ID.nl logo
Nieuw op Videoland: beste series en films van juni
© Reshift Digital
Huis

Nieuw op Videoland: beste series en films van juni

Liefhebbers van Nederlandstalige series en films hebben veel profijt van Videoland. Na een gratis proefperiode van twee weken kost deze streamingdienst 8,99 euro per maand. Welke verse films en series mag je in juni verwachten. Dit is er nieuw op Videoland.

Kapsalon Romy

Kapsalon Romy betreft een verfilming van het gelijknamige boek van Tamara Bos. Oma Stine past op haar tienjarige kleindochter Romy, maar de twee kunnen het niet zo goed met elkaar vinden. Zodra blijkt dat Stine worstelt met beginnende dementie wordt de band tussen de twee sterker. Romy beseft maar al te goed dat ze steeds meer de verantwoordelijkheid over haar vergeetachtige oma krijgt. Stine werkt ondertussen steevast door als kapster, terwijl ze op haar kleindochter blijft passen. Nood breekt tenslotte wet, want haar pas gescheiden dochter moet namelijk werken. De piepjonge tiener helpt zoveel mogelijk in de kapsalon en besluit om oma’s grootste wens te vervullen. Deze ontroerende film is vanaf 17 juni bij Videoland te zien.

The Post

Met Tom Hanks in de hoofdrol en Steven Spielberg achter de regietafel is succes met deze waargebeurde film bijna een vanzelfsprekendheid. Begin jaren ’70 kreeg The Washington Post geheime documenten van de Amerikaanse overheid (Ministerie van Defensie) in handen. Deze paperassen staan ook wel bekend als de Pentagon-papers en geven een realistisch beeld van de ontwikkelingen in de Vietnamoorlog. Het Amerikaanse volk heeft geen weet van diverse heftige gebeurtenissen. Voor een hoofdredacteur en uitgever is dat dé prikkel om de inhoud van de documenten onder de aandacht te brengen, al lopen zij daarmee wel een groot risico. Landverraad zou tenslotte weleens het einde van hun carrière kunnen betekenen. Toch zetten ze door, waarbij ze concurrent The New York Times te snel af willen zijn. The Post is vanaf 4 juni te zien.

Zwaar verliefd

Aan romantische komedies van Nederlandse makelij heeft Videoland geen gebrek. Vanaf 12 juni kunnen abonnees de feelgoodfilm Zwaar Verliefd bewonderen. De ietwat onzekere dierenarts Isa ziet de charismatische meubelmaker Ruben (Jim Bakkum) wel zitten. De dierenarts redt de hond van Ruben van een chocoladevergiftiging, waarna de vonk overslaat. Isa kan dat bijna niet geloven en besluit volop te gaan sporten om wat overtollige kilo’s kwijt te raken. Zal de liefde stand houden? Opvallend is dat deze film ook bij concurrent Netflix is te zien. Verder is het een bijzonder wetenswaardigheidje dat de opnames voor Zwaar Verliefd 2 vanwege het coronavirus zijn stilgelegd. Deze opvolger zou volgens de oorspronkelijke planning in 2021 uitkomen.

Huisvrouwen Bestaan Niet 2

Met Huisvrouwen Bestaan Niet 2 voegt Videoland wederom een recente Nederlandse komedie aan zijn catalogus toe. De film verscheen eind 2019 nog in de bioscopen, maar vanaf 16 juni kun je hem al thuis streamen. Net als bij het eerste deel staat in deze opvolger opnieuw het leven van Gijsje, Marjolein en Loes centraal. Op humoristische wijze proberen zij antwoord te vinden op allerlei essentiële levensvragen waar iedereen weleens mee worstelt. Een belangrijk thema binnen deze film is het moederschap, al tillen de hoofdrolspelers daar bij momenten niet al te zwaar aan. Als je zin hebt in een luchtige film die je met een goed gevoel achterlaat, is Huisvrouwen Bestaan Niet 2 een aanrader. De cast bestaat overigens uit diverse bekende Nederlanders, waaronder Jelke van Houten, Jim Bakkum, Henry van Loon en Leo Alkemade.

Devils (seizoen 1)

Voor goede series is Videoland niet te beroerd om over de grens te kijken. Zo is de Italiaanse thriller Devils vanaf 5 juni bij de streamingdienst te zien. Tien afleveringen geven een bloedstollend inkijkje in de top van een schimmige bankenwereld. Het verhaal draait om de omstreden handelaar Massimo Ruggero. Na een dodelijk incident is hem er alles aan gelegen om goede sier te maken. Een bankdirecteur (Patrick Dempsey) biedt hem een kans. Zodra Massimo een internationale samenzwering op het spoor komt, komt hij tot nieuwe inzichten. Aan welke zijde van de financiële oorlog staat hij eigenlijk? Inmiddels is er al een tweede seizoen aangekondigd.

▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube