ID.nl logo
Omzeil geografische blokkades
© Reshift Digital
Huis

Omzeil geografische blokkades

Het is best frustrerend wanneer u een buitenlandse site bezoekt die u… alleen maar weet mee te delen dat de dienst niet beschikbaar is voor het land waarin u zich bevindt. Daar zijn gelukkig wel uitwegen voor, zowel gratis als commercieel.

©CIDimport

Hebt u nog niet meegemaakt dat u een of andere site of webdienst niet kunt bereiken omdat u blijkbaar niet in het land van de aanbieder woont? Neem dan de proef op de som en bezoek een site als www.hulu.com (Amerikaanse aanbieder van streaming video), www.pandora.com (Amerikaanse aanbieder van streaming audio) of www.bbc.co.uk/iplayer/tv (Britse aanbieder van streaming media). Nu bent u meteen ook bij de les!

Mocht u zich afvragen hoe die sites weten dat u (bijvoorbeeld) in Nederland woont: uw browser vertelt hen dat door het ip-adres (van uw provider) mee te sturen. Ga naar www.iplocation.net, dan weet u precies wat we bedoelen. Meteen weet u ook hoe u zo’n geografische blokkade kunt omzeilen. Juist, u moet de aanbieder doen geloven dat u vanuit een ander land surft. Dat kan door een tussenliggende server te gebruiken (proxy) of door een verbindingstunnel op te zetten tussen uw pc en een server in het land van de aanbieder (vpn).

Your Freedom

Liever dan zelf op zoek te gaan naar een (betrouwbare) proxy, laat u dat aan een tool als Your Freedom over. U creëert eerst een account op www.your-freedom.net, waarna u een e-mail ontvangt om uw account te bevestigen. Vervolgens downloadt u de bijhorende tool; gebruik bij voorkeur de Windows full installer. De installatie vergt weinig meer dan vijf keer op Next en één keer op Finish drukken. Over nu naar de eigenlijke configuratie. Een wizard helpt u daarbij; desnoods start u die op via het tabblad Status waar u achtereenvolgens op Configuratie en Gebruik de Wizard drukt. Hier drukt u vier keer op Volgende: de wizard controleert nu enkele tientallen proxy’s en haalt automatisch een lijst met geschikte adressen op. Selecteer bij voorkeur een server hoog in de lijst, maar wel een land dat door de aanbieder van de gewenste dienst niet wordt geblokkeerd (voor Hulu en Pandora bijvoorbeeld is dat US, voor iPlayer is dat UK). Bevestig met Volgende, vul uw account-id bij Your Freedom in en druk 2x op Opslaan en Afsluiten. Op het tabblad Status drukt u nu de knop Start verbinding in.

Wanneer u nu www.iplocation.net bezoekt, zult u wellicht nog altijd een ip-adres uit Nederland te zien krijgen. U moet uw browser namelijk eerst nog duidelijk maken dat die via (de proxy van) Your Freedom moet surfen. In principe kunt u dat handmatig aanpassen (door in uw browser de proxy in te stellen op localhost, poort 8080), maar voor IE en Firefox kan Your Freedom dat ook voor u regelen: open het tabblad Applicaties, plaats een vinkje voor de gewenste browser, selecteer de optie Configureer uw applicaties … en bevestig met OK. Als u nu uw browser herstart, zult u merken dat u inderdaad surft vanaf een server in het land van de aanbieder.

U zult echter ook wel merken dat het browsen nu trager verloopt. De gratis variant van Your Freedom legt u namelijk een aantal beperkingen op: bandbreedte tot 64 kbps, maximaal zes uur verbindingstijd per dag  (vijftien uur per week) en na een uur dient u opnieuw een verbinding te maken. Wilt u af van alle beperkingen, dan moet u overstappen naar een commerciële variant (vanaf vier euro per maand).

Mgeni

Mgeni is een browser, gemodelleerd naar Firefox, maar behoorlijk uitgekleed. Waarom dan deze browser gebruiken? Omdat die u de mogelijkheid biedt zelf het land te kiezen voor de proxy waarmee u bij de aanbieder wilt aankloppen. Onderliggend maakt Mgeni namelijk gebruik van het Tor-netwerk. Dat werkt als volgt. Stel, uw pc is A en het einddoel – de site van de aanbieder dus – is E. Mgeni zorgt er dan dankzij Tor voor dat die verbinding via de tussenliggende servers B, C en D verloopt. Op B en C hebt u geen vat, maar u kunt dus wel het land van proxy D kiezen.

