ID.nl logo
Nieuw op Videoland: beste series en films van november
© Reshift Digital
Huis

Nieuw op Videoland: beste series en films van november

Liefhebbers van Nederlandstalige series en films hebben veel profijt van Videoland. Na een gratis proefperiode van twee weken kun je vanaf € 4,99 euro per maand een abonnement afsluiten. Welke verse films en series mag je in november verwachten. Dit is er nieuw op Videoland.

MARSOF: Special Forces van Nederland

Deze nieuwe documentaire geeft een uniek inkijkje achter het zogeheten Maritime Special Operation Forces-team. De speciale eenheden worden onder meer ingezet voor anti-terreuracties in Nederland en geheime operaties in andere delen van de wereld. Het team is 24 uur per dag beschikbaar. Deze vijfdelige documentaire bevat interviews met (onherkenbaar gemaakte) mariniers en originele actiebeelden. Kijk onder meer over de schouders van de speciale eenheden mee tijdens een gevaarlijke verkenningspatrouille in Afghanistan. Ook komen de aanvalsacties tegen Somalische piraten aan bod. MARSOF: Special Forces van Nederland is vanaf 2 november te zien.

Liar (seizoen 2)

In oktober zette Videoland seizoen 1 van de thrillerserie Liar al online, maar vanaf 3 november is seizoen 2 eveneens bij de Nederlandse streamingdienst te zien. De verhoudingen tussen lerares Laura Neilson en chirurg Andrew Earlham stonden in het eerste seizoen nogal op scherp, maar in de nieuwe afleveringen krijgt de verhaallijn een onverwachte wending. Andrew wordt na een wekenlange vermissing dood aangetroffen in een moeras. Hij blijkt te zijn vermoord. Vanwege reële motieven komt Laura al gauw bij de politie in beeld, al heeft Andrew nog véél meer vijanden gemaakt. Komt de waarheid achter de moord bovendrijven?

Bekijk hier de beste films en series van oktober op Videoland.

Criminal Minds (seizoen 1 t/m 14)

Criminal Minds is in de Verenigde Staten zonder twijfel één van de populairste misdaadseries ooit en ook in diverse andere landen kunnen de onderzoeken onder leiding van hoofdagent Aaron Hotchner op een trouwe aanhang rekenen. Zo was de serie eerder bij Veronica te zien. Criminal Minds brengt de avonturen van een FBI-team in beeld dat de meest bizarre moorden probeert op te lossen. De daders zijn vrijwel allemaal gestoord en aan de zogeheten Behavioral Analysis Unit is er dan ook alles aan gelegen om de verknipte (serie)moordenaars achter de tralies te krijgen. De veertien(!) seizoenen zijn vanaf 2 november te bewonderen. Het vijftiende (en laatste) seizoen was overigens tot voor kort op NET5 te zien.

Utopia Falls (seizoen 1)

Binnenkort verschijnt het eerste seizoen van de nieuwe serie Utopia Falls op Videoland. Het verhaal speelt zich honderden jaren in de toekomst af. Om precies te zijn in de stad New Babyl, waar na een bloederige oorlog de laatste levende kolonie van de wereld in een koepel samenwoont. Zodra 24 jonge kandidaten meedoen aan een muzikale competitie, ziet Aliyah haar kans schoon. Zij heeft als dochter van een stadsbestuurder toegang tot een bijzonder archief. Hierdoor leert ze ‘oude’ muziekstijlen als hiphop kennen, waardoor haar muzikale leven en dat van haar vrienden voorgoed zal veranderen. De tien afleveringen zijn vanaf 16 november beschikbaar.

Bekijk hier de beste series en films van september op Videoland.

Doc Martin (seizoen 3)

In Doc Martin staat het leven van de dokter Martin Ellingham centraal. Dit is een voormalige chirurg die vanwege een plotselinge bloedfobie noodgedwongen een carrièreswitch maakt. Als huisarts van het kleine vissersdorpje Portwenn weet Martin maar moeilijk te aarden. De huisartsenpraktijk blijkt slecht georganiseerd en de dorpelingen hebben tijd nodig om aan hun nieuwe dorpsgenoot te wennen. Dat levert nogal wat ongemakkelijke situaties op. Seizoen 3 is vanaf 16 november te zien. Overigens bestaat er onder de naam Dokter Tinus ook een Nederlandse versie van de serie.

Filmklassiekers

Liefhebbers van het betere filmwerk hoeven zich tijdens de donkerste maanden van het jaar niet te vervelen. Zo verschijnen álle Bourne-films en The Hobbit-trilogie op Videoland. Verder kunnen abonnees ook bekende namen als Love Actually, The Holiday, Startrek, 8 Mile, Lara Croft Tomb Raider: The Cradle Of Life, Saving Private Ryan en Platoon bewonderen.

▼ Volgende artikel
JBL introduceert BandBox-speakers met ingebouwde gitaarversterker en AI-tools
© JBL
Huis

JBL introduceert BandBox-speakers met ingebouwde gitaarversterker en AI-tools

JBL brengt met de BandBox-serie zijn eerste audioproducten uit die specifiek gericht zijn op het maken van muziek. De BandBox Solo en Trio zijn bluetooth-speakers die tegelijkertijd functioneren als versterker voor instrumenten. De opvallendste toevoeging is het gebruik van kunstmatige intelligentie om audiosporen in realtime te scheiden, wat het meespelen met bestaande nummers makkelijker moet maken.

