ID.nl logo
Zo gebruik je Chromecast in de Files by Google app
© Reshift Digital
Huis

Zo gebruik je Chromecast in de Files by Google app

De app Files by Google heeft onlangs een beta-update gekregen die Chromecast-ondersteuning toegevoegd heeft. Deze app heette oorspronkelijk Files Go en was onderdeel van een serie afgeslankte applicaties voor het minder zware besturingssysteem Android Go. Inmiddels is de app uitgegroeid tot een alles-in-één organisatieapplicatie en kun je niet alleen ruimte vrijmaken op je smartphone of tablet, maar ook foto’s en video’s bekijken en muziek afspelen.

Chromecast is een ingebouwde functie van veel apps en apparaten, zoals televisies en speakers. De technologie wordt ook wel eens Google Cast genoemd. Hoe je het ook noemt, met de technologie is het mogelijk content van het ene naar het andere apparaten te projecteren. Zo kun je bijvoorbeeld via Google Foto’s video’s en foto’s presenteren op het televisiescherm en kun je via apps van verschillende muziekstreamingdiensten, zoals Google Play Music en Spotify, muziek afspelen op internetspeakers. Zolang beide kanten van de verbinding over hetzelfde communicatieprotocol beschikken, is het maken van een verbinding mogelijk. Je hebt hier wel wifi voor nodig.

©PXimport

Files by Google met Chromecast-ondersteuning

Dat de app Files by Google nu dus in staat is foto’s en video’s te weergeven op een televisiescherm, is geen compleet nieuwe functie. Maar dat maakt hem natuurlijk niet minder handig. Want hoe minder apps je op je telefoon hebt, hoe beter – in het kader van privacy, maar ook in het kader van opslagruimtebeheer. Zeker op telefoons zonder veel interne opslagruimte, waar de app eigenlijk voor bedoeld is. Wanneer je de bèta-update binnenhaalt, dan zie je meteen het inmiddels bekende Cast-icoontje rechts bovenin in beeld staan. Wanneer je daarop tapt, dan kun je meteen beginnen met het casten van foto’s en video’s. Als je een video afspeelt, dan staat onderin het scherm van je smartphone hoe lang de video nog duurt. Ook kun je hier de content pauzeren.

Opvallend genoeg is dat muziek op moment van schrijven nog niet te casten is van telefoon naar tv. En dat terwijl Google juist heeft ingezet op het afspelen van lokale muziekbestanden sinds de update die hiervoor kwam. Het is niet duidelijk of dit een bewuste keuze geweest is van Google of dat er ondertussen nog achter de schermen gewerkt wordt aan de mogelijkheid. Het zou natuurlijk kunnen dat Google dit doet om gebruikers over te halen een andere muziekapplicatie te gebruiken hiervoor, zoals bijvoorbeeld YouTube Music of Google Play Music. Maar dat zou ergens wel een beetje vreemd zijn, omdat Files by Google een onvervalste alleskunner aan het worden is.

Mocht je geïnteresseerd zijn in de bètaversie van deze app, dan kun je je hier aanmelden voor het bètaprogramma.

▼ Volgende artikel
Switch is de bestverkochte Nintendo-console ooit
© Reshift Digital BV
Huis

Switch is de bestverkochte Nintendo-console ooit

Geen Nintendo-spelcomputer is ooit zo goed verkocht als de Nintendo Switch: er zijn inmiddels 155,37 miljoen exemplaren van verkocht.

Het bedrijf kondigde zijn kwartaalcijfers van het kwartaal dat eindige op 31 december 2025 aan, waaruit dit blijkt. In de laatste negen maanden van vorig jaar zijn nog eens 1,36 miljoen exemplaren van de Switch verkocht, waardoor het totale aantal op 155,37 miljoen exemplaren is gekomen.

Overigens is het wel belangrijk om daarbij te vermelden dat Nintendo het niet over verkoopcijfers naar consumenten heeft, maar naar winkels. Het gaat dus om het totaal aantal verscheepte consoles naar retail.

Meest succesvolle Nintendo-console aller tijden

Daarmee heeft de in 2017 uitgekomen Nintendo Switch de totale verkoopaantallen van de Nintendo DS ingehaald - dat tot voor kort de bestverkochte (draagbare) spelcomputer van Nintendo was. De Switch staat nu dus bovenaan. Alleen de PlayStation 2 van Sony is meer verkocht - naar schatting zo'n 160 miljoen exemplaren.

Nintendo verwacht in het huidige fiscale jaar, dat tot 1 april loopt, nog eens 750.000 exemplaren van de Switch te verkopen. De Switch is een gigantisch succes voor het bedrijf, mede door het concept: het gaat om een hybride console, die zowel als draagbare spelcomputer gebruikt kan worden, als aan de televisie aangesloten kan worden.

