ID.nl logo
BYOD tackelen met desktopvirtualisatie
© Reshift Digital
Huis

BYOD tackelen met desktopvirtualisatie

Wat interessant is aan de BYOD-beweging is dat het veel meer de gang naar thin-client oplossingen stimuleert dan dat de thin-client beweging zelf ooit kon bewerkstelligen. Dit komt omdat de grote verscheidenheid aan apparaten (onder aanvoering van Apple) het onmogelijk maken ieder individueel apparaat an sich te ondersteunen.

Het resultaat is dat IT-afdelingen op een agressieve manier alternatieven onderzoeker die gebruikers het gebruiksgemak van hun iPhone, iPad of Android-apparaat gunnen zonder dat ze daarvoor concessies op gebied van support hoeven doen. De meest gebruikte oplossingen bevinden zich in de hoeken van virtuele desktopinfrastructuur (VDI) en desktopvirtualisatie.

Veel leveranciers lieten op VMworld 2012 hiervoor mogelijkheden zien. Dit zijn de visies van Dell en het partnerschap tussen Cisco en EMC.

Cisco/EMC: focus op zo min mogelijk vertraging

De samenwerking tussen Cisco, EMC en VMware die bekend staat als de Virtual Computing Enviroment (VCE) is een van de meest interessante initiatieven in de markt omdat het sterke technologie met een unieke partnersamenstelling combineert.

VCE werd opgetuigd om de voordelen van een groot bedrijf als IBM of HP te hebben zonder de beperkingen, interne conflicten en bureaucratie die bij zo’n grote parapluorganisatie komen kijken. De meeste partnerschappen zijn niets meer dan uitingen richting de pers waar je al snel niets meer van hoort. Het VCE-partnerschap is werkelijk anders aangezien het zelfs een eigen CEO heeft.

Deze relatie werd gelegd om een unieke VDI-oplossing te maken waarin EMC geoptimaliseerde storageproducten levert en die koppelt aan de geoptimaliseerde servers van Cisco. Laatstgenoemde schoof later aan, maar neemt bruikbare bagage als communicatieleverancier mee. In tegenstelling tot de meeste servers, die zich richten op ruwe prestaties, zijn de servers van Cisco geoptimaliseerd voor een minimale latency. Dit is cruciaal voor de doelstellingenen van het VCE-platform op gebied van unified communications (UC).

Het feit wil ook dat virtuele desktops lage latency nodig hebben. In dit geval is het nodig om aan de verwachtingen van gebruikers te kunnen voldoen. Het resultaat is een bijna perfecte mix van storage en servers, mogelijk gemaakt door een uniek partnerschap. Ik heb zowel met EMC als Cisco gesproken over deze VDI-oplossing. De video ervan kun je hier bekijken. Ik ben van mening dat dit product goed zou kunnen passen binnen de BYOD-trend.

Dell: leverancier van het gehele ecosysteem

Waar EMC het tegenwoordig moet hebben van partnerschappen, gaat Dell voor de meer traditionele end-to-end aanpak en kiest het voor acquisities. Omdat Dell een fabrikant van computers is, weet het dat het tekortkomt met zijn thin-client oplossingen, net zoals de oude Sun Ray 1, achterblijft wat betreft grafische prestaties.

Dell heeft zijn strategie door de acquisitie van Perot Systems verder uitgebreid met diensten die met name zijn gericht op het gebruik van thin-clients voor callcenters, gedeelde werkplekken en gebruik door klanten omdat het hele pakket is ontworpen met de bekende fixed-client architectuur in het achterhoofd.

Het resultaat is een gelagerde oplossing die dankzij de overname van Wyse Technology zero-clients biedt. Deze zero-clients draaien in tegenstelling tot thin-clients geen native code en verkrijgen hun grafische mogelijkheden via een NVIDIA-chip in de server. Dell heeft verder zijn focus verlegd richting het MKB, waar grotere bedrijven eerder moeite mee hadden. Dat Dell zich met een integrale oplossing bemoeit en het MKB meer aandacht geeft, brengt voordelen met zich mee.

Voeg deze oplossing toe aan de traditionele productlijnen van pc’s die Dell heeft – het bedrijf maakt zich op voor de komst van Windows 8 – en je weet dat Dell veel te bieden heeft. Het biedt nu wel de grafische prestaties die bedrijven die een overstap naar gevirtualiseerde desktops overwegen willen hebben. Het ondersteunen van Apple-producten is waarschijnlijk niet van grote invloed, aangezien Apple en Dell concurrenten zijn, dus Dell zal ook waarschijnlijk zijn Windows 8-tablets tegenover iPads positioneren als het om aanbevolen implementaties gaat.

Verschil en overlap

Beide strategieën kennen hun sterke en zwakke punten. De EMC/Cisco-aanpak werkt waarschijnlijk beter voor grotere bedrijven en bedrijven met een grote verscheidenheid aan apparaten; voornamelijk iPads. Aan de andere kant is Dell in de positie om het beter te doen op de MKB-markt en in omgevingen waarin gehamerd wordt op standaardisatie van thin-cliets, vooral rond het Windows-platform. Dell heeft met zijn Windows 8-skills een grote troef in handen. Toch overlappen de oplossingen elkaar. Zo biedt Dell ook ondersteuning voor iPads en werkt de oplossing van EMC/Cisco ook prima samen met traditionele pc’s.

Als je op zoek bent naar een oplossing voor desktopvirtualisatie zijn beide producten het overwegen waard. Ze zijn beiden relatief volwassen en verschillend genoeg om aan jouw unieke behoeften te voldoen.

Wat ik met name interessant vind is dat Apple de motor is achter een desktopvirtualisatietrend waarin het zelf geen oplossingen biedt. Dat is toch enigszins ironisch te noemen.

