepoint Games in maart sluiten."

Hij eindigde zijn bericht met het volgende: "Ik weet dat dit moeilijk nieuws is om te horen, maar ik ben zeker van de richting die we hebben gekozen. Creativiteit, innovatie en het bouwen van onvergetelijke ervaringen voor spelers blijven de kern van PlayStation Studios. We hebben een robuuste line-up voor het fiscale jaar 2026, en hebben de komende maanden veel om naar uit te kijken."

Watch on YouTube

Over Bluepoint Games

Bluepoint werd in 2021 overgenomen door Sony Interactive Studio. Daarvoor werkten de bedrijven al veel samen, en de studio stond vooral bekend om hun expertise bij het creëren van remakes en remasters. Denk aan de remake van Demon's Souls die tegelijk uitkwam met de PlayStation 5, maar ook God of War Collection, de remake van Shadow of the Colossus en Uncharted: The Nathan Drake Collection.

Vorig jaar bleek al dat Sony een liveservicegame die ontwikkeld werd door Bluepoint had geannuleerd. Volgens geruchten ging het om een liveservicegame gesitueerd in het God of War-universum.

Sony heeft de afgelopen jaren meer studio's gesloten. In 2024 sloten bijvoorbeeld Firesprite, Firewalk en Neon Koi hun deuren.