Om wat meer inzicht te geven in de activiteiten van de VARA op het gebied van digitale media gaat de VARA elk jaar een persbijeenkomst houden. Daarmee zijn ze de eerste in omroepland.

Computer Idee was erbij, op 28 januari 2010 in het Ketelhuis in Amsterdam. In een mooie theaterzaal kwamen een aantal vooraanstaande sprekers uit omroepland hun verhaal doen over digitale media. Niet alleen bij de VARA zelf, maar ook de trends in digitale media algemeen.

Zo vertelde Edwin Valent, hoofd VARA nieuwe media, dat er hard gewerkt wordt aan een nieuwe mediaspeler, waarin social en video gecombineerd gaan worden. Dit omdat de beschikbare mediaspelers niet voldoen aan hun eisen op dit gebied. Daarnaast gaat er meer gefocust worden op nieuwe content online. Er komt bijvoorbeeld ook een mijn.vara.nl, waar leden van de VARA allemaal gave extra's kunnen zien.

Michel Bais vertelde over een revolutionaire zwarte doos. Deze kost dan wel 25.000 euro maar daarmee kun je direct door de lucht audio en video streamen. Daarmee heeft een omroep niet meer een hele bus nodig om op locatie live te gaan. Om het publiek er warm voor te krijgen werd een zwarte doos met inhoud verstrekt (een energybar en energydrink).

Shirlene Chandrapel van Yahoo! Connected TV vertelde over een nieuw product van Yahoo!. Op de nieuwe generatie televisies, waar 3G of wifi ingebouwd zit, kan met Yahoo allerlei extra's worden toegevoegd aan uw televisie. Zo kunt u tijdens het tv kijken het weer bekijken, YouTube filmpjes zoeken of Twitteren. De mogelijkheden zijn redelijk uitgebreid. Natuurlijk is Yahoo! niet de enige die dit gaat aanbieden, maar er zijn al een aantal vooraanstaande televisiefabrikanten die televisies gaan leveren met Yahoo! Connected TV erop.

Tot slot debatteerden Vincent Everts, Edwin Valent, Jaqueline Smit, Dan Ligtvoet, Huub Wijfjes en Roeland Stekelenburg over een aantal stellingen aangaande nieuwe media. Zo werden onder andere de commercials gehekeld en on demand tv geprezen. Desalniettemin waren het wel stellingen die zich voor een groot deel nog moeten gaan bewijzen, dus ook de panelleden konden niet meer doen dan koffiedik kijken.

Meer informatie en video's van deze perseenkomst kunt u vinden op vara.nl