ID.nl logo
Telefoon kwijt? Zo kun je je smartphone terugvinden
© Reshift Digital
Huis

Telefoon kwijt? Zo kun je je smartphone terugvinden

Het overkomt iedereen weleens: een vlaag van paniek als je je telefoon niet kunt vinden. Meestal duurt het niet lang voordat je je smartphone weer gevonden hebt. Is je Android-telefoon écht onvindbaar? Dan is dat vaak ook geen ramp. Met de Zoek mijn telefoon-functie kun je je toestel (hopelijk) terugvinden.

De Zoek mijn telefoon-functie maakt gebruik van de locatiediensten van Google om je smartphone terug te vinden. Daarbij is het belangrijk dat je smartphone wel aanstaat en dat je bent ingelogd op je Google-account.

Gelukkig zit de functie standaard ingebakken in diverse Android-telefoons, waaronder Google Pixel, en staat de optie ook meestal al aan. Zelfs als je een iPhone hebt kun je via deze manier je telefoon proberen terug te vinden. Let erop dat sommige Android-telefoons ook een eigen app hebben om naar je telefoon te zoeken. Bij Samsung-telefoons heet dit bijvoorbeeld Zoek mijn mobiel. Je geeft deze app toegang tot de locatie van je apparaat, zelfs als deze offline is. Vervolgens kun je eventueel zelfs je gegevens nog back-uppen naar de cloud, de toegang blokkeren tot Samsung Pay en je telefoon op afstand bedienen.

Heb je een Samsung-telefoon, dan kun je op deze website inloggen met je Samsung-account om de zoektocht naar je smartphone te starten.  

©PXimport

Via Google

Wil je de Zoek mijn telefoon-functie van Google gebruiken, dan kun je deze link proberen. Als je de dienst nog niet eerder hebt gebruikt, dan moet je Google waarschijnlijk toegang geven om je apparaat te lokaliseren. Klik op het apparaat dat je probeert te zoeken en je krijgt direct diverse opties voorgeschoteld. Zo kun je recente gebeurtenissen controleren. Hier kan bijvoorbeeld staan: Facebook heeft toegang gekregen tot je Google-account. Herken je de activiteit niet, dan kun je je account beveiligen. Je kunt vanuit hier ook je telefoon zoeken en vergrendelen of een vriend of vriendin naar je telefoon laten bellen.

Werkt dit allemaal niet, ga dan naar de volgende pagina. Hier zal Google proberen verbinding te maken met je toestel. Je kunt een geluid laten afspelen of je telefoon laten beveiligen door het te vergrendelen en door uit te loggen op je Google-account. Je kunt van hieruit ook een bericht of telefoonnummer laten weergeven op het vergrendelscherm, zodat degene die je telefoon vindt contact met je kan opnemen. Voor de veiligheid is het eveneens mogelijk om alle data te verwijderen van het apparaat. Dit is echt een laatste redmiddel: alle gegevens worden definitief gewist en je kunt je toestel dan niet meer traceren. 

©PXimport

▼ Volgende artikel
PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur
Huis

PlayStation State of Play: hier kijk je vanavond om 23:00 uur

Sony PlayStation zendt aanstaande donderdagavond om 23:00 uur Nederlandse tijd een nieuwe State of Play-livestream uit. Martin, Simon en Jacco kijken live met je mee!

Er gingen al geruchten over de komst van de State of Play, en die blijken nu dus te kloppen. Nate the Hate, de insider die wel vaker de komst van aan games gerelateerde presentaties op voorhand lekt, claimde dat onlangs namelijk al.

Op PlayStation Blog schrijft Sony dat de presentatie meer dan zestig minuten beslaat en "nieuws, gameplay-updates en aankondigingen van gamestudio's verspreid over de wereld" bevat voor aankomende PlayStation 5-games. Daarbij zullen er zowel games van PlayStation Studios zelf als andere bedrijven de revue passeren.

Zoals gezegd wordt de State of Play op donderdag 12 februari om 23:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden, en zal deze te zien zijn via YouTube en Twitch. De presentatie zal ook hieronder te zien zijn zodra hij begint. Uiteraard streamen we de presentatie ook op Twitch, YouTube en TikTok!

Over de precieze inhoud van de State of Play-presentatie is nog niets bekend. Wel is het opvallend dat de presentatie meer dan een uur duurt, wat het een van de langste State of Play-presentaties tot dusver maakt.

Watch on YouTube

Wat is er te zien in de nieuwe State of Play?

Sony brengt dit jaar in ieder geval Saros, Marathon en Marvel's Wolverine uit, maar van die laatste is inmiddels bevestigd dat de game in de lente van dit jaar een update krijgt.

Verder werd vorige week een nieuwe Horizon-game met een focus op multiplayergameplay aangekondigd, genaamd Horizon Hunters Gathering. We weten ook dat The Last of Us-ontwikkelaar Naughty Dog aan hun nieuwe game Intergalactic: The Heretic Prophet werkt, en volgens geruchten wordt er bij PlayStation Studios ook een nieuwe God of War-game ontwikkeld met metroidvania-elementen.

Andere titels die vermoedelijk voorbijkomen zijn: Resident Evil Requiem, Helldivers 2, Marvel Tokon: Fighting Souls, Ace Combat 8, Marathon en Phantom Blade Zero.

Kunnen we dan helemaal geen verrassingen verwachten? Volgens geruchten werkt Sony Santa Monica al een tijdje aan een tweedimensionale God of War-game met Kratos' broer Deimos in de hoofdrol, en vermoed wordt dat deze eindelijk wordt aangekondigd. Sowieso zijn er veel God of War-geruchten: ook zou er gewerkt worden aan een heruitgave van de eerste drie delen en spin-off met personages Atreus in de hoofrol.

▼ Volgende artikel
Confrontatie tussen Simon en aartsrivaal Tom (IGN) - Power-Up Podcast #4
Huis

Confrontatie tussen Simon en aartsrivaal Tom (IGN) - Power-Up Podcast #4

De collab waarvan je niet wist dat je ’m nodig had, maar die er nu toch echt is! Nick Nijland en Tom van Stam van IGN Benelux schuiven aan om Simon eindelijk eens op z’n plek te zetten. Samen met Martin gaat hij de strijd aan in een ultieme PUP vs. IGN-quiz, waarin de gamekennis flink op de proef wordt gesteld! Natuurlijk ontbreken de bekende PUP-zijsporen niet, maar zijn er ook genoeg games om over te lullen: Marathon, Resident Evil 2, Reanimal en Mario Tennis Fever komen allemaal voorbij! Dus wil je weten of Simon z’n zinloze haat een béétje terecht is? Check de aflevering snel, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
01:40 IGN op bezoek
06:45 Zijspoor één: Helmond represent
10:05 Terug naar IGN
13:20 Hoe werkt IGN precies?
25:00 Zijspoor twee: Yvonne Coldeweijer
26:25 Gamequiz
44:25 Simon z’n Tom-haat-origin
49:40 Marathon
56:05 Tom speelt Chrono Trigger
58:15 Resident Evil 2
01:01:45 Nick speelt Overwatch
01:04:30 Fallout
01:08:20 Simon speelt Mario Tennis Fever
01:15:00 Death Howl
01:17:55 Martin speelt Reanimal
01:24:45 Apex Legends
01:28:15 PlayStation State of Play-voorspel
01:29:25 Simons magazine-dilemma
01:38:40 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!