▼ Volgende artikel
Code geel en oranje wegens ijzel: zo check je of jouw route al gestrooid is
© Rijkswaterstaat
Huis

Code geel en oranje wegens ijzel: zo check je of jouw route al gestrooid is

Het is weer #codegeel en #codeoranje wegens gladheid door ijzel. Moet je toch de weg nog op? Via een online kaart van Rijkswaterstaat zie je live waar strooiwagens rijden en op welke wegen net is gestrooid.

Ga je naar Rijkswaterstaatstrooit.nl, dan krijg je een interactieve kaart van Nederland te zien. Op die kaart bewegen kleine icoontjes die de actieve strooiwagens voorstellen. De gegevens worden voortdurend bijgewerkt, waardoor je vrijwel live ziet waar op dat moment wordt gestrooid.

Naast de voertuigen vallen de gekleurde lijnen op de wegen op. Een paarse lijn betekent dat er in de afgelopen zes uur zout is gestrooid. Zo kun je zelf een inschatting maken of jouw route redelijk begaanbaar zal zijn of dat je éxtra moet opletten.

©Rijkswaterstaat

Zo lees je de strooikaart

De kaart laat zien wat er nu en in de afgelopen zes uur op de weg is gebeurd, inclusief strooiacties, wegdektemperaturen en radarbeelden. Kijk je vooruit, dan toont de kaart een verwachting tot twee uur met de voorspelde verwachte radarbeelden en wegdektemperaturen. Goed om te weten: je kunt niet vooruitkijken om te zien waar de strooiwagens gaan rijden.

Wegtemperatuur

De kaart laat meer zien dan alleen strooiwagens. Op veel plekken vind je ook de actuele wegdektemperatuur. Die metingen komen van 330 meetpunten verspreid over het hele land. Dat is relevant, omdat het asfalt vaak al onder nul kan zijn terwijl de buitentemperatuur dat nog niet is. Gaat het sneeuwen of regenen op wegdek dat al beneden nul is, dan neemt de kans op gladheid toe. Is de temperatuur nu nog boven het vriespunt? Kijk dan zeker even vlak voordat je vertrekt. Vanaf een uur of drie 's middags daalt de temperatuur namelijk meestal. En een wegdek dat nu net boven nul is, kan dan ineens zomaar weer kouder zijn. Als het dan gaat regenen, moet je echt uitkijken.

©Rijkswaterstaat

Dinsdag 3 februari, 14:30 uur: in het noordoosten van Groningen duikt de temperatuur van het wegdek al onder het vriespunt.

Neerslag

Links op de kaart zie je ook nog een icoontje van een regenwolk met een zonnetje erachter. Klik je daar op, dan krijg je actuele beelden te zien van de neerslagradar van het KNMI. Je ziet niet alleen waar de neerslag valt, maar ook of er veel of weinig valt. Dit neerslagbeeld wordt elke vijf minuten opnieuw samengesteld.

De weg op? Doe het veilig!

Door voor vertrek de strooikaart te checken, vergroot je de veiligheid onderweg. Of, anders gezegd, je verkleint het risico. Wat je zelf nog kunt doen? Controleer de bandenspanning. Bij kou daalt de luchtdruk, niet alleen buiten maar ook in je banden, wat invloed heeft op de grip. Kijk daarnaast of je voldoende ruitensproeiervloeistof hebt en of die bestand is tegen vorst; daar bestaan verschillende gradaties in. Leg voor de zekerheid ook een zaklamp en een warme deken in de auto. Een powerbank is eveneens handig. Mocht je vast komen te staan, dan blijf je in ieder geval warm en heb je genoeg stroom om je smartphone een paar uur te gebruiken.

▼ Volgende artikel
Sony-patent wijst op controller met touchscreen in plaats van knoppen
Huis

Sony-patent wijst op controller met touchscreen in plaats van knoppen

Sony heeft in de Verenigde Staten een patent vastgelegd voor een gamecontroller met een touchscreen waarbij spelers zelf kunnen bepalen waar op het scherm de actieknoppen geplaatst worden.

Het patent werd al in 2023 aangevraagd, maar is afgelopen week toegekend aan Sony. De controller zou volgens de beschrijving en de bijhorende illustraties op het grootste gedeelte van het oppervlak een touchscreen hebben in plaats van de gebruikelijke knoppen, en daar zouden spelers zelf kunnen kiezen waar ze knoppen op laten afbeelden om te gebruiken bij het besturen van games.

De controller zou dus geen daadwerkelijke knoppen hebben – in plaats daarvan gaat het om knoppen die op het scherm worden afgebeeld. Daarbij zou een sensor om druk en hitte te meten kunnen bepalen wanneer en hoe hard een bepaalde knop wordt ingedrukt.

Vooralsnog theoretisch

Volgens de beschrijving kan dit er voor zorgen dat er per game wordt bepaald welke knoppen nodig zijn, en welke niet. Daarbij kan het zo zijn dat de indeling van huidige controllers niet bij elke speler goed past – een probleem dat deze theoretische controller zou kunnen omzeilen.

Het is goed om in het achterhoofd te houden dat gamebedrijven continu patenten vastleggen voor technologie waar onderzoek naar gedaan wordt, en dat dit niet betekent dat Sony een dergelijke controller echt uitbrengt. In het verleden heeft bijvoorbeeld Nintendo ook wel eens een patent voor een dergelijke controller met touchscreen in plaats van knoppen vastgelegd, en daar is ook nog nietsd mee gedaan.

Sony is het bedrijf achter de PlayStation-consoles. De huidige PlayStation 5 wordt geleverd met de DualSense-controller. Die controller heeft wel gewoon fysieke knoppen om in te drukken.

View post on Instagram
 
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.