ID.nl logo
Huis

Video deluxe 16 Premium

De zestiende versie van het videobewerkingspakket Magix Video deluxe Premium kent weer een aantal handige vernieuwingen, maar er zijn ook een aantal kritiekpunten aan te wijzen in deze software voor de beginnende videobewerker.

Het eerste wat opvalt bij een verkenning van de nieuwe mogelijkheden van Magix Video deluxe Premium is dat er niets is veranderd aan de Mediapool. De Mediapool is de verzamelplek voor alle multimediabestanden. Behalve dat de mediapool maar zeer beperkte informatie geeft over de eigenschappen van multimediabestanden, is het daarnaast niet mogelijk om bestanden te classificeren of te waarderen. Hierdoor is het lastig een goed overzicht te krijgen van uw multimedia-archief.

Daarnaast valt in de verkenning op dat Video deluxe niet precies hetzelfde werkt onder Windows Vista als onder Windows 7. Bij het importeren van avchd-bestanden in Windows 7 krijgt u wel een preview te zien, terwijl dat onder Windows Vista niet het geval is. Een meer storend verschil wordt duidelijk bij het werken met audioclips met de Master Audio FX- en Master Suite-vensters. In Windows Vista kunt u gewoon doorwerken aan uw montage, terwijl in Windows 7 u eerst de vensters moet sluiten, wat erg onhandig is.

De belangrijkste nieuwe functies komt u tegen bij de montage en het exporteren. Zo is het nu mogelijk om verschillende geluidssporen in een dvd vob-bestand via het audio-contextmenu te selecteren. Hierdoor kunt u snel overschakelen tussen bijvoorbeeld het normale geluidsspoor en de commentaartrack. Daarbij komt nog dat het monteren op geluid een stuk makkelijker is geworden door de verbeterde audio scrubbing. Als u de audio scrubbing instelt op één seconde of langer, blijft de audio goed verstaanbaar als u door de montage heen scrolt. Einde van zinnen of muzieknummers kunt u daardoor sneller vinden. Met de nieuwe Zoom-knop zoomt u dan vervolgens schermbreed in op de geluidsclip, zodat u keyframes kunt plaatsen om het volume aan te passen.
Animaties van reisroutes vervangt het effectenpakket Vasco da Gama uit de vorige versie. Met Animaties van reisroutes kunt u route animeren tussen twee of meerdere plaatsen op de wereld. De kaarten worden gedownload van internet en u kunt zelf de tijdsduur opgeven. Een zeer leuke en effectieve applicatie, waarbij het enige bezwaar is dat het zeer lastig is om de resolutie van het wmv-animatiefilmpje te bepalen. Dit gebeurt namelijk door het schalen van het hoofdvenster, waardoor de maximale grootte afhankelijk is van omvang van uw monitor.

Vernieuwd is ook de titelgenerator. Niet dat u hier blij mee moet zijn, want het maken van een titel is nu een stuk lastiger geworden. Waren in de vorige versie alle functies die te maken hadden met een titel nog keurig ondergebracht in één venster, nu is dat niet meer het geval. Het gevolg is dat u niet meer direct een preview kunt bekijken van dynamische effecten, maar dat u ze eerst moet toekennen aan het titelobject voordat u ze kunt bekijken. Dit kost veel tijd en werkt niet prettig.

De exportmogelijkheden zijn weer verder uitgebreid. Behalve dat u rechtstreeks video kunt uploaden naar YouTube en Vimeo, is het nu ook mogelijk om uw montage te branden op een avchd-dvd met de h.264-codec. Met een maximale bitrate van 24 Mbit/s zien de beelden geëncodeerd met de Mainconcept Encoder er schitterend uit. Het is jammer dat u deze h.264-codec nog niet kunt gebruiken voor het branden naar blu-ray.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • verbeterde audio scrubbing

  • exporteren naar avchd-dvd

  • titelgenerator

  • organisatie van multimediabestanden

De vernieuwingen in Magix Video deluxe Premium zijn op de titelgenerator na allemaal nuttig. De gebruiksvriendelijkheid is goed, maar kan nog beter worden als de Mediapool wordt gemoderniseerd. Desalniettemin een prima pakket voor de beginnende videobewerker.

Goed
▼ Volgende artikel
JBL introduceert BandBox-speakers met ingebouwde gitaarversterker en AI-tools
© JBL
Huis

JBL introduceert BandBox-speakers met ingebouwde gitaarversterker en AI-tools

JBL brengt met de BandBox-serie zijn eerste audioproducten uit die specifiek gericht zijn op het maken van muziek. De BandBox Solo en Trio zijn bluetooth-speakers die tegelijkertijd functioneren als versterker voor instrumenten. De opvallendste toevoeging is het gebruik van kunstmatige intelligentie om audiosporen in realtime te scheiden, wat het meespelen met bestaande nummers makkelijker moet maken.

