ID.nl logo
Nieuw op Videoland: beste series en films van juni
© Reshift Digital
Huis

Nieuw op Videoland: beste series en films van juni

Liefhebbers van Nederlandstalige series en films hebben veel profijt van Videoland. Na een gratis proefperiode van twee weken kost deze streamingdienst 8,99 euro per maand. Welke verse films en series mag je in juni verwachten. Dit is er nieuw op Videoland.

Kapsalon Romy

Kapsalon Romy betreft een verfilming van het gelijknamige boek van Tamara Bos. Oma Stine past op haar tienjarige kleindochter Romy, maar de twee kunnen het niet zo goed met elkaar vinden. Zodra blijkt dat Stine worstelt met beginnende dementie wordt de band tussen de twee sterker. Romy beseft maar al te goed dat ze steeds meer de verantwoordelijkheid over haar vergeetachtige oma krijgt. Stine werkt ondertussen steevast door als kapster, terwijl ze op haar kleindochter blijft passen. Nood breekt tenslotte wet, want haar pas gescheiden dochter moet namelijk werken. De piepjonge tiener helpt zoveel mogelijk in de kapsalon en besluit om oma’s grootste wens te vervullen. Deze ontroerende film is vanaf 17 juni bij Videoland te zien.

The Post

Met Tom Hanks in de hoofdrol en Steven Spielberg achter de regietafel is succes met deze waargebeurde film bijna een vanzelfsprekendheid. Begin jaren ’70 kreeg The Washington Post geheime documenten van de Amerikaanse overheid (Ministerie van Defensie) in handen. Deze paperassen staan ook wel bekend als de Pentagon-papers en geven een realistisch beeld van de ontwikkelingen in de Vietnamoorlog. Het Amerikaanse volk heeft geen weet van diverse heftige gebeurtenissen. Voor een hoofdredacteur en uitgever is dat dé prikkel om de inhoud van de documenten onder de aandacht te brengen, al lopen zij daarmee wel een groot risico. Landverraad zou tenslotte weleens het einde van hun carrière kunnen betekenen. Toch zetten ze door, waarbij ze concurrent The New York Times te snel af willen zijn. The Post is vanaf 4 juni te zien.

Zwaar verliefd

Aan romantische komedies van Nederlandse makelij heeft Videoland geen gebrek. Vanaf 12 juni kunnen abonnees de feelgoodfilm Zwaar Verliefd bewonderen. De ietwat onzekere dierenarts Isa ziet de charismatische meubelmaker Ruben (Jim Bakkum) wel zitten. De dierenarts redt de hond van Ruben van een chocoladevergiftiging, waarna de vonk overslaat. Isa kan dat bijna niet geloven en besluit volop te gaan sporten om wat overtollige kilo’s kwijt te raken. Zal de liefde stand houden? Opvallend is dat deze film ook bij concurrent Netflix is te zien. Verder is het een bijzonder wetenswaardigheidje dat de opnames voor Zwaar Verliefd 2 vanwege het coronavirus zijn stilgelegd. Deze opvolger zou volgens de oorspronkelijke planning in 2021 uitkomen.

Huisvrouwen Bestaan Niet 2

Met Huisvrouwen Bestaan Niet 2 voegt Videoland wederom een recente Nederlandse komedie aan zijn catalogus toe. De film verscheen eind 2019 nog in de bioscopen, maar vanaf 16 juni kun je hem al thuis streamen. Net als bij het eerste deel staat in deze opvolger opnieuw het leven van Gijsje, Marjolein en Loes centraal. Op humoristische wijze proberen zij antwoord te vinden op allerlei essentiële levensvragen waar iedereen weleens mee worstelt. Een belangrijk thema binnen deze film is het moederschap, al tillen de hoofdrolspelers daar bij momenten niet al te zwaar aan. Als je zin hebt in een luchtige film die je met een goed gevoel achterlaat, is Huisvrouwen Bestaan Niet 2 een aanrader. De cast bestaat overigens uit diverse bekende Nederlanders, waaronder Jelke van Houten, Jim Bakkum, Henry van Loon en Leo Alkemade.

Devils (seizoen 1)

Voor goede series is Videoland niet te beroerd om over de grens te kijken. Zo is de Italiaanse thriller Devils vanaf 5 juni bij de streamingdienst te zien. Tien afleveringen geven een bloedstollend inkijkje in de top van een schimmige bankenwereld. Het verhaal draait om de omstreden handelaar Massimo Ruggero. Na een dodelijk incident is hem er alles aan gelegen om goede sier te maken. Een bankdirecteur (Patrick Dempsey) biedt hem een kans. Zodra Massimo een internationale samenzwering op het spoor komt, komt hij tot nieuwe inzichten. Aan welke zijde van de financiële oorlog staat hij eigenlijk? Inmiddels is er al een tweede seizoen aangekondigd.