Nintendo Switch 2

Afgelopen jaar bracht Nintendo ook de Nintendo Switch 2 uit. Ook daar zijn verkoopcijfers van bekend. Van de Switch 2 zijn wereldwijd inmiddels 17,37 consoles geleverd. De drie laatste maanden van het jaar gingen er 7,01 miljoen exemplaren van de Switch 2 over de toonbank.

Afgelopen najaar verhoogde Nintendo al de verwachte verkoopcijfers van de Switch 2 voor dit fiscale jaar van 15 miljoen naar 19 miljoen. Gezien de huidige cijfers en met nog tot eind maart te gaan lijkt het er dan ook op dat het bedrijf dit gaat halen.

Verkoopcijfers van games

Tot slot heeft het bedrijf ook de totale verkoopcijfers van succesvolle Switch- en Switch 2-games aangekondigd. Hieronder volgen de wereldwijde verkoopcijfers van enkele Switch 2-games:

  • Mario Kart World: 14,03 miljoen

  • Donkey Kong Bananza: 4,25 miljoen

  • Pokemon Legends: Z-A – Nintendo Switch 2 Edition: 3,89 miljoen

  • Kirby Air Riders: 1,76 miljoen

Totale verkoopcijfers van een aantal Switch-games:

  • Mario Kart 8 Deluxe: 70,59 miljoen

  • Animal Crossing: New Horizons: 49,32 miljoen

  • Super Smash Bros. Ultimate: 37,44 miljoen

  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild: 33,64 miljoen

  • Super Mario Odyssey: 30,27 miljoen

  • Pokemon Scarlet / Pokemon Violet: 28,08 miljoen

  • Pokemon Sword / Pokemon Shield: 27,08 miljoen

  • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom: 22,40 miljoen

  • Super Mario Party: 21,28 miljoen

  • New Super Mario Bros. U Deluxe: 18,80 miljoen

  • Nintendo Switch Sports: 17,84 miljoen

  • Super Mario Bros. Wonder: 17,15 miljoen

  • Super Mario Party Jamboree: 9,41 miljoen

  • Pokemon Legends: Z-A (Switch-versie): 8,41 miljoen

  • Super Mario Galaxy: 2,28 miljoen

  • Super Mario Galaxy 2: 2,24 miljoen

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Logitech geeft instap-gamingheadset een flinke update
Huis

Logitech geeft instap-gamingheadset een flinke update

De Logitech G325 Lightspeed Wireless, de nieuwe instap-gamingheadset van het bedrijf, is vanaf vandaag beschikbaar.

Volgens Logitech is de headset gericht op zowel comfort als een luxe game-ervaring. Zo weegt de G325 Lightspeed Wireless 212 gram en heeft het ontwerp een modernere uitstraling om ook buiten het gamen te dragen. Daarmee is ook de microfoonarm vervangen voor een beamforming microfoon, die met behulp van AI-ruisonderdrukking en spraakversterking de stem van spelers opvangt.

Ook ondersteunt de headset 24-bit audio, moet de batterij tot 24 uur meegaan kent het Lightspeed- en bluetoothverbindingen voor verbindingen met consoles en pc. Zoals gebruikelijk kunnen spelers ook een flink aantal instellingen aanpassen, zoals het geluid met een equalizer en game-presets, in de mobiele app of G Hub-software op pc.

De G325 heeft een adviesprijs van 79,99 euro is vanaf vandaag beschikbaar Logitech en andere winkels in de kleuren zwart, wit en lila.

Slide
Slide
Slide
Slide
Column AColumn B
Koptelefoon32 mm drivers, frequentierespons ~20 kHz
MicrofoonOmni‑patroon, dual beamforming, optionele AI‑ruisonderdrukking, frequentierespons 100 Hz–7 kHz
VerbindingenLIGHTSPEED 24‑bit/48 kHz, bereik tot 30 m, Bluetooth 5.3
Afmetingen194 mm hoog, 187 mm breed, 81 mm diep
Gewicht212 gram
BatterijOplaadbaar, tot 24 uur gebruik
Systeemvereisten (LIGHTSPEED)Windows, macOS, Switch 1/2, PS4/PS5, USB 2.0
Systeemvereisten (Bluetooth)Apparaten met Bluetooth 5.0 of hoger
SoftwareLogitech G HUB (logitechG.com/ghub)
DuurzaamheidGerecycled plastic, plasticvrije verpakking, geoptimaliseerde PCB, lichtgewicht ontwerp, optionele 80% laadlimiet, tot 46% PCR‑plastic