De kern van de nieuwe serie is de zogeheten 'Stem AI'-technologie. Hiermee kunnen gebruikers specifieke onderdelen van een liedje, zoals de zang, drums of gitaar drums in realtime op het apparaat zelf kunt isoleren of verwijderen uit elk nummer. Voor muzikanten biedt dit praktische voordelen: je kunt een gitaarpartij isoleren om precies te horen hoe deze gespeeld wordt, of de partij juist wegdraaien om zelf mee te spelen over de originele begeleiding.

Voor één muzikant

De instapversie is de BandBox Solo, een compacte speaker met een vermogen van 18 watt RMS. Het apparaat beschikt over één ingang die geschikt is voor een gitaar of microfoon. Gebruikers kunnen via de JBL One-app diverse digitale versterkers en effecten zoals reverb, chorus en phaser instellen, waardoor externe effectpedalen in veel gevallen overbodig zijn. Daarnaast functioneert de Solo als audio-interface: via de usb-c-aansluiting koppel je hem aan een laptop om direct opnames te maken in muziekproductiesoftware (DAW).

Voor meerdere muzikanten tegelijk

Voor wie meer aansluitmogelijkheden of volume nodig heeft, is er de BandBox Trio. Dit model levert 135 watt vermogen en is uitgerust met een ingebouwde vierkanaalsmixer. Hierdoor is het mogelijk om met meerdere mensen tegelijk te spelen, bijvoorbeeld een zanger en twee instrumentalisten. De Trio onderscheidt zich verder door een verwisselbare accu die tot tien uur speeltijd biedt en een LCD-scherm voor directe feedback. Ook heeft dit model meer fysieke knoppen, zodat je het geluid tijdens het spelen kunt aanpassen zonder direct de app erbij te hoeven pakken.

Prijs en beschikbaarheid

De JBL BandBox Solo en Trio zijn vanaf februari verkrijgbaar. De BandBox Solo heeft een adviesprijs van 249,99 euro. De grotere BandBox Trio kost 599,99 euro. Een belangrijk detail voor vroege kopers is dat de 'looper'-functie, waarmee je laagjes muziek over elkaar opneemt, bij lancering nog niet beschikbaar is; deze wordt volgens JBL pas in oktober via een update toegevoegd.

Wat zijn 'stems'?

In de muziekproductie verwijst de term 'stems' naar gegroepeerde audiosporen die samen een onderdeel van een nummer vormen. Denk bijvoorbeeld aan een 'drum-stem' (waarin de kick, snare en bekkens zijn samengevoegd) of een 'zang-stem' (hoofdzang plus achtergrondkoortjes). De AI in de JBL BandBox probeert een compleet nummer digitaal op te delen in deze hoofdgroepen - zoals bas, drums, zang en overige instrumenten - zodat je controle krijgt over de balans zonder dat je de originele studiobestanden nodig hebt.

▼ Volgende artikel
AMD maakt adviesprijs van Ryzen 7 9850X3D bekend
Huis

AMD maakt adviesprijs van Ryzen 7 9850X3D bekend

AMD heeft de Europese adviesprijs van de snelste game-cpu tot nu toe - Ryzen 7 9850X3D - aangekondigd.

De Ryzen 7 9850X3D krijgt in Europa een adviesprijs van 514,75 euro, zo schrijft Tweakers. Dat is opvallend, omdat de Europese adviesprijs van voorganger 9800X3D op release 539 euro was - iets duurder dus. Inmiddels is die laatstgenoemde kaart wel voor 449 euro te koop.

De lagere adviesprijs voor de nieuwe 9850X3D komt omdat de dollar zwakker is geworden. AMD rekent de Europese adviesprijs voor hun cpu's altijd uit door de Amerikaanse prijs letterlijk door te rekenen en er btw bij op te tellen. In de VS gaat de 9850X3D 500 dollar kosten.

Snelste processor voor games tot nu toe

AMD deed de Ryzen 7 9850X3D begin dit jaar uit de doeken, en claimde toen dat het de snelste processor tot nu toe voor games ter wereld wordt. Dat was altijd de 9800X3D van AMD. De 9850X3D lijkt op die cpu, met zestien threads en acht cores.

Nieuw aan de 9850X3D is echter een hogere boostsnelheid van 5.6GHz op één core. Dat is een verhoging van 400MHz ten opzichte van de 9800X3D. Het maakt de cpu naar schatting 7,7% sneller dan diens voorganger.

Officieel komt de AMD Ryzen 7 9850X3D volgende week uit, al hebben sommige winkeliers in Europa de kaart al in de verkoop gegooid.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.