ID.nl logo
Huis

Facebook-app verzamelt 700 gegevens per sessie

Dat Facebook veel informatie over ons verzamelt, komt niet als verrassing. Maar wist je dat de smartphone-app maar liefst 700 verschillende dingen over je telefoongedrag te weten komt? En dat gebeurt dat per individuele sessie...

Dat ontdekte de ontwikkelaar xXCallMeGreenyXx, die op Reddit zijn bevindingen plaatste. De ontwikkelaar bouwde een tool die bekeek welke processen Facebook op je telefoon volgde.

Details

De conclusie is dat maar liefst 684 processen door de app minitieus in de gaten worden gehouden. Zo bekijkt Facebook onder andere hoe lang je naar een post kijkt, hoe vaak je refresht, langs hoeveel pixels je scrollt, en hoe lang het duurt voor je app is opgestart.

Telefooninformatie

Daarnaast houdt de app ook informatie bij over je telefoon, die niet eens perse met Facebook zelf te maken heeft. Denk maar eens aan de naam van je wifi-netwerk, welke netwerken nog meer in de buurt liggen, en welk type creditcard je gebruikt op je telefoon.

Is het erg?

Ook worden veel processen bijgehouden over andere apps, zoals hoe vaak apps zich op de achtergrond opstarten en verversen, en hoe lang het duurt voor apps geladen zijn. Op het forum waar de ontwikkelaar zijn bevindingen plaatste, is inmiddels een discussie losgebarsten of het wel zo erg is dat Facebook die informatie over je weet. Volgens veel participanten weet het bedrijf sowieso al veel van je, en worden de meeste functies gebruikt om de app te verbeteren.

Niet alleen kun je vraagtekens zetten hoeveel je wil dat Facebook nou echt weet over wat je in de app doet, maar al die processen zijn bovendien een grote aanslag op je batterij.

▼ Volgende artikel
Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1
Huis

Een nieuw begin! - Power-Up Podcast #1

New mask, same task! Ondanks het zware afscheid van ons geliefde merk, zijn we meer dan ooit gemotiveerd om van ID Games opnieuw iets groots te maken. In deze allereerste Power-Up Podcast leggen we uitgebreid uit wat onze toekomstplannen zijn voor het magazine en de website, delen we de enorme hoeveelheid toffe berichten die we hebben ontvangen én moeten we helaas ook een paar uitspraken rechtzetten. Natuurlijk ontbreekt het vaste recept niet: Simons poepverhalen, Martins boomer-programma’s en een flinke dosis games. Zo hebben we het onder andere over Dispatch, Halo en 2XKO. En hoewel sommige dingen veranderen, blijft traditie gewoon bestaan. Dus: Check snel de aflevering, baklap!

Watch on YouTube

00:00 Intro
02:05 Een ‘goed’ begin
04:25 Warme berichten
08:35 Correcties
12:00 Het magazine
18:00 De nieuwe site
20:45 Kopzorgen & Irene Moors
23:15 Simon zijn wc-avonturen (deel 2)
27:10 Dispatch
31:35 Opsporing: games gezocht
37:00 Ubisoft-chaos
51:25 Simons laatste Halo-avonturen
57:25 Toekomst van de gamesmedia
01:01:55 Terug naar de programma’s
01:07:00 The Rip
01:13:05 2XKO
01:16:15 Outro

Je kan ook de podcast beluisteren hieronder of via deze link!

▼ Volgende artikel
Kijk hier naar de  Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6
© Xbox Game Studios
Huis

Kijk hier naar de Xbox Developer Direct met Fable, Forza Horizon 6

Eens in de zoveel tijd geeft Microsoft ons een kijkje in de keuken van verschillende ontwikkelaars middels een Xbox Developer Direct. Deze week is het weer zover, en krijgen we meer te weten over aankomende games Fable, Gran Turismo 6 en Beast of Reincarnation. Hieronder vind je de stream, de tijden en onze verwachtingen.

