ID.nl logo
Dit brengt Windows 10 je in 2019
© Reshift Digital
Huis

Dit brengt Windows 10 je in 2019

Afgelopen oktober werden we al getrakteerd op wat nieuwe Windows 10-functies, maar het besturingssysteem is nooit af. Ook in 2019 kunnen we weer wat nieuwe functionaliteit verwachten. Hoe ziet Windows 10 er komend jaar uit?

De eerstvolgende grote Windows 10-update kunnen we waarschijnlijk eind maart verwachten. Ieder half jaar komt Microsoft met verbeteringen voor het besturingssysteem. Zo konden we in de laatste update onder meer een vernieuwde klembord en een nieuwe tool voor het maken van screenshots vinden.

Nieuwe aanmeldopties

Microsoft sleutelt continue aan de interface van Windows 10. Zo zagen we de laatste jaren steeds meer animaties, kleurovergangen en transparante schermen in het besturingssysteem verschijnen. In de grote maart-update zal Microsoft meer onderdelen samenvoegen, zodat het voor de gebruiker makkelijker wordt om bepaalde functies sneller terug te vinden.

©PXimport

Zo komen alle aanmeldopties bij elkaar in een enkel scherm. Bovendien biedt Microsoft meteen ook een aantal nieuwe aanmeldmogelijkheden toe. Gebruikers kunnen bijvoorbeeld nu ook aanmelden met een speciale usb-stick of met een gekoppeld apparaat, zoals een smartphone.

Nieuwe thema's

De komende Windows 10-update zal naar verwachting ook een nieuw kleurenthema krijgen. In een nieuwe 'Light'-theme krijgen de pictogrammen ook een update; zo wordt het Verkenner-pictogram van een iets donkere kleur voorzien, zodat deze beter te zien is in het lichtere Windows 10-thema.

Gedownloade bestanden beter geordend

Je kent vast wel het probleem dat je - als je vaak bestanden downloadt - deze niet snel kunt terugvinden in de download-map. Zeker als je niet meer precies weet wat de exacte naam van het bestand is. Daar heeft Microsoft wat op gevonden. In de komende update kun je al je gedownloade bestanden voortaan ook sorteren op 'recent gedownload', zodat je snel je bestanden kunt terugvinden.

Het startmenu gaat weer op de schop

Het zal nu ongeveer de vierde keer zijn sinds het bestaan van Windows 10, maar ook nu gaat het startmenu weer (deels) op de schop. Een van de nadelen van het startmenu van Windows 10 is dat het vrij lastig is om al je tegeltjes netjes te organiseren: daar ben je namelijk niet even snel mee bezig, maar neemt - als je het goed wilt doen - al zo een paar minuten in beslag. Microsoft gaat het ons weer iets makkelijker maken. Je kunt straks een enkele subset van pictogrammen die je in een groep hebt gezet, snel 'unpinnen' van het startmenu.

Notepad? Ja Notepad!

Notepad is nog steeds onlosmakelijk verbonden met Windows 10, en ja: ook in de komende versie is deze simpele tekst-editor nog steeds aanwezig. Microsoft gooit er zelfs nog wat vernieuwingen tegenaan. Zo kunnen bestanden nu als UTF-8-indeling worden opgeslagen zonder de zogeheten Byte Order Mark. Hierdoor worden UTF-8-bestanden beter compatibel met web-ontwikkeltools. Ook gaat Microsoft duidelijker aangeven dat een bestand nog niet is opgeslagen door middel van een kleine asterisk (*) in de titelbalk, voor de naam van het bestand.

Daarnaast komen er ook wat nieuwe sneltoetsen beschikbaar: Ctrl+Shift+N voor een nieuw Notepad-venster, bijvoorbeeld. Kleine updates, maar wel super handig.

©PXimport

Een kleine greep uit de nieuwe functies die we over een paar maanden in 2019 kunnen verwachten in Windows 10. Uiteraard houden we jullie op de hoogte van nieuwe functies die wellicht later bekend worden gemaakt.

▼ Volgende artikel
Nintendo Direct Partner Showcase: hier kijk je om 15:00 uur
Huis

Nintendo Direct Partner Showcase: hier kijk je om 15:00 uur

Gisteren kondigde Nintendo aan dat er vandaag een Nintendo Partner Direct uit wordt gezonden. Deze kan wanneer hij begint in dit bericht worden bekeken.

