ID.nl logo
Huis

Photo Commander 7

Ashampoo brengt veel verschillende software uit, waaronder brand- en optimalistatieprogramma's. Een ander product uit hun portfolio is Photo Commander 7, een foto-organisatie- en bewerkprogramma.

Wanneer we de software opstarten, worden we verwelkomd door een zogenaamd 'splash-screen' dat ons uitlegt dat de interface bestaat uit vier onderdelen: een werkbalk, een Verkenner-achtige omgeving, een previewdeel en een inhoudsweergave die thumbnails laat zien van de geselecteerde map. Verder zijn de enige hulpmiddelen een rudimentair helpbestand en enkele zogenaamde 'tool tips'.

Gereedschap

De algehele werkruimte is druk en het is absoluut een voordeel als u een scherm hebt met een minimale resolutie van 1280 x 1024. De interface is gelukkig makkelijk aan te passen en foto's bewerken kan in een full-screen-modus. De essentiële fotobewerkingsgereedschappen verschijnen aan de rand van uw scherm via popupvensters. Diverse tabbladen bovenin het scherm - Browse, Quick-Fix, Create en Organize - configureren automatisch de onderliggende werkbalk, afhankelijk van welke tab u hebt geselecteerd. Afgezien van de werkbalk blijft de lay-out van de interface hetzelfde. Wij hebben de Engelstalige versie van Photo Commander 7 getest, maar het pakket is ook in het Nederlands verkrijgbaar.

Organiseren

Elk fatsoenlijk fotobewerkingsprogramma kan foto's organiseren. Ashampoo's oplossing valt in vergelijking met de concurrentie erg tegen. U kunt een sterrenscore toekennen aan uw foto's en uw foto's op basis daarvan of op datum doorzoeken. Dat is alles. U kunt geen tags of commentaar toevoegen. Erg beperkt dus en eigenlijk de naam 'organiser' onwaardig. Eigenaardig is dat sommige data die door andere fotobewerkers er in zijn gezet, wel getoond worden, maar dat u dus via Photo Commander zelf geen gegevens kan toevoegen. Wel kan er op metadata worden gezocht, maar de zoekresultaten leveren alleen een lijst met bestandsnamen op en geen previews van de afbeeldingen die u mogelijk zoekt. Als u deze wilt zien, moet u de foto's eerst in een album slepen. Omslachtig als u het ons vraagt.

Virtueel Album

Handig is het opzetten van een virtueel fotoalbum. Hiermee kunt u collecties via drag-and-drop samenstellen zonder dat u kopieën maakt van uw foto's. Jammer is dan wel weer dat er geen 'slimme' methode is om virtuele albums aan te maken. Zo kunt u geen map maken met 'al mijn vijfsterrenfoto's'. Ook zijn de namen van de foto's in de albums niet aan te passen, zodat u gedwongen wordt met de bestandsnamen te werken.

Bewerken

Gelukkig is niet alles slecht. Zo zijn de fotobewerkingstools best aardig. Er is een 'one touch optimiser'-functie, kleuren en tinten zijn prima in te stellen en is er een functie om rode ogen te verwijderen. Er zijn ook diverse filtereffecten die helaas niet aanpasbaar zijn. Verder is er nog een batch-editor en kunt u creatieve projecten maken zoals een webalbum. De nieuwe Panorama-functie in Photo Commander 7 is helaas een teleurstelling. Het enige wat deze functie doet is foto's aan elkaar plakken, maar het kijkt niet naar gelijke punten in foto's om ze zo tot één geheel samen te laten smelten.

PluspuntenMinpuntenConclusie

  • creatieve projecten zijn leuk

  • zeer beperkte zoek- en organisatiefuncties

  • fotobewerkingstools kunnen beter

  • panoramafunctie stelt niks voor

  • gedateerd qua functionaliteit

Photo Commander 7 kan in feite niet op tegen de concurrentie. Andere pakketten, zoals Photoshop Elements, Paint Shop Pro X2 en zelfs Google Picasa vegen de vloer aan met Photo Commander. Het pakket doet aan alsof het al tien jaar oud is en dat is voor een pakket dat €49,99 kost, natuurlijk een doodzonde. Als Ashampoo op dit gebied serieus genomen wil blijven worden, zal het in de volgende versie betere organisatie- en bewerkingsmiddelen moeten implementeren. Tot die tijd bent u beter af met andere pakketten.

Erbarmelijk
▼ Volgende artikel
The Elder Scrolls 6 draait op Creation Engine 3
Huis

The Elder Scrolls 6 draait op Creation Engine 3

Het langverwachte The Elder Scrolls 6 draait op de Creation Engine 3, zo heeft Bethesda bevestigd.

