Gisteren is Google Street View Nederland gelanceerd; in Google Maps kan nu in 3D door een aantal Nederlandse steden gewandeld worden. Het maken van het benodigde fotomateriaal voor deze applicatie was niet altijd even makkelijk, meldt Google.

Zo was de grootste uitdaging bij het maken van Street View foto's in Nederland... het weer (dat hadden wij de mensen bij Google ook wel kunnen vertellen, red). Regen heeft het onmogelijk gemaakt om elke dag goede foto's te nemen. Optimale weersomstandigheden zijn namelijk droog en lichtbewolkt weer.

Op de dagen dat er wel gefotografeerd kon worden, bleek vooral Amsterdam enorm lastig: vanwege eenrichtingsverkeer, nauwe straatjes, de duizenden fietsers op straat en de grote hoeveelheden toeristen die gecentreerd zijn in bepaalde buurten.

Over die bepaalde buurten gesproken... Street View maakt gebruik van een technologie die alle gezichten en kentekens onherkenbaar maakt. Deze technologie werd voor het eerst toegepast op de Street View foto's van Manhattan in mei 2008. Inmiddels worden alle gezichten en kentekens in alle Street View landen wazig gemaakt. De technologie is zeer effectief. Soms zelfs een beetje tè: in Central Park werd zelfs het gezicht van een paard in Central Park wazig werd gemaakt. Ook geinig: wie zoekt op Spuistraat 242, Amsterdam, komt uit bij een lingeriewinkel waarvan... de etalagepoppen ook wazig gemaakt zijn.

In totaal is inmiddels 4041 kilometer aan Nederlandse straten te vinden in Street View. Naast grote steden Groningen, Amsterdam en Rotterdam zijn ook nog twaalf andere plaatsen te bekijken. Het gaat om Volendam, Edam, Zaanstad, Koog aan de Zaan, Zaandijk, Ouder-Amstel, Amstelveen, Diemen, Weesp, Barendrecht, Spijkenisse en Hoogvliet.