De Russische spammer Alexey Tolstokozhev zou voor zijn luxe huis in Moskou zijn doorgeschoten. Hij werd verschillende malen geraakt en tenminste een kogel ging door het hoofd. Dat beweerden in elk geval diverse blogs, maar aan het waarheidsgehalte van de berichtgeving over Tolstokozhev wordt inmiddels flink getwijfeld.

Tolstokozhev zou volgens de berichten flink veel geld hebben verdiend met het versturen van mailtjes met aanbiedingen van nepviagra, penispillen en andere medicaties. De Rus deelde in de omzet. Tolstokozhev zou verantwoordelijk zijn geweest voor 30 procent van de spam voor viagra en penis pillen. In 2005 werd ook al eens een Russische spammer omgebracht, Vardan Kushnir.

De dood van Tolstokozhev zou op de Russische tv aangekondigd zijn, maar de reguliere media hebben het bericht tot dusverre niet gemeld. De site die het nieuws onthulde Loonov.com blijkt anoniem te zijn geregistreerd en de auteur van het verhaal is onbekend. Mocht het al een hoax zijn, dan is de bedoeling van het bericht in elk geval onduidelijk gebleven.