ID.nl logo
Screenshots van hele sites maak je zo
© Reshift Digital
Huis

Screenshots van hele sites maak je zo

Er zijn verschillende manieren om een schermafdruk te maken in Windows. Lastiger is het wanneer je screenshots van hele sites wilt maken, dus van een webpagina die langer is dan de hoogte van je beeldscherm. En toch zijn er prima oplossingen om een scrollend screenshot te maken.

In Firefox

Sinds de Quantum-versie van Firefox heeft die browser een tool om een scrollend screenshot vast te leggen. Hierdoor is Firefox de enige browser die deze functie aanbiedt, zonder dat daar een aparte extensie voor nodig is.

Klik op het menupictogram in de rechterbovenhoek (de knop met de drie streepjes), ga naar Meer hulpmiddelen en vervolgens naar Werkbalk aanpassen. Zoek in de aangeboden pictogrammen naar het icoon Schermafbeelding en sleep dit naar de werkbalk van Firefox. Nu kun je naar de pagina surfen die je wilt vastleggen.

Klik op het nieuwe screenshotpictogram en kies de optie Volledige pagina opslaan. Hierdoor verschijnt er een voorvertoning van de volledige pagina die je ergens op de pc kunt bewaren.

Lees ook:De beste gratis tools voor schermafbeeldingen en -video’s

©PXimport

In Chrome

In Chrome moet je wel een extensie installeren. In de Chrome Webshop zoek je de extensie GoFullPage. Als je de Chrome-extensie hebt geïnstalleerd, klik je op het GoFullPage-pictogram boven in de rechterhoek van de browser.

Zie je die knop niet meteen, klik dan op het puzzelstukje: in de lijst met extensies die dan wordt geopend, tref je wel het pictogram van GoFullPage aan. Je kunt op het pennetje ernaast klikken om het permanent in de browserbalk vast te maken. Zodra je op de nieuwe knop klikt, wordt de volledige webpagina omgezet in een schermafdruk.

©PXimport

Of probeer PicPick

Tenslotte is er PicPick, Windows-software die je gratis mag inzetten voor persoonlijk gebruik. Deze freeware heeft zeven modi om schermopnamen te maken: volledig scherm, actief venster, vensteronderdeel, bladerend venster, bereik, vast bereik en vrije hand.

Met de optie Bladerend venster maak je met slechts een paar muisklikken een scrollend screenshot van een webpagina. Houd Ctrl+Alt ingedrukt en druk vervolgens op Prtscn. Er verschijnt een rechthoekig vlak dat in rood is gemarkeerd. 

Sleep met de muisaanwijzer over de webpagina en laat vervolgens de linkermuisknop los. Je zie nu dat er automatisch langzaam omlaag wordt gescrold over de pagina. Daarna wordt het hele venster vastgelegd.

©PXimport

▼ Volgende artikel
Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1
Huis

Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1

New mask, same task! Ondanks het zware afscheid van ons geliefde merk, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om van ID Games opnieuw iets groots te maken. In deze allereerste Power-Up Podcast leggen we uitgebreid uit wat onze toekomstplannen zijn voor het magazine en de website, delen we de enorme hoeveelheid toffe berichten die we hebben ontvangen én moeten we helaas ook een paar uitspraken rechtzetten. Natuurlijk ontbreekt het vaste recept niet: Simons poepverhalen, Martins boomer-programma’s en een flinke dosis games. Zo hebben we het onder andere over Dispatch, Halo en 2XKO. En hoewel sommige dingen veranderen, blijft traditie gewoon bestaan. Dus: Check snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:05 Een ‘goed’ begin
04:25 Warme berichten
08:35 Correcties
12:00 Het magazine
18:00 De nieuwe site
20:45 Kopzorgen & Irene Moors
23:15 Simon zijn wc-avonturen (deel 2)
27:10 Dispatch
31:35 Opsporing: games gezocht
37:00 Ubisoft-chaos
51:25 Simons laatste Halo-avonturen
57:25 Toekomst van de gamesmedia
01:01:55 Terug naar de programma’s
01:07:00 The Rip
01:13:05 2XKO
01:16:15 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.