De livestream begint dus om 15:00 uur Nederlandse tijd, en duurt zo'n dertig minuten. Nintendo zendt de Direct uit op YouTube, en je kunt de stream ook hieronder bekijken.

Watch on YouTube

Over de inhoud is vooralsnog nog niets bekend, maar aangezien het om een Partner Showcase gaat zal de livestream zich richten op Nintendo Switch 2- en Nintendo Switch-games van andere uitgevers en ontwikkelaars dan Nintendo zelf.

Er gingen onlangs al geruchten over de mogelijkheid dat er een Nintendo Direct Partner Showcase zou worden uitgezonden. Die geruchten blijken nu dus te kloppen.

Wat zou er in een nieuwe Partner Direct kunnen zitten?

De vorige Partner Direct werd afgelopen juli uitgezonden. Toen kwamen er games als Star Wars Outlaws, Octopath Traveler 0 en Final Fantasy Tactics voorbij.

Het is niet bekend wat er in een eventuele nieuwe Partner Direct zou kunnen voorkomen, al zijn al genoeg aankomende third-party games bevestigd voor Switch 2, waaronder 007: First Light, The Duskbloods en Elden Ring van FromSoftware, Indiana Jones and the Great Circle en Resident Evil Requiem.

Ook gaan er al geruime tijd geruchten over diverse andere third party-games die mogelijk naar de Switch 2 komen. Onder de games waar geruchten de ronde over doen, vallen Clair Obscur: Expedition 33, Red Read Redemption 2, Final Fantasy 16 en Metaphor: ReFantazio.

Voor de Partner Direct duiken ook nieuwe interessante geruchten op. Zo stelt insider Nate the Hate - die ook het bestaan van de Partner Direct heeft onthuld - dat de Switch 2-versie van Final Fantasy 7: Rebirth getoond gaat worden. Ook heeft hij gezegd dat Black Myth: Wukong naar het platform gaat komen. Anderzijds is er ook een leeftijdsclassificatie opgedoken voor een Hollow Knight Switch 2 Edition (via NintendoEverything) die we mogelijk dus ook gaan zien.

View post on X
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.

▼ Volgende artikel
Overwatch 2 heet nu gewoon Overwatch, veel content op komst
Huis

Overwatch 2 heet nu gewoon Overwatch, veel content op komst

Blizzard heeft de toekomst van hun shooter Overwatch 2 uit de doeken gedaan. De game heet vanaf nu simpelweg 'Overwatch', en er staat veel content op stapel dit jaar.

De eerste Overwatch was erg populair en werd in 2022 vervangen door Overwatch 2. Die game wist minder gemakkelijk een groot publiek te bereiken, maar de afgelopen jaren heeft men bij Blizzard hard gewerkt aan verbeteringen.

Watch on YouTube

Reign of Talon

Dit moet allemaal samenkomen dit jaar, zo werd tijdens een livestream gisteren onthuld. Overwatch 2 zal weer bekendstaan als Overwatch, en het gehele jaar staat in het teken van een verhaal genaamd Reign of Talon. Dat bestaat uit zes seizoenen, waarvan het eerste seizoen op 10 februari van start gaat. In 2027 begint vervolgens weer een nieuw verhaal.

Dit jaar komen er ook toen nieuwe speelbare helden beschikbaar. In het eerste seizoen komen er meteen vijf uit. Drie daarvan - de tank Domina, de damage hero Emre en de support Mizuki, zijn verbonden aan Talon. Twee helden die aan de kant van Overwatch staan zijn Anran (damage) en Jetpack Cat (support).

Watch on YouTube

Waarom geen Overwatch 2 meer?

De game wordt volgens Blizzard hernoemd naar Overwatch omdat de game meer dan een nummer is: "Het is een levend universum dat blijft groeien, verrassen en spelers van overal ter wereld samenbrengt. Dit jaar wordt een enorm keerpunt in hoe de ontwikkelaar de toekomst van Overwatch voor zich ziet, dus we halen de '2' weg en gaan door als 'Overwatch'."

Nog meer Overwatch

Verdere verbeteringen zijn onder andere vernieuwde menu's en snellere navigatie. Ook komt er een nieuwe 3D-lobby waar spelers als hun helden kunnen socializen. Daarnaast zal in de loop van aankomend voorjaar ook een Nintendo Switch 2-versie verschijnen. De game is verder op pc, PlayStation, Xbox en de eerste Switch speelbaar. Meer informatie over alle aankondigingen rondom Overwatch is op de officiële website te vinden.

Watch on YouTube
Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.