Wachtwoordcampagne voor slimme kids
Wachtwoordcampagne voor slimme kids
Digibewust.nl is gestart met een landelijke campagne om jongeren bewust te maken dat zij veilig moeten omgaan met wachtwoorden die zij voor e-mail en internet gebruiken. Dat is opmerkelijk want juist volwassenen blijken het slordigst met pc-beveiliging om te gaan.
Digibewust.nl stelt dat jongeren gemakkelijk omgaan met het uitwisselen van wachtwoorden aan vrienden en vriendinnen. Mocht het wachtwoord op die manier in verkeerde handen vallen dan kan dit bijvoorbeeld resulteren in online pesten. Ook is het verzinnen van een goed en veilig wachtwoord dat moeilijk te achterhalen is, vaak lastig.
Door commercials op televisie en internet en een Boomerangkaartenactie op middelbare scholen krijgen jongeren tips bij het verzinnen van een goed en veilig wachtwoord. Een tip is bijvoorbeeld het verzinnen van een goed te onthouden onzin-zin waar van ieder woord de eerste letter wordt genomen die tezamen het wachtwoord vormen. Daarnaast is de boodschap dat jongeren hun wachtwoord voor zichzelf moeten houden omdat de consequenties van het weggeven van je wachtwoord wel eens schadelijk zouden kunnen zijn.
Dat de campagne zich richt op jongeren is opvallend. Uit diverse onderzoeken is namelijk gebleken dat niet ouders, maar hun kinderen veiliger omgaan met pc's. Uit een representatief onderzoek uit Duitsland kwam naar voren dat 88 procent van de volwassenen wist wat een firewall was, maar dat slechts de helft deze op de computer had geïnstalleerd. Hetzelfde probleem is er met anti-virussoftware: 69 procent van de volwassen gebruikers zeggen hier bekend mee te zijn, maar slechts 77 procent daarvan heeft antivirussoftware geïnstalleerd. Van de jonge gebruikers heeft 71 procent een firewall en 84 procent gebruikt anti-virussoftware.