De Xbox Developer Direct is een presentatie waarin de ontwikkelaars van verschillende games rechtstreeks aan spelers kunnen vertellen over hun aankomende titels. De eerste editie van 2026 wordt op donderdag 22 januari, om 19:00 uur Nederlandse tijd uitgezonden. 

De presentatie is dan te bekijken op het YouTube- en Twitch-kanaal van Xbox, maar is ook hieronder live te zien. De lengte van deze Developer Direct is nog niet zeker, maar vorige edities namen zo’n vijftig minuten in beslag. 

Watch on YouTube

Programma van de Developer Direct

Daarbij is al bekend welke games er getoond gaan worden. Twee daarvan komen uit de stal van Playground Games, de ontwikkelaar van de Forza Horizon-games die dan ook het zesde deel in die racefranchise en de nieuwe spelwereld in Japan uitgebreid laat zien. Ook is het goed mogelijk dat de releasedatum van het spel tijdens de Developer Direct wordt onthuld, gezien die vorige week mogelijk gelekt is

Maar Playground werkt ook al jarenlang aan een ander, zeer geanticipeerd project: Fable. Dit gaat niet om een remake, maar een gloednieuwe game in de geliefde fantasyfranchise. De game werd in 2020 aangekondigd dus de hoop is dat het spel ergens dit jaar verschijnt. Gezien Playground blijkbaar klaar is om meer te gaan onthullen over het spel achten we dat ook wel mogelijk. Er is vooralsnog maar weinig bekend over deze nieuwe Fable-titel, dus we hopen vooral veel te zien over hoe het speelt en hoe diep we in de wereld van Albion kunnen duiken. De diepgang van de quests was immers wat Fable zo grijpend maakte.

Watch on YouTube

Een ietwat onverwachte verschijning in een Xbox-presentatie is ontwikkelaar Game Freak. Dit Japanse bedrijf staat immers bekend om de Pokémon-games die exclusief op Nintendo-consoles uitkomen, maar zoals vorig jaar duidelijk werd, wordt er ook gewerkt aan een geheel andere game. Beast of Reincarnation is een prachtig ogende rpg die zich afspeelt in een post-apocalyptische versie van Japan, en er is een hele grote hond van de partij. De interesse is dus wel gewekt, maar Game Freak moet wel even bewijzen dat er meer redenen zijn om geïnteresseerd te worden dan “de Pokémon-makers maken een Xbox-game”. 

Fallout-remasters?

Opvallend aan deze editie van de Xbox Developer Direct is dat er drie games uitgelicht worden. In eerdere edities waren dit er vier, waardoor fans speculeren dat er nog een geheime aankondiging komt. Insiders als Jez Corden, die in het verleden correcte informatie naar buiten heeft gebracht, zeggen dat er inderdaad een vierde aankondiging is. Er is een mogelijkheid dat dit remasters van Fallout 3, Fallout: New Vegas of beide betreft. Geruchten over opgepoetste versies van die spellen gaan al geruime tijd rond, en gezien het tweede seizoen van de Fallout-serie op Amazon Prime Video bijna ten einde komt, lijken de sterren er perfect voor in de hemel te staan.

©Obsidian Entertainment

Het lijkt echter iets anders te lopen, gezien diezelfde Jez Corden nu claimt dat de Fallout-remasters 'niet bepaald aanstaande' zijn, en niet á la The Elder Scrolls 4: Oblivion Remastered plotseling uitgebracht worden tijdens de Developer Direct.

Daarbij gaan er andere geruchten rond vanuit onder andere de website VGC, dat deze vierde aankondiging een ‘kleinschalige, originele game van een first-party Xbox-ontwikkelaar’ is. Geen bestaand IP dus, wat speculatie over wat het zou kunnen zijn lastig maakt. Enfin, donderdag komt er ongetwijfeld duidelijkheid.