De kern van de nieuwe serie is de zogeheten 'Stem AI'-technologie. Hiermee kunnen gebruikers specifieke onderdelen van een liedje, zoals de zang, drums of gitaar drums in realtime op het apparaat zelf kunt isoleren of verwijderen uit elk nummer. Voor muzikanten biedt dit praktische voordelen: je kunt een gitaarpartij isoleren om precies te horen hoe deze gespeeld wordt, of de partij juist wegdraaien om zelf mee te spelen over de originele begeleiding.

Voor één muzikant

De instapversie is de BandBox Solo, een compacte speaker met een vermogen van 18 watt RMS. Het apparaat beschikt over één ingang die geschikt is voor een gitaar of microfoon. Gebruikers kunnen via de JBL One-app diverse digitale versterkers en effecten zoals reverb, chorus en phaser instellen, waardoor externe effectpedalen in veel gevallen overbodig zijn. Daarnaast functioneert de Solo als audio-interface: via de usb-c-aansluiting koppel je hem aan een laptop om direct opnames te maken in muziekproductiesoftware (DAW).

Voor meerdere muzikanten tegelijk

Voor wie meer aansluitmogelijkheden of volume nodig heeft, is er de BandBox Trio. Dit model levert 135 watt vermogen en is uitgerust met een ingebouwde vierkanaalsmixer. Hierdoor is het mogelijk om met meerdere mensen tegelijk te spelen, bijvoorbeeld een zanger en twee instrumentalisten. De Trio onderscheidt zich verder door een verwisselbare accu die tot tien uur speeltijd biedt en een LCD-scherm voor directe feedback. Ook heeft dit model meer fysieke knoppen, zodat je het geluid tijdens het spelen kunt aanpassen zonder direct de app erbij te hoeven pakken.

Prijs en beschikbaarheid

De JBL BandBox Solo en Trio zijn vanaf februari verkrijgbaar. De BandBox Solo heeft een adviesprijs van 249,99 euro. De grotere BandBox Trio kost 599,99 euro. Een belangrijk detail voor vroege kopers is dat de 'looper'-functie, waarmee je laagjes muziek over elkaar opneemt, bij lancering nog niet beschikbaar is; deze wordt volgens JBL pas in oktober via een update toegevoegd.

Wat zijn 'stems'?

In de muziekproductie verwijst de term 'stems' naar gegroepeerde audiosporen die samen een onderdeel van een nummer vormen. Denk bijvoorbeeld aan een 'drum-stem' (waarin de kick, snare en bekkens zijn samengevoegd) of een 'zang-stem' (hoofdzang plus achtergrondkoortjes). De AI in de JBL BandBox probeert een compleet nummer digitaal op te delen in deze hoofdgroepen - zoals bas, drums, zang en overige instrumenten - zodat je controle krijgt over de balans zonder dat je de originele studiobestanden nodig hebt.

▼ Volgende artikel
AMD maakt adviesprijs van Ryzen 7 9850X3D bekend
Huis

AMD maakt adviesprijs van Ryzen 7 9850X3D bekend

AMD heeft de Europese adviesprijs van de snelste game-cpu tot nu toe - Ryzen 7 9850X3D - aangekondigd.

De Ryzen 7 9850X3D krijgt in Europa een adviesprijs van 514,75 euro, zo schrijft Tweakers. Dat is opvallend, omdat de Europese adviesprijs van voorganger 9800X3D op release 539 euro was - iets duurder dus. Inmiddels is die laatstgenoemde kaart wel voor 449 euro te koop.

De lagere adviesprijs voor de nieuwe 9850X3D komt omdat de dollar zwakker is geworden. AMD rekent de Europese adviesprijs voor hun cpu's altijd uit door de Amerikaanse prijs letterlijk door te rekenen en er btw bij op te tellen. In de VS gaat de 9850X3D 500 dollar kosten.

Snelste processor voor games tot nu toe

AMD deed de Ryzen 7 9850X3D begin dit jaar uit de doeken, en claimde toen dat het de snelste processor tot nu toe voor games ter wereld wordt. Dat was altijd de 9800X3D van AMD. De 9850X3D lijkt op die cpu, met zestien threads en acht cores.

Nieuw aan de 9850X3D is echter een hogere boostsnelheid van 5.6GHz op één core. Dat is een verhoging van 400MHz ten opzichte van de 9800X3D. Het maakt de cpu naar schatting 7,7% sneller dan diens voorganger.

Officieel komt de AMD Ryzen 7 9850X3D volgende week uit, al hebben sommige winkeliers in Europa de kaart al in de verkoop gegooid.

Nieuw op ID: het complete plaatje

Misschien valt het je op dat er vanaf nu ook berichten over games, films en series op onze site verschijnen. Dat is een bewuste stap. Wij geloven dat technologie niet stopt bij hardware; het gaat uiteindelijk om wat je ermee beleeft. Daarom combineren we onze expertise in tech nu met het laatste nieuws over entertainment. Dat doen we met de gezichten die mensen kennen van Power Unlimited, dé experts op het gebied van gaming en streaming. Zo helpen we je niet alleen aan de beste tv, smartphone of laptop, maar vertellen we je ook direct wat je erop moet kijken of spelen. Je vindt hier dus voortaan de ideale mix van hardware én content.