ID.nl logo
Huis

Eee PC 1000HE

Ondanks dat er op zijn voorganger Eee-pc 1000h weinig valt aan te merken, bewijst Asus dat het toch nog beter kan.

Nu met een iets snellere Atom N280 processor en een flinke zes cells accu is dit notebook goed voor 7 tot 9 uur gebruik en dat is heel mooi. Toch zorgt deze accu voor een bescheiden bult onder het overigens behoorlijk vlakke onderkant van het netbook.

Nieuwe Atom

Ook hier is de nieuwe Atom N280 nog gebruikt in combinatie met de bestaande “oude” chipset.
Dankzij het geavanceerde powermanagement dat Asus op dit notebook toepast wordt het notebook afhankelijk van de behoefte ook 5% overgeklokt tot 1,75 GHz. De prestaties, zeker de absolute processor prestaties zoals we die meten met cinebench zijn iets hoger dan wat we gewend zijn.

Compleet

De uitrusting van deze Eee-pc is verder ook dik in orde met webcam en microfoon, snel 11n wlan, en bluetooth. Het 10 inch door leds verlichte scherm is niet reflecterend mat. De resolutie is ook hier 1024 x 600 maar is wel instelbaar te gebruiken met een verticale resolutie van 768, waardoor een heleboel vensters en webpagina’s ineens wel passen.
Ook de software is goed verzorgt compleet met MS-works en de 30-dagenversie van MS-office.

Toetsenbord

Net als bij de andere netbooks van dit formaat is het toetsenbord groot genoeg. Bij deze Asus is er ook nog gekozen om mac-book achtige toetsen die ver uit elkaar staan te gebruiken. Naar verluid handig voor dames met lange nagels. Jammer is dat de muistoetsen, bij het overigens grote touchpa, zwaar klikken.PluspuntenMinpuntenConclusie

  • prestaties

  • 10 GB online eee-storage

  • mat scherm

  • power management

  • 11n wlan

  • bluetooth

  • sleeve

  • muisknoppen

Dankzij de goede prestaties en de ruime accuduur een uitstekend netbook voor vele uren mobiel gebruik.Beoogde doelgroepconsument
GarantietypePickup & returnGarantietermijn2ProcessorfamilieIntel AtomProcessormodelN280Processorsnelheid (GHz)1.66Intern geheugen (GB)1GeheugensoortDDR2-667ChipsetIntel 945GSEGeluidschipIntel high definition audioGrafische chipsetIntel GMA 950Schijfcapaciteit (GB)160Optische drive-Netwerkaansluitingen1x Fast EthernetDraadloze verbindingen802.11 b/g/n
Schermformaat (inch)10Schermresolutie (pixels)1024 x 600Reflectered scherm?neeOverige componentencardreader
webcam/microfoon
USB-poorten3Overige aansluitingenvga
line-out
microfoon
BesturingssysteemWindows XP Home

Fantastisch
▼ Volgende artikel
Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling
Huis

Ontslagen bij Ubisoft Toronto, Splinter Cell-remake nog wel in ontwikkeling

Ubisoft heeft bevestigd dat er ongeveer veertig werknemers van diens studio in Toronto, Canada worden ontslagen. Wel benadrukt het bedrijf dat de Splinter Cell-remake nog altijd in ontwikkeling is.

De veertig ontslagen werknemers beslaan ongeveer acht procent van de complete Ubisoft Toronto-studio. Dat is een van de grotere Ubisoft-studio's. "Dit besluit is niet lichtzinnig gemaakt en zegt niets over het talent, de motivatie en bijdrage van de individuen", zo stelde een woordvoerder.

Ubisoft Toronto heeft odner andere Far Cry 6, Splinter Cell: Blacklist en Watch Dogs Legion ontwikkeld. Ook werkt het al geruime tijd aan een remake van Splinter Cell. Ubisoft heeft benadrukt dat die remake in ontwikkeling blijft bij de studio.

Remake van Splinter Cell

In 2021 werd de remake van de klassieke stealthgame Splinter Cell aangekondigd. Sindsdien is er maar mondjesmaat informatie over de game naar buiten gekomen. Kort na de aankondiging werd gemeld dat het verhaal wordt herschreven voor een moderner publiek.

Eind vorig jaar bleek dat David Grivel terugkeerde naar Ubisoft Toronto om aan het spel te werken. Hij nam de regie van de remake oorspronkelijk op zich, maar vertrok in 2022. Inmiddels is hij dus weer terug op het oude nest en werkt hij weer aan het spel.

Watch on YouTube

Reorganisatie van Ubisoft

Afgelopen januari kondigde de Franse uitgever en ontwikkelaar Ubisoft al een grootschalige reorganisatie van het bedrijf aan, waarbij ook zes games werden geannuleerd - waaronder de remake van Prince of Persia: The Sands of Time.

Ubisoft noemde de reorganisatie een "grote organisatorische, operationele en portfolio-reset". Daarbij wil het bedrijf nog meer letten op de kwaliteit die het uitgeeft. Ubisofts nieuwe model gaat zich richten op verschillende 'creatieve huizen' die zich elk met andere soorten games bezighouden. Een daarvan is Vantage Studios, de vorig jaar met Tencent opgerichte dochteronderneming waar Assassin's Creed, Far Cry en Rainbow Six nu onder vallen.

Ubisoft heeft daarnaast aangekondigd dat het thuiswerken niet meer toelaat en dat alle werknemers worden geacht om fulltime op kantoor aanwezig te zijn. Wel krijgen werknemers een "een jaarlijkse toelage bestaande uit thuiswerkdagen". Twee studio's van Ubisoft sloten daarnaast hun deuren: de studio's in Halifax en Stockholm. Gedurende de volgende twee jaren wil het bedrijf nog eens 200 miljoen euro besparen.

Ubisoft heeft de laatste jaren wisselend succes met zijn games. Zo viel de verkoop van het miljoenenproject Star Wars Outlaws tegen. Zover bekend is het begin vorig jaar uitgekomen Assassin's Creed Shadows wel een verkoopsucces.

▼ Volgende artikel
De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd
Huis

De eerste volledige Toy Story 5-trailer is gearriveerd

Na een korte teaser vorig najaar is deze week de eerste volledige trailer van de aankomende animatiefilm Toy Story 5 uitgebracht.

In het vijfde deel van de uiterst succesvolle Pixar-animatiefilmreeks maakt het levende speelgoed kennis met de Lilypad. Dat is een tablet waar alle aandacht naar uit gaat en dus een bedreiging vormt voor het speelgoed.

Met dat concept speelt de film slim in op de hedendaagse tijd. Tablets en smartphones zijn immers niet meer weg te denken uit de hedendaagse maatschappij, ook onder de jeugd. Lilypad luistert zelfs altijd mee, een duidelijke referentie naar de vrees dat onze smartphones ook alles wat we doen vastleggen.

Woody, Buzz en het andere speelgoed dat we nog kennen uit de vorige vier Toy Story-films zal er in ieder geval een stokje voor proberen te steken. Hoe dat afloopt, is vanaf 19 juni in de Amerikaanse bioscopen. Vaak is de Nederlandse premièredatum een dagje eerder op donderdag - in dit geval 18 juni - en waarschijnlijk geldt dat ook voor Toy Story 5.

Watch on YouTube