De Stichting SMS Gedragscode heeft de regels voor het aanbieden van sms-diensten verscherpt. Met ingang van 1 maart moet een sms’je waarin wordt bevestigd dat de consument zojuist een abonnement heeft afgesloten, beginnen met die bevestiging.Ook moeten al in de eerste regel de kosten van het abonnement worden gemeld. Verder wordt het opzeggen van een dienst gemakkelijker. Een simpel ‘stop’ of ‘uit’ naar een zogeheten shortcode (een verkort 06-nummer) volstaat vanaf maart.
De aanscherping is bedoeld om het aantal klachten over sms-diensten nog verder terug te dringen, zegt de stichting. Om de rotte appels onder de aanbieders aan te pakken, huurt de stichting een bureau in, dat reclame-uitingen gaat onderzoeken op misleiding. Tot nu toe werden dergelijke uitingen alleen aangepakt als er klachten kwamen.
Overigens biedt de Stichting al langer de mogelijkheid om sms-diensten te blokkeren. Dat kan via deze website.
Sms-diensten makkelijker op te zeggen

De Stichting SMS Gedragscode heeft de regels voor het aanbieden van sms-diensten verscherpt. Met ingang van 1 maart moet een sms’je waarin wordt bevestigd dat de consument zojuist een abonnement heeft afgesloten, beginnen met die bevestiging. Ook moeten al in de eerste regel de kosten van het abonnement worden gemeld. Verder wordt het opzeggen van een dienst gemakkelijker.
Net Binnen

ChatGPT combineert Chat en Work in één omgeving

Pikmin 4 komt op 12 november naar Switch 2

Streamtips: nieuwe films en series – The Gilded Age, Resident Evil en Black Doves

Kun je niet stoppen met eindeloos scrollen op social media? Een verbod is misschien de oplossing

Review Apple Mac mini (2026) - M6-processor maakt indruk

Updates centraliseren: Linux en Windows up-to-date met PatchMon

Update: Hack op cryptobeurs Binance zou vanuit Noord-Korea komen

De gamereleases van november 2026 – Grand Theft Auto 6 en Zelda: Ocarina of Time








