ID.nl logo
Bestanden delen met Firefox Send
© Reshift Digital
Huis

Bestanden delen met Firefox Send

Er bestaan heel wat verschillende diensten om grote bestanden te versturen. Sinds kort heeft zelfs browsermaker Mozilla een eigen tool: Firefox Send. En die werkt ook via andere browsers. Uniek is dat de bestanden slechts één download of maximaal 24 uur op de servers blijven staan.

Stap 1: Bestanden verslepen

Om Firefox Send te gebruiken, heb je geen account nodig. Je surft – met Firefox of een andere browser – simpelweg naar https://send.firefox.com. Vervolgens kun je de bestanden die je wilt versturen naar het centrale vak slepen. Of je drukt op de knop Selecteer een bestand om te uploaden en bladert naar de juiste bestandslocatie op je computer. Ga in dat geval verder met de knop Open. De toepassing kan bestanden tot 1 GB per koppeling aan.

©PXimport

Stap 2: Verzenden

Je kunt de upload op elk moment onderbreken via Uploadenannuleren. Zodra de bestanden geüpload zijn, krijg je een link te zien. Gebruik de knop Kopiëren naar klembord en plak de link vervolgens in een e-mailbericht of document. Het unieke van deze deeldienst is dat de bestanden slechts één download of maximaal 24 uur op de Firefox-servers blijven staan. Daarna worden ze verwijderd. Wil je de bestanden handmatig wissen? Ook dat kan. Hiervoor klik je simpelweg op de knop Bestand verwijderen onder in beeld.

©PXimport

Stap 3: Extra veiligheid

Mozilla claimt met Firefox Send veiligheid hoog in het vaandel te dragen. De bestanden worden immers versleuteld en verwijderd na één download. Mozilla zou naar eigen zeggen alleen je ip-adres kunnen zien. Wil je toch nog een wachtwoord op je bestanden zetten? Dat kan. Vink dan na het uploaden Een wachtwoord vereisen om dit bestand te downloaden aan en typ een zelfgekozen wachtwoord in. Bevestig met Wachtwoordtoevoegen. Zodra je terugkeert naar de homepage, krijg je een overzicht van de bestanden die je geüpload hebt en wanneer de koppelingen verlopen. Met de knop met het kruisje kun je nog niet gedownloade bestanden handmatig verwijderen.

©PXimport

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube
▼ Volgende artikel
De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel
Huis

De Legende van Zelda - 40 jaar-retrospective - Bonuslevel