U vindt de browser op

code.google.com/p/mgeni. Voordat u hier mee aan de slag gaat, dient u ook een Tor-client te downloaden. Maak het uzelf makkelijk en kies een kant-en-klare softwarebundel op https://www.torproject.org/download/download.html en (ook in het Nederlands). Het exe-bestand is een zelfuitpakkend zip-archief, dat u naar een lege map uitpakt. Vervolgens is het de beurt aan Mgeni zelf. Ook dat exe-bestand downloadt en installeert u.

Bij het opstarten controleert Mgeni of de Tor-client actief is. Dat is op dit moment nog niet het geval. Ga dus naar de map waarin u de Tor-bundel hebt uitgepakt en start daar Start Tor Browser.exe op. In het configuratievenster drukt u op de knop Advanced en verwijdert u het vinkje bij Randomly Generate, waarna u een eigen wachtwoord voor de client invult bij Authentication, Password. Nu doet Mgeni het wél. In de knoppenbalk van de browser klikt u het wereldbol-pictogram aan en kiest u het gewenste land voor de proxy – wel zal u eerst nog het Tor-wachtwoord moeten invoeren. U kunt kiezen uit US, UK, Germany, China of France, waarna u bevestigt met Run server. Nog deze tip: mocht u tijdens zo’n sessie opvallend trager surfen, probeer het dan nogmaals door Mgeni te herstarten.

U kunt echter nog een stapje verder gaan en een versleutelde verbinding opzetten tussen uw eigen pc en de server van waaruit u de beoogde site of dienst wil bereiken. Een tunnel door internet als het ware die uw pc en de server direct verbindt, zodat het lijkt alsof beide zich binnen een en hetzelfde netwerk bevinden (ook al zijn ze dan geografisch gescheiden). Nu zijn er gratis diensten die u precies zo’n vpn-verbinding laten opzetten, waaronder ExpatShield (www.expat-shield.com; vpn-server in de UK) en HotSpot Shield (www.hotspotshield.com; vpn-server in de US). Beide zijn echter al eerder in Computer Idee aan bod gekomen. In de praktijk blijken ze vaak merkbaar vertragend te werken en bovendien blijkt een dienst als Hulu de servers van HotSpot Shield op een ‘zwarte lijst’ te hebben staan.

Er zijn gelukkig nog talrijke – commerciële – alternatieven. Googelt u bijvoorbeeld naar “vpn <land van aanbieder>”, dan stuit u haast zeker op een indrukwekkende lijst. Zodra u een account bij zo’n vpn-aanbieder hebt gemaakt, moet u uiteraard nog de vpn-verbinding opzetten. Hoewel dat ook handmatig kan, leveren de meeste aanbieders software die de configuratie overlaat aan een wizard.  Als voorbeeld nemen we VPN Authority (www.vpnauthority.com), dat u gratis twee dagen kunt proberen – althans vijf sessies per dag, elk gedurende maximaal vijf minuten. Gebruik eventueel een wegwerpadres als u geen zin hebt in nieuwsbrieven en reclame.

Hebt u eenmaal uw gratis account gecreëerd en geactiveerd, dan downloadt u de configuratietool op www.vpnauthority.com/setup.php (beschikbaar zowel voor Windows 32-bit als 64-bit). Pak het zip-archief uit naar een lege map en start het uitgepakte exe-bestand op. Na enkele muisklikken wordt u om uw account-id gevraagd en kunt u via de knop Eigenschappen de gewenste locatie voor uw vpn-server aangeven (CS, SK, UK of USA). Zodra u nu op de knop Verbinden drukt, is de verbinding met de vpn-server een feit en kunt u de gewenste site of dienst bereiken. Onze ervaring daarbij is: nagenoeg zonder vertraging! Vanuit het contextmenu van de snelkoppeling die VPN Authority op uw bureaublad heeft geplaatst, kunt u de verbinding weer verbreken en opnieuw opzetten. 

Dit artikel komt uit nummer 15, jaargang 2011.

▼ Volgende artikel
Overwatch 2 heet nu gewoon Overwatch, veel content op komst
Huis

Overwatch 2 heet nu gewoon Overwatch, veel content op komst

Blizzard heeft de toekomst van hun shooter Overwatch 2 uit de doeken gedaan. De game heet vanaf nu simpelweg 'Overwatch', en er staat veel content op stapel dit jaar.

