Weinig animo voor StemWijzer
Weinig animo voor StemWijzer
De belangstelling voor de StemWijzer is vandaag beduidend minder dan bij de Kamerverkiezingen van vorig jaar. Sinds de website op 8 februari door het Instituut voor Publiek en Politiek (IPP) werd gelanceerd, zijn tot twaalf uur vanmiddag 415.000 adviezen verstrekt. Mensen lijken de StemWijzer vooral de laatste paar dagen op te zoeken.
De stijging is sinds afgelopen maandag goed waarneembaar. Op die dag werden er 40.000 adviezen verstrekt, gisteren waren dat er 85.000 en vandaag verwacht het IPP 150.000 adviezen te verstrekken, bijna het dubbele aantal ten opzichte van verkiezingsdag vier jaar geleden. Het IPP verwacht vanavond bij het sluiten van de stembureaus een eindscore van ruim een half miljoen.
De aantallen vormen een schril contrast met die van de StemWijzer Tweede Kamerverkiezingen van vorig jaar. Toen werden er in totaal 4,7 miljoen adviezen verstrekt, met als hoogtepunt de ruim 500.000 adviezen op de verkiezingsdag, 22 november.
De meeste adviezen bij deze StemWijzer worden tot nu toe gevraagd uit de provincies Zeeland en Groningen, resp. 4,7% en 4,1% van de bevolking. De provincie Limburg scoort het laagst met 1,5%.
De StemwWijzer is overigens niet onomstreden, nu sinds een paar dagen bekend is dat alle ingevulde antwoorden bewaard blijven, gekoppeld aan het ip-adres van de betreffende gebruiker.