▼ Volgende artikel
Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling
Huis

Meerdere Assassin's Creed- en Far Cry-games in ontwikkeling

De Franse uitgever Ubisoft heeft meerdere games in de Assassin's Creed- en Far Cry-reeksen in ontwikkeling.

Dat liet ceo Yves Guillemot weten in een interview met Variety, dat vooral draaide om de herstructurering van het bedrijf. De Assassin's Creed-, Far Cry- en Rainbow Six-franchises vallen tegenwoordig onder Vantage Studios, een dochteronderneming die Ubisoft samen met Tencent heeft opgericht.

"We hebben een solide planning op de rit bij Vantage Studios", aldus Guillemot. "We ontwikkelen meerdere games in de Assassin's Creed-franchise. Het gaat daarbij zowel om singleplayer- en multiplayerervaringen, met een ambitie om de spelersaantallen te laten groeien. Vorig jaar had de franchise al meer dan dertig miljoen spelers."

Over Far Cry: "Mensen wachten met smart (op nieuwe delen). We hebben op dit moment twee erg veelbelovende projecten in ontwikkeling." Hij gaf niets prijs over deze projecten, maar er gaan al langere tijd geruchten over twee Far Cry-games: een nieuwe singleplayerervaring en een losstaande multiplayergame - mogelijk een extraction shooter - waarbij beide games mogelijk een deel van de spelwereld of spelmechanismen delen.

Ubisoft op de schop

De herstructurering van Ubisoft zorgt er ook voor dat er diverse ontslagen vallen, studio's worden gesloten en games zijn geannuleerd. Eerder deze week bleek al dat er ontslagen vallen bij Ubisoft Toronto, al werd daarbij wel gecommuniceerd dat de Splinter Cell-remake in ontwikkeling blijft. De herstructurering en ontslagen leveren ook protesten op bij werknemers en vakbonden.

Over die protesten zei Guillemot in het interview: "Ik begrijp volledig de legitieme zorgen van onze teams in Frankrijk en de rest van de wereld. Ubisoft ondergaat op dit moment een grote transformatie, dat invloed heeft op onze organisatie, werkzaamheden en cultuur. Veranderingen op deze schaal wekken logischerwijs vragen op en zorgen voor spanning, zeker wanneer ze impact hebben op de routines van mensen. Ik wil luisteren, met verantwoording leiden en onze teams blijven betrekken. Maar ik kan niet negeren dat we onderdeel uitmaken van een industrie die competitiever en veeleisender is dan ooit tevoren."

▼ Volgende artikel
Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film
Huis

Check de eerste trailer van de Peaky Blinders-film

De eerste trailer van Peaky Blinders: The Immortal Man - de film die de Peaky Blinders-serie opvolgt - is online gedeeld.

Eind vorig jaar kwam er al een korte teaser online, maar nu is de eerste volledige trailer te zien, die meer dan tweeënhalve minuut lang is.

Peaky Blinders: The Immortal Man speelt zich af in 1940, net zoals de serie in Birmingham. Daarin speelt de Tweede Wereldoorlog een grote rol. Hoofdpersonage Tommy Shelby heeft gedurende de serie die zich voor de film afspeelt immers last van zijn ervaringen met de Eerste Wereldoorlog, dus de Tweede Wereldoorlog zal ook een grote impact op hem maken.

Tegelijkertijd worstelt hij ook met zijn verleden als leider van de gevreesde Peaky Blinders-bende. Zeker wanneer hij verneemt dat zijn zoon de bende nieuw leven in wil blazen, moet hij uit zijn isolement komen om daar een stokje voor te steken.

Watch on YouTube

Natuurlijk speelt Cillian Murphy weer de rol van Tommy Shelby. Verder zijn ook acteurs als Tim Roth, Barry Keoghan, Rebecca Ferguson en Sophie Rundle te zien. Peaky Blinders: The Immortal Man draait vanaf 6 maart in selecte bioscopen, en is vanaf 20 maart te zien op Netflix.

Vorig jaar werd ook aangekondigd dat Netflix met een nieuwe Peaky Blinders-serie komt, die verdergaat waar de serie eindigt. Om precies te zijn gaat die serie zich in 1953 afspelen, rondom een nieuwe generatie van de Shelby-familie.