De eerste Overwatch was erg populair en werd in 2022 vervangen door Overwatch 2. Die game wist minder gemakkelijk een groot publiek te bereiken, maar de afgelopen jaren heeft men bij Blizzard hard gewerkt aan verbeteringen.

Watch on YouTube

Reign of Talon

Dit moet allemaal samenkomen dit jaar, zo werd tijdens een livestream gisteren onthuld. Overwatch 2 zal weer bekendstaan als Overwatch, en het gehele jaar staat in het teken van een verhaal genaamd Reign of Talon. Dat bestaat uit zes seizoenen, waarvan het eerste seizoen op 10 februari van start gaat. In 2027 begint vervolgens weer een nieuw verhaal.

Dit jaar komen er ook toen nieuwe speelbare helden beschikbaar. In het eerste seizoen komen er meteen vijf uit. Drie daarvan - de tank Domina, de damage hero Emre en de support Mizuki, zijn verbonden aan Talon. Twee helden die aan de kant van Overwatch staan zijn Anran (damage) en Jetpack Cat (support).

Watch on YouTube

Waarom geen Overwatch 2 meer?

De game wordt volgens Blizzard hernoemd naar Overwatch omdat de game meer dan een nummer is: "Het is een levend universum dat blijft groeien, verrassen en spelers van overal ter wereld samenbrengt. Dit jaar wordt een enorm keerpunt in hoe de ontwikkelaar de toekomst van Overwatch voor zich ziet, dus we halen de '2' weg en gaan door als 'Overwatch'."

Nog meer Overwatch

Verdere verbeteringen zijn onder andere vernieuwde menu's en snellere navigatie. Ook komt er een nieuwe 3D-lobby waar spelers als hun helden kunnen socializen. Daarnaast zal in de loop van aankomend voorjaar ook een Nintendo Switch 2-versie verschijnen. De game is verder op pc, PlayStation, Xbox en de eerste Switch speelbaar. Meer informatie over alle aankondigingen rondom Overwatch is op de officiële website te vinden.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Nieuwe Stranger Things-animatieserie krijgt eerste trailer
Huis

Nieuwe Stranger Things-animatieserie krijgt eerste trailer

Netflix werkt aan een nieuwe animatieserie gesitueerd in het Stranger Things-universum, genaamd Stranger Things: Tales From '85. Er valt nu een eerste trailer te zien.

De serie zal op 23 april op Netflix verschijnen en is - in tegenstelling tot de live-action beelden uit de oorspronkelijke serie, die onlangs ten einde is gekomen - geheel geanimeerd.

Ondanks dit grote verschil zal Tales From '85 toch vertrouwd voelen voor fans. De serie speelt zich namelijk af tussen het tweede en derde seizoen van de oorspronkelijke serie, oftewel in de winter van 1985.

Daarbij keren de personages uit de oorspronkelijke reeks ook terug, en zullen we zien hoe ze terwijl de buitenwereld bedekt is met sneeuw knus binnen Dungeons and Dragons spelen rond de feestdagen. Er duikt echter een gevaar op waar ze tegen zullen moeten strijden.

Watch on YouTube

De acteurs

Overigens zullen de acteurs uit de oorspronkelijke serie niet de stemmen van hun geanimeerde personages inspreken. Zo zal Brooklyn Davey Norstedt (in ieder geval in de Engelstalige versie van de show) de stem van Eleven inspreken, vertolkt Luca Diaz de rol van Mike, speelt Braxton Quinney het personage Dustin en kruipt Benjamin Plessala in de geanimeerde huid van Will.

Broadway-acteur Jeremy Jordan gaat Steve Harrington spelen, terwijl Elisha EJ Williams de rol van Lucas vertolkt. Brett Gipson speelt Hopper en Jolie Hoang-Rappaport zal te horen zijn als Max. De showrunner van de serie is Eric Robles, terwijl de Duffer-broers - bekend van de hoofdserie - uitvoerende producenten zijn.

Over Stranger Things

Stranger Things was jarenlang een van de populairste series op Netflix. In de serie volgen we een groep kinderen in de jaren tachtig die te maken krijgen met monsters afkomstig uit een andere dimensie, de 'Upside Down'. Eind vorig jaar is het laatste seizoen uitgekomen, met de seizoensfinale die op Nieuwjaarsdag op Netflix verscheen.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.