Dat liet Bethesda's topman Todd Howard weten in een interview met de Kinda Funny Gamescast. Daarin vertelde hij iets meer over wat spelers van The Elder Scrolls 6 kunnen verwachten, waaronder de engine waarop de game draait.

Het enkele jaren geleden uitgekomen Starfield draaide op de Creation Engine 2, een game-engine die door Bethesda zelf is gemaakt. Nu is dus duidelijk dat Bethesda de Creation Engine 3 heeft gemaakt. "Daar gaan The Elder Scrolls 6 en de games daarna op draaien."

Howard vervolgt: "We hebben een gamestijl waar we heel tevreden mee zijn, en die mensen van ons verwachten. Er valt nog veel te innoveren, zodat wanneer je in een spelwereld stapt, het voelt alsof je het echt voor de eerste keer meemaakt. Ik denk dat we blij zijn met de richting waarin we opgaan. Dat is wat ik kan zeggen."

Watch on YouTube

Wachten op The Elder Scrolls 6

The Elder Scrolls 6 werd in 2018 aangekondigd met een korte teaser, maar sindsdien is er geen concrete informatie over de game gegeven - behalve dan dat het spel nog geruime tijd op zich laat wachten.

Howard gaf in het nieuwe interview zelf ook aan dat de game te vroeg is aangekondigd. Als het aan hem ligt, worden games zelfs niet aangekondigd en komen ze zomaar opeens uit. Ondanks dat zal Bethesda binnenkort een belangrijke mijlpaal tijdens de ontwikkeling behalen, dus het lijkt er op dat de ontwikkeling voorspoedig loopt.

Over The Elder Scrolls

In de The Elder Scrolls-games verkennen spelers een fantasievolle wereld. Men maakt zelf een personage aan en gaat op avontuur, waarbij men buiten het hoofdverhaal zelf op zoek gaat naar allerlei zijmissies. De games staan er om bekend dat spelers in principe hun eigen avontuur creëren, en dat men min of meer alles kan doen - waaronder het doden van belangrijke personages.

Watch on YouTube

Het vorige deel in de reeks, The Elder Scrolls 5: Skyrim, verscheen in 2011. Dat betekent dus dat het al vijftien jaar geleden is dat er een nieuw deel in de franchise uit is gekomen. Skyrim bleek een groot succes en is op talloze consoles en pc uitgekomen. Vorig jaar is wel The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered uitgekomen op moderne consoles en pc.

En Starfield dan?

Tijdens het interview praatte Howard overigens ook over de toekomstplannen van het in 2023 uitgekomen Starfield, een soort 'The Elder Scrolls in de ruimte'. Er gaan al geruime tijd geruchten dat de game een forse update krijgt en dat het ook op PlayStation 5 uitkomt naast de Xbox- en pc-versies.

Howard liet tijdens het interview weten dat de update het spel niet verandert in 'Starfield 2.0', maar dat mensen die de game al tof vonden, de update ook gaan waarderen. Volgens Howard zal er binnenkort meer over bekendgemaakt worden.

▼ Volgende artikel
Google Pixel 10a-smartphone kost 549 euro
Huis

Google Pixel 10a-smartphone kost 549 euro

Google heeft de Pixel 10a volledig uit de doeken gedaan, een nieuwe smartphone voor de prijs van 549 euro.

De nieuwe smartphone werd eerder deze maand al getoond, maar nu zijn alle details bekendgemaakt. De Pixel 10a is nagenoeg gelijk aan de Pixel 9a, al wordt hij sneller draadloos opgeladen en is hij ook iets kleiner. Dat laatste komt door de dunnere schermbezels, want het formaat van het scherm blijft wel 6,3".

Het scherm zal ook iets feller worden, met een maximale helderheid van 3000cd/m², ten opzichte van de Pixel 9a die een maximale helderheid van 2700cd/m² aan. De Pixel 10a wordt daarnaast beschermd door Gorilla Glass 7i.

View post on X

Zoals gezegd kan de Pixel 10a sneller draadloos opladen met een maximaal vermogen van 10W (in plaats van 7,5W). De accucapaciteit blijft met 5100mAh gelijk. Verder draait de Pixel 10a op Android 16.

De Pixel 10a oogt verder nagenoeg hetzelfde als de Pixel 9a. Het frame is daarbij gemaakt van 100 procent gerecycled aluminium, 81 procent gerecycled plastic en gerecycled koper, goud, kobalt en wolfraam.

De Pixel 10a is vanaf 5 maart beschikbaar, al kan hij nu al gereserveerd worden. Zoals gezegd luidt de adviesprijs 549 euro - althans, voor de variant met 128 GB aan opslagruimte. Er is ook een model met 256 GB die 649 euro kost. Meer informatie is op de website van Google te vinden.